Profilovka petra.ruza

petra.ruza

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
4 prosince 2009, 15:57:21

Celé prázniny jsme nepřastávali pilně cvičit. V červenci jsme vyjeli na chalupu v severních Čechách, kde jsme trénovali stopy na rozsáhlých pastvinách, protože v Praze to bylo s terény stále těžké. Koncem srpna jsme vyrazili na letní výcvikový tábor. Ale ne na jih, kam jsme se dlouho těšili, (naše akce byla z technických důvodů zrušena), ale na sever - do Cvikova, kde to bylo neméně dobré. Hned po příjezdu 15. 8. za mnou přijela Amanda z Akátové hory na překrytí. Krytí se zdařilo a nyní už víme, že štěňátka budou! Celý týden jsme cvičili a stopovali. Ke konci jsem dělal "nástřeláka" na bonitaci a poslední den jsem složil zkoušku SchH/VPG A. Celý tábor jsme si užili s prima partou lidí a těšíme se na nějakou další společnou akci.

5 srpna 2009, 16:21:35

Dnes se v ZKO v Plzni-Tlučné konal svod plemeníků. Na akci se sešlo šestnáct psů. Nejprve se jeden po druhém, po kontrole chrupu a tetování, předvedli v kruhu ve výstavním postoji a v pohybu. OPCH Hynek Procházka st. u každého vyzdvihl jeho přednosti a poukázal i na nedostatky. Nezapomněl se zmínit i o předcích v několika případech až do Xtého “kolene”. Každý majitel měl i přesto možnost něco ke svému psu doplnit. Odpoledne byla možnost předvést svého psa při obraně. Toho využilo čtrnáct majitelů. Figurování se bravurně zhostil svazový figurant Václav Kunc. Většina majitelů nechala svého psa odkousat jak hladké zadržení, tak protiútok, někteří zvolili jen jednu variantu. Všemu přihlížela pouze hrstka diváků, převážně složená z majitelů ostatních psů. Majitele fen, až na pár vyjímek, zřejmě nechávají naši plemeníci netečnými. Na závěr akce p. Procházka st. vyzval všechny ke vzájemné spolupráci u příležitosti nadcházejícího Mistrovství světa rottweilerů, které pro tento rok organizuje náš RKČR. S názorem, že bychom proto měli alespoň dočasně zapomenout na vzájemné nesváry a společně přispět ke zdárnému průběhu akce, se nedá než souhlasit. Bude to reklama nebo případně i ostuda před celým světem pro tebe i pro mně, ne jen pro něj... Po dobře zorganizované akci zbyl i čas na propečené prasátko na rožni a “pokec” s přáteli. Zbývá pouze poděkovat všem, kteří se podíleli na zorganizování svodu a doufat, že příští svod bude, a že se setká s větším zájmem chovatelské veřejnosti.

5 srpna 2009, 16:20:14

Další výcvikový víkend od 5. – 7. 6. jsem s paničkou strávil v Roudnici nad Labem. Hned v pátek jsem odkousal dvě kola obran. To první jsem si vyzkoušel na jedinou naší svazovou FIGURANTKU Jitku. Odkousal jsem na ní standardně jako na kteréhokoliv chlapa. Jen první proskok na pravou stranu mi úplně nevyšel, protože jsem zvyklý, že mi klíd dávají vlevo. Druhé kolo bylo už na figuranta Láďu. Trénovali jsme revír, výstup z revíru, útěk a proskoky. Moc mě chválil jak pěkně koušu. V sobotu jsme již v 7 hodin ráno vyráželi na stopy. Panička mi z prostorových důvodů našlapala stopu netypického tvaru – rovný úsek, pravý lom, rovný úsek, další lom a pak dlouhý oblouk, který se stáčel směrem k nášlapu. A ještě mi tam nasázela čtyři předměty z různých materiálů. To mě ale nerozhodilo a stopu jsem vypracoval tak, jak by si to panička přála na zkouškách. Dopoledne následovala poslušnost, kterou jsme si udělali ve zkouškovém duchu – nástup, kontrola tetování a poslušnost ve dvojicích. Šel jsem na plac jako první. Dopolední trénink zakončilo jedno kolo obran. V podvečer jsme už zase kousali. Mě to ale nevadí – já mám obrany moc rád. Na závěr jsem oprášil i kousání na gumě, které bezvadně upěvňuje zákusy. Po vyčerpávajícím dni jsem se nechal ochotně zavřít do kotce, abych si odpočinul. Nechyběla samozřejmě večeře a po půlnoci jsem se přesunul s paničkou do stanu, kde jsme spali až do rána. V neděli v 7 hodin jsme opět vyráželi na stopy. Tentokrát jsem jí měl našlapanou se čtyřmi lomy a opět se čtyřmi předměty. Velice nestandardní ale bylo, že nám v průběhu zvedání stopy začalo neuvěřitelně pršet, takže jsme za tu chvíli byli úplně promočení. Po návratu jsme se hned pustili do poslušnosti, protože se počasí stále nemohlo rozhodnout, zda nám bude přát nebo ne. Chvílemi pršelo a pak zase svítilo sluníčko. Poslušnost byla jen krátká, zábavná a celá jen formou hry s balonkem. Po snídani už na nás čekali přichystaní figuranti. Dvě kola obran ukončila naše působení v Roudnici. Po obědě se všichni začali rozjíždět domů. Nezbývá než poděkovat všem, kteří tento víkend zorganizovali a figurantům, kteří se s námi tři dny neúnavně tahali.

5 srpna 2009, 16:19:36

Víkend od 23. – 25. 5. jsem s paničkou strávil výcvikem v Chrudimi, který zorganizovala pobočka Bez hranic. Sešla se akorát velká parta lidí. Už v pátek hned po příjedu, kdy nám celou cestu lilo začala panička rychle stavět stan, protože právě přestalo pršet. Zvládli jsme i dvě kola obran na dva figuranty. Oba byli bezvadní a chceme tímto Martinovi a Milanovi, kteří se s námi celý víkend tahali poděkovat. V sobotu ráno jsme vyrazili na stopy. K naštvání paničky jsem ji vysřihl o poznání lépe než na CUPu a i všechny tři předměty jsem bez pobízení zalehl. Po lehké poslušnosti následovalo první kolo obran, které jsme absolvovali na Milana. Panička chtěla, abych si zakousal hlavně pro radost a potrénovat náskoky na protiútoku. Pak bylo celé odpoledne volno až do podvečerních obran. Šli jsme pro změnu obě kola na Martina, kde se daly běhat i makety. Potrénovali jsme i poslušnost. V neděli ráno trošku pršelo, ale naštěstí se to vybralo a čekal nás až moc horký den. Začali jsme opět stopami. Tentokrát jsme po nich šli rovnou na obranu a poslušnost jsme vynechali. Pokračovali jsme po obě dvě kola v započatém tréninku na Martina. Víkend byl naprosto senzační a my oba děkujeme Darje a Dáše za zorganizování a všem ostatním za bezvadně a plodně strávené chvíle.

5 srpna 2009, 16:19:03

V pátek 15. 5. jsme vyrazili přenocovat opět do Lukášova, kde se druhý den konal RTW CUP. My jsme se přihlásili do kategorie IPO 1. Protože vše začínalo v brzkých ranních hodinách, tak bylo lepší přijet o den dříve. Stihli jsme si i lehce zatrénovat. Ještě že tak, protože v sobotu jsme se probudili do uplakaného dne a na plac dříve než na soutěži se nám už nechtělo. Poslušnost pro naší kategorii začínala už v 8.30 hod. Já jsem nastupoval nejdříve na odložení. To jsem zvládl bez problému - déšť mi vadí méně než žhavé slunce. Paničce jsem předvedl, že když chci, tak umím i na soutěži ukázat to, co standardně předvádím v tréninku. Body z poslušnosti hovoří za vše: 93 b. Z obrany měla panička trochu strach po našem "úspěchu" z listopadu na stejně prestižní soutěži, kde jsme získali nulu za moji neposlušnost. Poprvé jsem měl také kousat na dva figuranty, z čehož jeden vypadal trošku jako poustevník. Vše ale dopadlo jak mělo a já jsem zvládl obranu na 90 b. Poslední částí pro nás byla stopa. V lehkém terénu jsem se nedostatečně soustředil a ke smutku všech, co nám fandili jsem dostal pouze 62 b, což nás sešouplo z výrazného vedení až na 3. místo. Ale i tak jsme si domů vezli tři poháry: za 3. místo , nejlepší poslušnost IPO 1 a nejlepší obranu IPO 1.

5 srpna 2009, 16:17:22

Ve čtvrtek 30. 4. jsme opět hekticky balili co se dalo a chystali jsme se na prodloužený čarodějnický víkend na jih. Tentokrát do campu v Kunžaku. Měli jsme trošku obavy z počasí a z toho, že si tam nemáme možnost nijak přitopit. Přijeli jsme po 19. hod., kdy se nad námi stahovala mračna a začínala bouřka. Za deště jsme nanosili věci z auta a zabydleli se. Pozdravili jsme se s přáteli a vymýšleli co budeme za takového nečasu dělat. Štěstí nám ale bylo nakloněno a zanedlouho přestalo pršet. Chlapi rozdělali oheň, takže jsme u něj opět do noci mohli posedět. V pátek nás už čekal klasický scénář. Rozděleni do družstev jsme vyráželi na stopy a po nich na poslušnosti. Po obědě vyrazila děvčata s dětmi na dřevo. Chlapi měli dojem, že se to nespálí a tak část zase nanosili zpět - no jsou normální? :-) V podvečer byla obrana, kterou opět odfigurovali Vláďa a Petr. Po obraně se všichni vrhli na výrobu čarodějnice. Děti mezitím připravily hranici. A večer jsme ji za všeobecného veselí upálili. Byl sice 1. máj - lásky čas, ale to myslím nikomu nevadilo. Líbání pod třešní jsme také odsunuli o den později. V neděli dopoledne jsme ještě vyrazili na stopy a obranu a pak část osadníků vyrazila na 12 km procházku ke skalám zvaným Masné krámy. Ostatní pobalili a odpoledne nás čekala už jen cesta domů.

5 srpna 2009, 16:16:34

Týden od 20. do 26. 4. byl velice perný. V pondělí jsme jeli trénovat na cvičák do Újezda n/Lesy, protože tam panička chtěla se mnou dělat v neděli zkoušku VPG1, tak abychom omrkli plac a vyzkoušeli nového figuranta. Večer jsme ještě byli stopovat. V úterý jsme byli na našem cvičáku lehce potrénovat. Ve středu jsme byli opět v Újezdě. Ve čtvrtek za mnou přijela další nevěsta – Bína z Rýchorských vrchů. Krytí proběhlo bez problémů a další rande jsme si domluvili hned na druhý den. Večer jsem byl opět na stopě a panička mě moc chválila. ObrazekV pátek se na mě chystaly velké věci. Panička od rána pobíhala a něco kuchtila. K mému potěšení to byl dort ke 3. narozeninám. Odpoledne jsme opět vyrazili na náš cvičák na smluvené rande. Po všech peripetiích jsem nakonec Bínu nakryl na cestičce v lese, kudy chodí lidé venčit své psíky. Moje a Bíny panička byly u nás a jejich chlapi "odkláněli dopravu", aby kolem nás nikdo nechodil :-). Pak už na mě čekal dort a gratulanti. Od Darji – paničky Bíny jsem na místě dostal krásně zabalenou velikou zelenou kousací kost. Ještě jednou děkuji. ObrazekV sobotu se u nás na cvičáku konal tradiční běh psů na čas, kde jsem obhájil loňské 1. místo a odnesl jsem si spoustu pěkných věcí. Aby toho "štěstí" na nás nebylo moc, tak jsme v neděli brzy ráno vyrazili na již zmiňované zkoušky, abychom to po proběhlém úspěšném týdnu zakončili naprostou smůlou... :-( Nastoupili jsme na VPG1 – nadupaný, načasovaný, nacvičený, aby nám vše dvě srny vzápětí zhatily. Proběhly se nám podél celého prvního úseku stopy a vzaly to přes první lom, kde jsem se posléze plynule napojil z paniččiny na jejich stopu. Když mi to došlo a začal jsem hledat, tak už jsme byli moc daleko. Ale ten úsek jsem šel tak nááádherně. Na poslušnosti jsme šli předcvičovat a prý jsem cvičil jak ještě na zkouškách nikdy. Chůzi, obě odkládačky, aporty, vysílačku – no paráda. Chtěli jsme udělat i nástřeláka na obraně, ale toho si rozhodčí už nepřál. Z 10 účastníků udělali jen 2! Tak snad někdy příště...

5 srpna 2009, 16:15:52

Velikonoční prodloužený víkend jsme si s dětmi prodloužili ještě o malinko více a už ve středu 8. 4. jsme vyrazili ke kamarádce Lence na chalupu do jižních Čech. Děti se tam vyřádily dosytosti a já jsem chodil na procházky a ke své smůle jsem si i zaplaval v rybníčku. Bylo moc krásné počasí a já plavání miluju. Jenže mi bohužel nastydl ocásek, přestože mě panička vytřela ručníkem. Několik dní jsem ho nosil jen bezvládně svěšený. Veterinář mi píchnul dvě injekce a po nich se to začalo pomalu zlepšovat. V pátek jsme všichni přejeli do nedalekého Brandlína, kde se konal náš výcvikový víkend. Opět se sešla bezvadná parta lidí, dětí i psů. V pondělí se konaly zkoušky IPO/SChH a my máme další "zářez na pažbě". S paničkou jsme složili zkoušku BH.

5 srpna 2009, 16:13:27

V sobotu 21. 3. jsme vstávali hodně brzy, abychom po 7. hodině vyráželi na cestu k Českých Budějicím. Čekala nás 140 km dlouhá cesta. Dorazili jsme těsně po 9. hodině. Po krátkém přivítání jsme vyrazili na stopy - na trávu - to se nám v Praze moc nepoštěstí. Následovala poslušnost ve zkouškové atmosféře a čtyři kola obran. Myslím, že jsme se tam všichni dostatečně vyřádili. Po knedlíčkové polévce jsme měli v bříškách jako v pokojíčku. Odjížděli jsme v podvečer s dobrým pocitem z kvalitně odvedené práce.

5 srpna 2009, 16:12:54

V pátek 6. 3. jsme se v 10 hod. sešli opět na cvičáku. Tentokrát jsem nezklamal a vše dopadlo jak mělo. Ještě v sobotu 7. 3. jsem Booginku překryl. Boogie Woogie Lužická brána prý byla po oba dva dny po akci dost unavená. To já jsem si v pátek ještě zaběhal za balonkem a v sobotu jsem si střihnul dvě kola obran. Snad to vyjde a narodí se stejně hezká a šikovná štěňátka jako jsou jejich rodiče :-).

5 srpna 2009, 16:11:59

Od 1. 3. do 5. 3. jsme byli na již zmiňované Šumavě. Páníčci s dětmi dopoledne lyžovali a mě nechávali na pokoji. Po obědě jsme vyráželi všichni společně k Lipnu. Počasí nám víceméně přálo a tak jsme si to tam všichni užili. Ve středu jsme netrpělivě očekávali telefon od Zuzky, neboť byla s Boogie opět na testech. Podle slov veterinářky byl nejlepší den na krytí čtvrtek. Nezbývalo nám než si zkrátit dovolenou. Sníh stejně pomalu tál a všichni už byli dost unavení. A opět začínalo pršet. Ráno si jestě rodinka zalyžovala a po nenáročném obědě vše kosmickou rychlostí pobalili a ve 14.30 hod. jsme odrazili na 3,5 hod. cestu domů. Večer před 20. hod. jsme se sešli na cvičáku. Samozřejmě já a Boogie Woogie, naši páníčci a chovatelka Boogie – Darja Kahanová. Krytí neprobíhalo úplně podle představ. Nějak jsem po té dlouhé cestě neměl náladu a nedařilo se mi. Domluvili nám to na následující den dopoledne.

5 srpna 2009, 16:11:12

V sobotu 21. 2. jsme s paničkou už v 7 hodin ráno vyráželi na cestu do Zásmuk, abychom do 8 hodin byli na místě. Konal se tam již 4. ročník Obranářského maratónu, který každoročně organizují manželé Karbanovi. Podle fotografií, na které se můžete podívat ZDE by se mohlo zdát, že to byl den pro rotvíky. Ale opak byl pravdou. Mezi všemi ovčáky a maliňáky dělali rotvíci z cca 50 psů jen malou skupinku. O to větší to byla radost, že většina z majitelů jsou naši přátelé z pobočky Bez hranic, takže ani o dobrý "pokec" neměla panička nouzi. Celý den nám figurovali Milan Římek a Jarda Labík, kterým ještě jednou děkujeme. Bohužel třetí figurant – Víťa Glisník díky nepřízni počasí nemohl dorazit. Už se nemůžeme dočkat dalších akcí, kterých letos bude opět nespočet. Také jsme se dozvěděli, že naše první nevěsta hárá a krytí by mělo předběžně proběhnout za týden - v neděli 1. března. Panička z toho měla smíšené pocity, protože zrovna ten den jsme se chystali na první zimní dovolenou až na Lipno na Šumavu. Během týdne jsme komunikovali s majitelkou Boogie Woogie Lužická brána – Zuzkou. Vše záviselo na testech z veteriny. Ještě v neděli ráno jsme čekali na verdikt. Naštěstí se termín oddálil a my mohli vyrazit na prázniny.

5 srpna 2009, 16:10:12

O víkendu 14. a 15. 2. jsme byli opět na cvičáku. V sobotu jsem trénoval hlavně obranu – především poslušnost – na figuranta Martina. V neděli ráno jsem s paničkou a Cherrynkou vyrazil pěšky směr cvičák, abychom se po ránu pěkně proběhli a aby si také Cherrynka užila trošku pohybu. Máme to 1/2 hodiny ostrou chůzí. Po vydýchání jsem se sestrou Chelsinou trénoval poslušnosti na BH, aby její panička pochopila, jak jdou cviky za sebou, kdy velí rozhodčí, kdy nás můžou pochválit a kdy a jaké se říkají povely. Pak jsem si jeste do sytosti pohrál s dětmi a s buličkou Terinkou.

5 srpna 2009, 16:09:37

Výstavní sezóna nám začala více než úspěšně. Na Duo CACIBu v Brně jsme získali v sobotu 7. 2. v pracovní třídě ocenění V1-CAC a v neděli 8. 2. opět v pracovní třídě dokonce V1-CAC, CACIB, BOB. Radost jsme měli (já hlavně z balónku, který dostávám po vyhlášení) všichni velikou, neboť jsme tímto splnili i podmínky pro udělení titulu Šampion ČR! Přátelé nám přáli na místě, telefonicky, e-mailem, na rotvajlerském fóru i na knize návštěv. Všem moc děkujeme!

5 srpna 2009, 16:05:00

O víkendu 24. a 25. 1. jsme byli opět na cvičáku. V sobotu jsem byl sám s paničkou. Zaházela mi v suchém koutku balónek, ale pocvičit moc nešlo, protože byl plac pokrytý ledem. Tak jsme se aspoň pěkně prošli po okolí. Odpoledne šli páníčci zase s holkama na procházku. Mě nechali doma – abych si prý odpočinul. Já bych se klidně i přemohl a radši šel s nimi :-). V neděli jsem jel já a Terinka. To už bylo daleko lépe, takže jsme cvičili a hráli si. Přijela i sestra Chelsina – jak ta mě zase naštvala. Ona si asi myslí, že když je starší, tak že mě může vychovávat. Nemůže – snad jsem jí to řekl dost důrazně.

5 srpna 2009, 16:04:12

O víkendu 17. a 18. 1. jsme byli opět na cvičáku. V sobotu jsem měl s sebou i dvě kamarádky – Cherrinku a Terinku, ale v neděli jsem si páníčky užil sám a dokonce i bez dětí. Pocvičili jsme, pohráli a zakousali jsme si. Začínám pomalu chápat, že při obraně musím i poslouchat. Dnes ze mně měli velkou radost.

5 srpna 2009, 16:02:31

I v Praze konečně napadl sníh a tak jsem dnes poprvé po roce povozil své malé kamarády na bobech. Kristýnku jsem svezl od branky, po cestě ke kostelu, celým zámeckým parkem a vysadil jsem jí až opět před brankou. Moc se jí to líbilo – chvílemi se smála tak nahlas, až mě bolely uši. Páníček nebo panička mě ale museli krotit, protože bych to s ní metelil takovou rychlostí, že bych jí v první zatáčce vyklopil. Po tom, co jsem jí odvezl domů, jsem měl trochu času na odpočinek, než jsme vyrazili s páníčkem pro Davida. Toho jsem, aby mu to nebylo líto, ale už odvezl jen z tréninku domů. Je to už velký kluk a má jen o 12 kg méně než já.

5 srpna 2009, 16:01:46

Začátek roku nás přivítal zakaboněným počasím, ale to moji rodinu neodradilo od odpolední procházky. Vyrazili jsme směrem k pískovně, obhlédnout tvrdost ledu. Na rybníce se prohánělo několik bruslařů. Ostatní se přišli jen tak zaklouzat, stejně jako my. Děti běžely napřed, protože se už nemohly dočkat, až se sklouznou. Páníček se Cherrynkou šel s nimi, ale já s paničkou jsme si nejdřív pohráli s balonkem na přilehlé louce. Pak mě vzala na led také. Chodit se potom teda pořádně nedá – co na tom ti lidé mají?

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

ING

Plemeno

Rotvajler

Pohlaví
Datum narození

24. dubna 2006

Hmostnost

46

Krátce o mně

Na webovkách mám vše.

Co umím

těch je hodně

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

vylouděný čerstvý rohlík

Oblíbená hračka

balonek

Co ještě zbožňuji

paničku a balonek na sňůrce :-)

Fotky

Přátelé (18)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?