Profilovka bosorka7

bosorka7

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
7 října 2010, 19:09:04

České derby vyhrál Talgado s Marií Magdalenou Rossak Syn výborného Lomitase s šestnáctiletou jezdkyní s panamskou licencí překonali rekord Českého derby i rekord chuchelské dráhy na 2400 metrů Když bylo v pondělí před startem Českého derby jasné, že jednoho z favoritů pojede teprve šestnáctiletá dcera majitelů María Magdalena Rossak, začala důvěra sázejících v ryzáka Talgada klesat. Nakonec kůň v tréninku Filipa Neuberga odskakoval s kurzem 7,77 na vítězství. První stovky metrů po startu odběhl kůň na chvostu pole, což se později ukázalo jako chytrá taktika. Vítěz Velké červnové ceny se postupně posouval dopředu a v cílové rovině opět ukázal, co v něm vězí. Proběhl cílem několik délek před soupeři, kteří se s ním ani nepokusili bojovat. Nejmladší jezdkyně v dějinách Českého derby navíc s Talgadem překonala rekord dráhy i Českého derby. Cílem proběhli v čase 2,28,46. "Talgada v jednom dostihu bolestivě narazili na bariéru, proto jsem se bála, aby nás někdo nezavřel," vysvětlila po dostihu jeho jezdkyně. Všechno ale vyšlo podle plánu. Talgado se svou jezdkyní by se teď mohli pokusit napodobit loňský výkon Age of Jape a zvítězit i ve Slovenském derby.

7 října 2010, 19:07:36

Praha - Velkou červnovou cenu dnes ve Velké Chuchli suverénně vyhrál ryzák Talgado v sedle s Vendulou Korečkovou, která dosáhla největšího úspěchu v kariéře. Svěřenec trenéra Filipa Neuberga zvítězil s náskokem tří délek před Tarem a pasoval se do role favorita Českého derby. Neuspěli hlavní adepti na vítězství Linda a Skarabeus.

6 října 2010, 21:59:05

Kaňka na Velké pardubické, i tentokrát umírali koně Chmurná tradice Velké pardubické se opět o něco více prohloubila. V obrovských oslavách vítěze 119. ročníku nejslavnějšího tuzemského dostihu, kterým se stal Josef Váňa s osmiletým valachem Tiumenem, trochu zanikly pozdější méně pozitivní zprávy . I v letošním roce si totiž specifická trať vybrala své daně na koňských životech. Picador, Gawain a Shirley, to jsou jména tří koní, kterým se stalo nedělní odpoledne osudné. Zatímco první dva jmenovaní museli být utraceni po ukončení rámcových dostihů, osmiletá hnědka Shirley si mohla o chvíli později ještě vychutnávat úvodní ceremoniál k hlavnímu závodu. Po osmnácti překážkách však byl i její osud zpečetěn. Zpočátku to ovšem vypadalo velmi nevinně. Při překonávání osmnácté překážky - Velkého vodního příkopu, klisna jen lehce zaškobrtla a i poté, co se zastavila, vypadalo to, že její zranění bude lehkého rázu. V porovnání s již zmíněným Gawainem, jenž při Ceně Labe už po svém pádu ani nevstal, se zdálo, že Shirley bude v pořádku. Bohužel se tomu tak nestalo. "To, co se stalo se Shirley, je pro nás samozřejmě černá tečka za jinak úspěšným mítinkem," sdělil na stránkách Regiony 24 trenér Radek Holčák. "Klisna skočila Velkou vodu, ale pak se zřejmě něco stalo na doskoku, špatně šlápla a ani Marek Stromský neví přesně, k čemu tam vlastně došlo. Podle veterinárního výroku se nedalo nic dělat," dodal trenér z Hřebčína Albertovec. Respektovaná stáj přišla paradoxně o svého účastníka i v loňském roce. Po ošklivém pádu na prodlouženém Taxisově příkopu musel být utracen Klip. A aby toho tehdy nebylo málo, další jejich svěřenec Amant Gris, který tehdy doběhl první, byl hned diskvalifikován za nedodržení trati. V sedle vytrvalého bělouše tenkrát neseděl nikdo jiný než Marek Stromský. Smůla se tedy lepí na paty nejen týmu, ale i samotnému žokejovi. Statistika o rekordním počtu koní, kteří nakonec závod dokončili, tak vychází poměrně vniveč. I když z pětadvaceti účastníků doběhl do cíle nečekaný počet osmnácti koní, ani potřetí v řadě se nedokázalo předejít smrtelnému zranění. Jenže dalo se mu vůbec zabránit? V tomto případě se nabízí jen velmi neurčitá odpověď. Velká voda patří k tradičním překážkám a koně podobné skoky absolvují poměrně často a bez úhony. Navíc ke kolizím s ostatními v průběhu dostihu skoro vůbec nedocházelo. Mohlo se tak jednat spíše o ojedinělé, avšak velmi osudné zaváhání na mokrém terénu. Velká pardubická vzbuzuje každoročně vlnu nadšení i protestů. Fakta hovoří jasně, v hlavním závodě zahynuli za poslední tři roky čtyři koně (Cieszymir, Polárník, Klip, Shirley).

6 října 2010, 21:58:48

při letošní 119 Velké Pardubické zahynuli 3 koně.V přímém přenosu na ČT1 se přiliš nevěnovali koním Shirley,Gawain a Picador,jakoby se to snažili zatajit.Velká Pardubická je známá především náročností tratě a také tím,že zde často zaplatí svým životem koně.8-letá klisna Shirley s žokejem Stromským netušili,co je čeká na vodním příkopu.Shirley pravděpodobně špatně šlápla a zlomila si nohu.Jak uvedl komentátor VP,vypadalo to vážně!Bodejť!Zlomenina nohy!Pozorný divák si určitě všiml,že klisně noha v úvozovkách ''plandala''!!!!!!Ale to by kamery nesměly hned odvrátit pohled na běžící koně,jen aby náhodou ochránci zvířat nezakročili.Mě to vážně připadá jakoby se snažili zatajit že na 119 Velké Pardubické zahynuli hned 3 koně!!!!!

6 října 2010, 15:45:52

Jakoby zkoušek osudu nebylo dost, 11. října na 119. Velké pardubické umírá další další kůň z hřebčína Albertovec, tentokrát slavný dostih nepřežila osmiletá Shirley, která si zlomila nohu na jedné z vodních překážek. Pro Shirley měla být Pardubická posledním závodem kariéry před odchodem "do důchodu". Majitelé plánovali využít ji na chov. Mimochodem, Shirley sedlal zkušený žokej Marek Stromský. Že vám to jméno něco říká? Ano, správně, byl to právě tento žokej, který loni s Amant Grisem Velkou pardubickou vyhrál, ovšem byl posléze diskvalifikován, protože si spletl trať. A žokej, který v roce 2007 sedlal jako poslední také Cieszymira.

5 října 2010, 22:15:08

Na 119. Velké Pardubické se opět prokázala skutečnost, jak je pro koně závodní dráha nepřiměřeně těžká a fyzicky náročná. Svůj závod se smrtí tam prohrála klisna SHIRLEY, nezvládla skok přes překážku Velká voda zlomila si přední nohu na což následně doplatila svým ŽIVOTEM!!!

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Nela

Pohlaví
Datum narození

6. dubna 1998

Co mám v oblibě

Co ještě zbožňuji

ostatní koňské kamarády

Fotky

Základní informace

Jméno

Amant Gris

Pohlaví
Datum narození

11. března 1999

Hmostnost

486kg(nevíme jistě)

Krátce o mně

10.10.2010 Jsem byl ve 120. Velké Pardubické těsně na druhém místě ale je to můj velký úspěch i můj jezdec Marek Stromský je za to velmi rád!!! V roce 2008 nastoupil na velkou pardubickou valach Amant Gris. Spolu s Klipem běžel za stáj hřebčína Albertovce. Běželi i proti klisně Sixteen. Ty dny byl ředitel hřebčína Albertovce v nemocnici. Jeho syn se přijel na dostihy podívat. Na začátku posledního dostihu byl ředitelův syn napjatý jako horolezecké lano. Ke konci dostihu sestoupil z tribun a odešel za ně. Nemohl se na dostih dívat a zakrýt si na tribuně oči v té nejnapínavější části dostihu by bylo divné. Když nakoukl na dostihovou trať a uviděl Amanta Grise, jak probíhá cílem se Sixteen za sebou, naplnila ho nevysvětlitelná radost. Už se viděl, jak otci přináší pohár a jak si ho jeho otec bere do ruky, když už je úplně slepý. Tato radost ale netrvala dlouho. Asi za deset sekund se všichni dozvěděli, že Amant Gris byl za špatný objezd točného bodu diskvalifikován. A když se ještě dozvěděl, že přišli o Klipa, div se nerozbrečel. Amant Gris jakoby pochopil, co se přihodilo. Jakoby bylo slyšet zklamané Amantovo frkání. Co a komu dělá. A aby toho smutku náhodou nebylo málo, noc na to ředitel hřebčína Albertovce zemřel. Chudák Amant si určitě cestou domů nadával, že je trouba, že kvůli němu je Klip mrtvý, že kvůli němu ředitel zemřel a že on okradl celý hřebčín o vítězství. V hřebčíně Albertovci se konaly dva pohřby. Amant Gris je ze vzdálené ohrady pozoroval a moc litoval, že neskončil jako Klip. Těsně před další velkou pardubickou si natáhl sval. Byla to smůla pro něj i pro hřebčín. Nejen k vůli omezené chůzi, ale i proto, že se další Velké pardubické nemohl zúčastnit. I tentokrát neměli štěstí. Kobylka Shirley špatně skočila vodní příkop a skončila stejně jako Klip. Když to Amant Gris uslyšel od kluků uklízející boxy, začal přemýšlet. A protože tento smutný hrdina toužil po vítězství, rozhodl se Velkou pardubickou vyhrát, a to za každou cenu! Jak si Amant Gris při velké pardubické povede nikdo neví. Ale určitě se umístí od 1. do 5. místa.

Co umím

asi žádné

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Moc si nevybírám a jím skoro vše!

Co ještě zbožňuji

Dusot kopyt spolu s napjatou vítěznou cílovou rovinkou v dostihu

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Tiumen

Pohlaví
Datum narození

4. ledna 2001

Krátce o mně

10.10.2010 Jsem opět vyhrál Velkou Pardubickou steeplechase.V mém sedle seděl Josef Váňa st. jako minulý rok. Opravdu o malý kousek za mnou doběhl Amant Gris a 3. má stajová kolegyně Sixteen!!! A také jsem vítež 119. Velké Pardubické steeplechase v sedle s Josefem Váňou a za mými zády doběhla Sixteen a třetí doběhl Numero Due!!!Jsou to oba mé životní úspěchy!!!

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

mrkvičky,seno,oves a jablíčka

Co ještě zbožňuji

miluju treninky a kamarady ve staji

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Porto

Pohlaví
Datum narození

13. března 2002

Hmostnost

458kg(nevíme jistě)

Krátce o mně

No jsem soutěžívý koník který bojuje do poslední chvíle!!!Nejsem moc zvyklý být celý den v boxu a proto mám rád velmi pastvu!!!Někdy se mi někam nechce ale mám dobré srdce!!! Přiznám se někdy pozlobím ale jinak jsem fajnový koník který se s vámi užije velkou legraci(hlavně při plavení)!!!

Co umím

sednutí s podáním nohy,poklona,kompliment,vzpínání ze země i ze sedla a zkoušíme španělský krok

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

vojtěškové granule,seno,oves,kukuřice,Nutri Horse Müsli (Sport) a krmný hrách

Co ještě zbožňuji

klid,pastvu,stáj,VÝHRU V DOSTIHU atd.

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Nonchalance

Pohlaví
Datum narození

25. dubna 2004

Hmostnost

469kg (nevíme jistě)

Krátce o mně

Jsem pohodová klisnička která miluje dostihy!!!

Co umím

poklona a španělský krok

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

lněné semeno,seno,oves a pšeničné otruby

Co ještě zbožňuji

!!!Pastvu!!!

Fotky

Základní informace

Jméno

Heat Set

Pohlaví
Datum narození

8. dubna 2006

Hmostnost

461kg

Krátce o mně

Jsem mladý dostihový hřebeček!!! Zatím ve své kariéře jsem se dočkal 4 vítězství ale to se může změnit protože mí majitelé do mě vkladají velké naděje!!!

Co umím

zatím jsme nic nezkoušeli

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Miluji různě míchané otruby

Co ještě zbožňuji

Když mě někdo pochválí

Fotky

Základní informace

Jméno

Talgado

Pohlaví
Datum narození

14. února 2007

Hmostnost

487kg(nevíme jistě)

Krátce o mně

Jako ostatní mí kamarádi miluji dostihy a také samozřejmě v nich rád výhrávám!!!Dejte si na mě pozor!!!Kam přijdu tam také vyhraju!!!Ale to neznamená že jsem pyšný a lakomý koník.Jsem fajn kůň a mám sportovního ducha!!!

Co umím

asi žádné ale možná nějaké nové se brzo naučím

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Směs RED MILLS,seno,krmný bob,Nutri Horse Müsli (Sport)

Co ještě zbožňuji

Spravidlivé a zabavné dostihy

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Katriba

Pohlaví
Datum narození

16. března 2008

Hmostnost

453kg

Krátce o mně

Jsem velmi mladičká dostihačka!!! Zatím nemám moc úspěchů ale věřím si a vy mi taky určitě budete držet palečky!!!

Co umím

no zatím žádné neumím!

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

*Mrkvičky*různé směsi a jako skoro každý koník seno

Co ještě zbožňuji

dobré zacházení a pěknou komunikaci s člověkem!!!

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Shirley

Pohlaví
Datum narození

19. ledna 2001

Datum úmrtí

11. října 2009

Hmostnost

---

Krátce o mně

Shirley se narodila 19.1.2001 v Polsku.Ve svých 4 letech vyhrála dostih v Itálii.Byla potom čtvrtá v Ceně Labe, potom zvítězila v menším dostihu v Bratislavě a v dalších dostizích.Minulý rok se zúčastnila 119.ročníku Velké Pardubické, dostih bohužel nedokončila.Poté, co nechala zadní nohy ve Velké vodě si způsobila tříštivou zlomeninu přední nohy.Na následky svých zranění byla utracena.Shirley byla obrovská škoda.Byla z ní nadějná dostihačka, mohla být úspěšná v chovu.Ale osud jí to nepřál.Kobylka zemřela 10.11.2009. Čest Shirley !!!!

Co umím

žádné

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

seníčko,oves,otruby,všelijaké směsi atd.

Co ještě zbožňuji

Miluji vůni dostihů!

Fotky

Přátelé (17)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?