Profilovka Reny

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
2 května 2016, 01:39:31

Milí zlatí, chundelatí, je načase zase napsat pár řádků o nás kočičkách brněnských a mamince a hodných lidech, kteří nám tu pomáhají. Novinek je tolik, že ani na všechny nevzpomeneme. Minulý rok byl pro nás šťastný po všech stránkách. Naše maminka od jara vypiplala 7 koťátek a tři dospěláky a s pomocí kamarádek a všech okolo se podařilo všech 10 kočiček krásně a šťastně umístit. Navíc k lidem, od kterých do dnes chodí zprávy o tom, jak kočeny vyrostly a jak se mají dobře. To je pro naší mamku vždycky největší a nejkrásnější odměna, když se to všechno takto povede. Letošní rok pro nás ale nezačal moc dobře, protože život má rád změny, a tak si asi řekl, že už štěstí bylo dost a teď nás zase trochu potrápí. V lednu na Tři Krále nás domácí kočičky opustil po zhoubné hnusné nemoci náš kocourek Čertík. Byl ještě velmi mladý, ani 5let mu nebylo a mamka moc plakala. Pan doktor říkal, že to musel mít v sobě a stresem se mu ta nemoc asi projevila. Koncem minulého roku nám opravovali přes tři měsíce na domě fasádu, chlapi nám chodili po naší oblíbené lodžii, hulákali tam a my kočky si vážně myslely, že nám snad vlezou do bytu. Na jiný důvod mamka nepřišla a ani my nevíme, čeho se mohl Čertíček najednou tak bát. Bolí nás to všechny doteď, ale víme, že s tím už nic nenaděláme. Smůlu měl taky kocourek z našeho titulního obrázku Bobešek. I když také ještě mladý, po pár měsících mu začaly selhávat ledviny a nepomohlo nic, ani vzorná péče paní doktorky. Bobešek nás opustil v březnu. Abychom ale nekončili smutně, tak ještě jedna moc důležitá událost pro naši mamku i pro nás kočky domácí. V zahradách, kde má mamka zahrádku a krmí a kastruje postupně kočičky, jí začal pomáhat jeden pan doktor veterinář s pár dalšími lidmi. pro nás to znamená konec každoroční nadílky koťátek a pro mamku velká úleva a konečně trocha klidu. Když se totiž lidé pro dobré věci spojí dohromady, tak z toho pak je jen samá radost a užitek pro všechny. Přejeme vám všem krásné jaro a konečně teplo.:-)

8 srpna 2015, 01:53:01

A Míšovi to vyšlo!! Sice si na svou novou paničku musel trochu počkat, ale teď je to velká láska a kocourek se má moc dobře. V den, kdy si pro něj paní přišla, vystřídala jeho místo kočička Růženka, kterou jsme odchytly u jednoho brněnského hotelu. Byla chudák pokousaná pod krčkem, měla tam velkou hnisavou kapsu, na bříšku kýlu. Na Veterině jí to všechno při kastraci spravili a já jsem potom doma doléčila. No a z plaché a lekavé kočičky se za pár týdnů vyklubala velká mazlivka s krásnou a mírnou povahou. No a co myslíte, kdepak ta naše Růženka nakonec skončila?? No jo no, nebudu to radši rozvádět, je to prostě moje slabost :-))Ale i naše kočky, když viděly tu její klidnou povahu, zvykly si na ni hned. Je to ještě mladá kočička, tak něco kolem roku a vnesla k nám po Pepíčkovi novou vlnu radosti a mládí. A abychom s kamarádkou Ivankou neustrnuly, hned po začlenění Růženky mezi naše kotětěnstvo, odchytla Iva čtyři koťátka toulavé a velmi plaché kočičce, která se naučila chodit k jejím sousedům na krmení a za odměnu jim tam na jaře porodila v kůlně. Aby z nich nebyli plašani, jako mamka, vzaly jsme je raději dřív, než by bylo ideální. Dvě už jsou v novém domově a dvě jsou zatím ještě u mě. Zanedlouho se budou stěhovat k Ivě a zároveň je už budeme také nabízet do nových rodin. Jsou velmi pečlivě odčervené a plně naočkované. Krásné, asi 4měs. kočičky Ájinka a Tobinka, jedna celá černá po mamince a druhá bílo-mourinka s krásnou kresbou. Daly mi zase jednou pěkně zabrat, protože odčervení bylo velmi dramatické a docela dlouho trvalo, než se jim udělalo dobře a všichni jsme si oddechli. Ale máme to zasebou a zbyl opět jen dobrý pocit :-)) Černou maminku jsme odchytly hned vzápětí a i když jsme čekaly nejmíň 14dní, než se jí ztratí mlíčko po koťatech, stejně už při kastraci čekala další!! Všechno ale dobře dopadlo a po zahojení jsme ji vypustili zpět, kde je zvyklá a kde ji lidi krmí. A do třetice jsem asi tak před měsícem a půl kráčela do práce a u zaparkovaného auta u kola seděl krásný béžovo mouratý kocourek s krémovou náprsenkou a plakal a nevěděl si rady, co má na té silnici, na kterou ho zaručeně nějaký dobrák vyšoupl z auta, dělat. Vzala jsem ho bez zaváhání, byl jen hubený a nešťastný, ale naštěstí zdravý. Přečkal u nás pár dní v pobytové kleci a pak nám ho vzala jedna moc hodná paní do útulku, kde se mají kočičky opravdu dobře a hlavně mají velkou šanci na umístění. Opět jsem měla obrovské štěstí na mírného mazla, který byl trpělivý a vděčný, že se ho někdo ujal. Říkaly jsme mu Bobešek a jsem moc ráda, že jsem ho chlapečka poznala.

3 ledna 2015, 15:22:27

Všechny kamarády na Micinách zdravím se všemi našimi kočičkami a děkuju za milá přání k Novému roku. Já přeju všem lidem, kteří mají cit nejen pro sebe, ale taky pro druhé živé bytosti, zdraví a mír. Máme nového dočasného nájemníka, kocourka Míšu, který se stal nechtěnou přítěží v jednom brněnském vnitrobloku. Odkud tam přišel nevím. Je už po kastraci a je zamluvený do rodiny známých, tak doufám, že to vyjde. Je opět moc hodný, čistotný, mazílek a u mě objevil, co to je si hrát. Nemůže se toho hraní nabažit-je kouzelný :-))

23 září 2014, 00:37:08

Ahoj kočky, tak vám zase musíme po čase oznámit novinky a zprávy z našeho "útulku" :-). Měli jsme teď doma lazaret. Mamka našla na zahradě zase dvě koťátka, obě v hrozném stavu, nachlazená, obrovský zánět očí a střev a ještě zápal plic. To jedno už nemělo moc daleko do kočičího nebe, dokonce paní doktorka uvažovala o uspání, ale kotě tak rázně řeklo NE, že to s mamkou odložily. Pak ještě po týdnu někdo u mamky v práci vyhodil na parkovišti krásné bílo černé koťátko, tak ho mamka naštěstí ulovila taky. Všichni už jsou v tuto chvíli mimo nebezpečí, ještě dobíráme antibiotika, ale jsme krásná a skoro zdravá koťátka. Nějaké zájemce už máme taky, tak snad všechno dobře dopadne. Mezitím se ještě podařilo odchytnout maminu s koťátky na Výstavišti, dvě koťata v jedné ulici a teď nás ještě čeká odchyt a kastrace kočiček v zahradní kolonii a u jednoho hotelu. Tak nám držte palce, ať se nám to všechno podaří a na jaře se zase nenarodí zbytečná koťátka. Přejeme všem krásný podzim a zdravá zvířátka.

29 července 2014, 15:55:23

Ahoj děcka, Pepíček už je "velký" kluk, vykastrovaný, zdravý a spokojený. A protože nás v únoru opustila naše milovaná Lucinka (v 15ti letech na selhání ledvin) a dcera si k sobě konečně mohla vzít Mikeška,odchyceného před dvěma lety, může u nás Pepík zůstat a dokonce nám přibyl i kocourek ze zahrady-kolonie, který si přišel poprosit o pomoc, protože měl velký vřed na rohovce a bylo mu už moc zle. O to očičko přišel, bylo už moc pozdě a bohužel na to druhé nevidí už dávno, tak ho vracet nemůžu. Zůstane taky u nás, už si tu během léčby zvyknul a je to zlatínko milovaný hodný. Moc si tu užívá bezpečí a plnou mističku a já mu zatím vymýšlím různé zábavy v mezích jeho možností :-)). Mezitím jsme odchytly dvě koťátka nedaleko naší ulice, která žila pod auty a nechápu vůbec, jakým zázrakem je nestihlo nic přejet. Ty nám vzala jedna moc hodná paní v pěkném útulku, kde jsou v bezpečí a mají velkou šanci na dobré umístění v nových rodinách. Přejeme všem krásné léto a hodně radosti.

18 ledna 2014, 13:01:26

Plno novinek!! Vlastně dvě :-)) Jonášek včera odešel podruhé do nové rodiny. Né že bych se o to tak moc snažila, ale lidi se ozvali sami a protože se mi zdají být hodně dobří a mají doma dva kocourky a zkušenosti s kočičkama, tak jsem to ještě jednou zkusila. U Jonáška se nebojím, protože je to moc klidný kocourek a nenese to těžce. Teď jen záleží na tom, jestli se s kocourkama dobře skamarádí, jinak se nebojím. No a ta druhá novina je nový kocourek u nás doma, ale daleko menší, než Jonášek. Je ze zahradní kolonie od maminky, kterou se mi mezi tím, než jsem malého chytla, podařilo už vykastrovat a je vrácená na zahradu, kde to zná a je tam docela v bezpečí s ostatníma kočičkama. Malého pozoruju už od srpna, kdy byl opravdu prcek, ale nechtěla jsem ho tehdy brát tak brzo od maminy a později už se zase nenechal tak lehko chytnout. Nebyl nijak extrémě plachý, ale že by přišel a nechal se pohladit, to zase nee :-)). Tak jsem to nechala svému osudu, nějaký měsíc jsem ho ztratila z očí úplně, ale začaly chladné a potom už studené dny, myslela jsem na něj víc a víc. Při odchytu další kočičky jsem na něj najednou narazila v jiné zahradě, kam se některé kočičky stahují k pánovi, který tam v chajdě bydlí celoročně a tak trochu se o kočky stará. Kocourek už byl, jak jinak, nachlazený a docela apatický, nechal se najednou klidně a bez utíkání chytnout, tak jsem ho dala do obyč. tašky, ve které nosím krmení pro kočiny a už byl doma! Hned odpoledne jsem jela k veterinářovi, Pepíček :-)) dostal ATB, pár injekcí na posílení, vyčistili mu ouška a teď už se doma jen koukáme, jak nám rozkvétá před očima. Pomalu začal krásně papat, pomalu se umývá z té šedo béžové barvy, která není jeho, je to jen špína :-)) a začíná být vidět, že je to moc krásný, asi 4-5ti měsíční, bílo-mouratý kocourek. Po pár dnech si začal taky hrát a honí teď po kuchyni myšky, papírové kuličky a dovede si dokonce mňouknout, že si chce hrát. Občas si sice ještě vzpomene, že je vlastně plachý a to potom rychle uteče pod topení, ale je to čím dál míň. Taky nesmírně pořád užívá teplíčko a čisté měkké pelíšky, vyvaluje se v nich a nastavuje bříško-je prostě rozkošný. Sice zase o starost víc, ale přece se nemůžu koukat, jak mi tam umírá kotě před očima a je na tom hůř a hůř. Snad se nám zase podaří najít mu hodné lidi, hlavně ať je zvířátko šťastné a zdravé. Tak to jsem se zase musela svěřit vám všem a tomuto profilu se svou radostí, protože se mi nesmírně ulevilo, že je už je prcínek doma v teple. A opět platí - kdybyste někdo chtěli krásné kotě a jste z Brna a okolí - ozvěte se.

5 ledna 2014, 18:39:38

Lidičky!! To bylo tak rychlý, že vám to musím hned zase napsat!! Jsem zpátky doma! Ten nový páníček nebyl zlý, ani jeho kocourek, ale asi se zalekl toho, že by se musel o mě víc starat. Byl zvyklý dávat svému kocourkovi jen granulky a já je moc nemusím a taky se mu asi nechtělo nic měnit. Moje mamka to sice nechápe, ale je moc ráda, že jsem v pořádku zpět. Hned jsem dostal šťavnatou kapsičku a je mi zase moc dobře :-)) Jak to se mnou bude dál nevím, ale mamka mě jen tak někomu zase nedá, tak nakonec možná opravdu zůstanu :-). Ale stejně vám všem moc děkuju za přání hezkého domova, já ho vlastně pořád mám :-)) Spokojený Jonášek

4 ledna 2014, 17:50:42

A protože naše mamka teď už má s náma kačičkama jen štěstí, odjel jsem dnes, tj. 4.1. do nového domova k jednomu mladému pánovi. Má doma už jednoho rezavého kocourka, tak tam ani nebudu sám a ještě navíc bydlí blízko mé mamky, tak se bude moct na mě přijet kdykoliv podívat. Tak takové štěstí se nás drží hned na začátku roku! Ale mamča už má políčeno na další kotě, které objevila v zahr. kolonii nachlazené.Její kočičí útulek se sice zbavil mě :-)), ale za chvíli tam budou mít stejně další kotě :-)) Budu na ně na všechny ale mít moc hezké kočičí vzpomínky, byli na mě moc hodní všichni a že jich bylo!! Pozdravy z nového domova vám všem posílá kocourek Jonášek.

20 prosince 2013, 11:18:54

Ahoj všichni kočičí, našla mě před domem má nová mamka, když šla do práce. Hrnul jsem se k ní z pod auta a byl rozhodnut, jako spousta dalších přede mnou, nezůstat na té blbé a nebezpečné ulici už ani chvilku. Mamka sice moc do té práce spěchala, ale to by nebyla ona, aby si nenašla 5min. a nešupla mě honem domů. To bylo v sobotu 14.12. Byl jsem v té její kuchyni hned, jak doma. Pustil jsem se hned do jídla, co tam nechaly z rána mamčiny kočičky a všechno jsem to vylízal. Dostal jsem taky ředěné mlíčko a starala se o mě mamčina holka Janička až do neděle. Pak šla zase do práce ona a mamka se mnou byla doma zase dva dny. A pořád se to takhle střídá :-)) Mám neuvěřitelnou povahu - jsem nesmírně hodný, nebrečím, že chci ven, všechno sním a hrozně rád si hraju. Vrním, jenom se na mě podíváte a jsem na pohled briťák-medvídek, černý. Jsem tu nový, tak vás všechny zdravím a chtěl jsem se představit. Co se mnou bude dál ještě nevím, ale nebojím se, mamka to vymyslí určitě dobře nebo zůstanu u ní. S kočkama se pomalu seznamuju a jsou na mě fakt moc hodný, ale to já na ně taky!! a mám je moc rád. Říkají mi Jonášek :-))

14 listopadu 2013, 15:49:45

Ahoj všichni chlupatí a mourovatí, od června jsme se tu moc neukázali, ale je to proto, že se mamka opět starala o ty venkovní kočičáky a ve zbylém čase vydělává na konzervičky a granulky, a taky na dluhy, které jí tu nechal jeden protivnej a zlej taťka. Ale takový je už dnešní svět. Mamka má zase štěstí na ohromné kamarády, kteří jí pomáhají, tak si ani moc nestěžuje, jen je moc a moc vděčná. Teď momentálně chytá kočičky na zahradě v zahr. kolonii a dnes zrovna jede navštívit jednu čerstvě vykastrovanou maminu a udělat nějaké fotky. U kamarádky má ubytovaného taky staršího kocourka, který se asi před dvěma měsíci objevil zase po delší době na naší ulici.Asi ho někdo vyhodil. Je to hodný, hnědě mourovaný obr, měl zápal plic a byl celkově nachlazený. Taky roztoči si u něj už delší dobu lebedili, tak to mamka všechno s paní doktorkou pořešila, Míša - tak mu říkáme - dostal spec. prášky a už je zase zdravý. Teď ještě mamka chvilku počká, pak půjde Míša na kastraci a pokud si ho do té doby nikdo nevezme domů, tak ho mamka odveze opět do našeho spřáteleného útulku na vysočině. Míšovi je 8-10let a pokud byste ho někdo chtěli, třeba pro rodiče, kteří už jsou v důchodu a mají dost času, tak tu na vás Míša čeká. Je nesmírně hodný, mazlivý a taky krásný kocourek. Mamka to minule jen tak zběžně počítala, kolik nám letos prošlo bytem a přes kamarádku kočiček a koťat a dospěla k počtu kolem 20 dušiček, kterým se-doufáme-podařilo pomoct a snad našli všichni i hodné a dobré páníčky. Přejeme všem klidný zbytek podzimu a ať venkovním kočičkám ta následující zima rychle uteče. Zdraví vás celá tlupa od mamky :-))

23 června 2013, 00:13:09

Po opravdu dlouhé době se zase hlásíme z Brna. Maminka od nás kočiček má s náma tolik práce, že se sem vůbec nedostane, jen velmi občas nakoukne a honem zase do práce - písečky, podlahy, papání, venkovní kočičky na zahradě a v Obřanech a teď ještě nová invaze koťátek. Před týdnem jsme jich měli doma zase po dvou letech hnedka 5 :-)). Ale tentokrát se nám je podařilo dobře umístit. Jinak by to ani nešlo, nemůže už u nás zůstat opravdu žádná další kočička na trvalo. Naše maminka už by nás neuživila, i tak šetří každou korunu, aby nám mohla koupit papání a písečky. Ale my si vážně nestěžujeme, máme se moc dobře a máme všechno, co potřebujeme. Tak vás všechny naše kamarády moc zdravíme, přejeme ať jste zdraví a nezlobte se, že nepíšeme. Všechny kočičky od naší mamky :-))

13 února 2013, 19:43:53

Milí zlatí chlupatí a mourovatí :-)), kočičky, které teď máme na profilové fotce, jsou venkovní obřanské toulavky, o které se starají místní chataři a my. Jsou to zlatíčka statečná, jako ostatně všechny venkovní kočičky, protože v této oblasti je taky nemálo lidí zlých a hodně psů, které chataři pouští na volno, jak se jim zachce. Je to bezohledné, ale to tyhle lidi nezajímá. Pokud tam kočička přežije první měsíce, má vyhráno. Zvykne si včas utéct a tzv. v tom chodit :-)) Minulý týden se mi podařilo všechny tři odchytnout, jsou po kastraci a do neděle je budeme vypouštět zpět. Ještě je tam jeden kocourek, ale toho zatím necháme a po poradě s místními ho možná odchytneme taky. Tak v tomto jinak krásném místě konečně zavládne na chvíli klid od nemocných a přemnožených koťat, která jsme tam minulý rok odchytávaly a víděly i umírat. Kolik padlo za oběť psům jsme raději nezjišťovaly. Místní starší lidé, kteří se tu o kočenky starají, projevili dokonce i vděčnost a přispěli nám i na kastraci. Kočičky byly úžasné, hodné a bez paniky všechno přestály. Bylo hodně znát, že jsou na nás zvyklé. Máme z tohoto drobného úspěchu velkou radost a chtěli jsme se jen podělit.

18 prosince 2012, 18:21:16

Je zima veliká, a tak teď maminka s kamarádkama a kamarádama krmí, kde je potřeba a taky hlad. A hladu je všude plno, tomu věřte! Jen si tak představte tři dny nebo i týden bez papáníčka! Ale pak ta veliká radost, když se mamka objeví na cestě, to jí hned celá smečka běží naproti. Obřanské kočičky na tom ještě zdaleka nejsou tak zle. Hodní zahrádkáři je krmí každou sobotu a mamka se snaží jezdit v týdnu, aby měly kočičky pravidelnější přísun mňamky. A tak konečný dojem z toho všeho je zase radost a plné bříško. A za tu radost, spokojenost a teplíčko z boudiček to vždycky stojí.

9 listopadu 2012, 22:53:53

A přišel podzim a s ním i nová várka vyhozených koťátek, navíc i dospělých koček a pejsků - když je ta krize - ještě by nám ubylo, že? A šup s nima ven! Fionku někdo vyhodil do zahradní kolonie v září. Byla zablešená a pod kůží na bříšku měla zapouzdřenou diabolku. Má asi tak 6měs., takže doba, kdy na ni někdo střílel, byla kolem 3-4 měsíců věku. Stala se dalším naším miláčkem a žije u mé dcery :-)) Moc přejeme všem kočičkám i ostatním zvířátkům žijícím venku, samé dobré konce.

17 srpna 2012, 20:02:07

Naše maminka i my kočičky domácí z Brna s velkým smutkem v srdci oznamujeme, že nás opustila navždy naše venkovní a pouliční kočička Mňoukalička a kocourek František - oba sražení autem v krátké době po sobě. Dělali nám radost i starosti dlouhé čtyři roky a zásobili nás řadou koťátek s mimořádně krásnýma povahama. Oba nám hrozně chybí a maminka moc pláče, nemůže zapomenout na ty tiché, skromné tlapičky, které už nikdy neuvidí.

14 července 2012, 21:44:48

Tak hlásíme, že se nožička krásně hojí a začíná pomalu vypadat zase jako nožička :-)). Pan doktor mi asi před třemi týdny sundal ten obrovský obvaz a ze začátku ta moje nožka vypadala jako pečené kuřecí stehýnko :-)) Taky mě ukrutně bolela a musel jsem na pár dnů zase dostat prášky na bolest. Ale všechno jsem krásně překonal a moje nové maminky ze mě mají velkou radost. I pan doktor to vidí velmi optimisticky, protože už se začínám o nožku i opírat. Trochu se mi zatím viklá do strany, ale to se ještě může spravit. No mně to zase tak nevadí, i kdyby se úplně nespravila, moje mamky mě už ven nedají, zůstanu doma a v bezpečí. Mám tu zatím celou rezidenci jen pro sebe a moc se mi tu líbí. Jsem velký mazel a nejraději se chovám na ruce, to bych vydržel klidně i hodinu, když se mnou mamka chodí v náručí a všechno mi v pokojíku ukazuje a povídá. Však taky říká, že jsem byl určitě domácí a ne venkovní. Tak nám zase jedna zlá příhoda dobře skončila, ale mamka už má zase políčeno na jedno nemocné koťátko na jedné ulici blízko domu. Bude to ale jako vždycky záležet na dobrotě lidí, jestli ho bude moct chytnout a léčit. Mamka je ale optimista, protože se přesvědčila, že většina lidí z jejího okolí je zlatá, obětavá a nesmírně hodná. Bez nich by moje nožka už možná tak pěkně neťapala. HROZNÉ MOC JIM ZA TO VŠEM DÉKUJU!! Vašíček

14 června 2012, 17:24:52

Ahoj kočky, naše mamka má novou malou zahrádku, skoro u domu, a tak jí nebere tolik času třeba už jen dojížděním. Jenom přejde silnici a za pět minut je v jiném světě-zahrádkářské koloniii. No a co myslíte, že musela řešit jako první? No samozřejmě hned první dny za ní přiběhly první vlaštovky - tedy ehm, vlastně první kočky:-)) a mamka už zase přikrmuje. Ale minulý týden jí tam přiběhl kocourek s přeraženou zadní nožkou. Vypadá to, že ho někdo něčím přetáhl, protože, žádná změna, i tady jsou kočičky pouze trpěné, ale né vítané. Ještě že chytají myši, jinak by to bylo ještě horší. Doktorský verdikt zněl 6-8 tis., tak mamka musela znovu zvažovat své možnosti, ale díky hodným lidem a opravdovým kamarádům kočiček, v tom snad nebude sama. Dnes zrovna kocourka chytla a v této chvíli už bude mít po operaci. Nožička byla zlomená nadvakrát, ale pan doktor říkal, že docela čistě zlomená, tak to snad půjde spravit. Odpoledne pro kcourka mamka jede a veze ho zase k té paní, která ho nechá v klidu zotavit, protože má pro něj místo. Naše vděčnost nezná meze, mamka se hluboce sklání před takovýma lidma a mnohokrát za kočičky děkuje. Jenom jí mrzí, že mezi takové lidi nepatří i veterináři a neudělají občas výjimku a nesleví. Zaplať ale pánbůh, za jejich šikovnost!! Tak držte Vašíčkovi palce, ať se z toho zranění dobře vylíže a je z něj zase šťastný kocourek. Zpět ho mamka vracet nechce, protože je moc krotký a zase by mu někdo ublížil. Takže, kdo jste z Brna a okolí a chtěli byste Vašíčkovi pomoct, stačí napsat a domluvit se s mamkou. Je to ale opět kocourek do bytu, protože ta nožka už asi nebude tak silná, jako dřív. Tak se mějte všechny kočičky dobře a dávejte na sebe pozor :-) Všichni od mamky

7 června 2012, 01:14:13

Tak si to představte všichni od kočiček, že ta nová kočička Julinka, co se dostala k té hodné paní, měla bříško jaksi stále větší a větší, až se jí dnes ráno narodila 3 koťátka. A paní je moc ráda, vůbec se nezlobí, protože ji na to naše mamka poctivě upozornila, že by koťátka mohla být už na cestě. A paní si je všechny nechá, možná jen jedno půjde k její dceři do bytu až povyroste. Naše radost je velká a moc jsme všichni za tu kočičí maminku šťastní. O víkendu se možná půjdeme na tu rodinku podívat :-))

3 května 2012, 12:42:53

A opět začíná sezona vyhozených kočiček!! Jedna mouratá kočička se nám snažila dostat do domu, proklouzla kolem dcery do chodby a ven už se jí nechtělo. Dcera ji vzala do bytu, ale kočička se moc bála té naší tlupy, tak dostala dočasné ubytování v kuchyni. Byla vystrašená, dost na nás syčela a vrčela, ale agresivní nebyla. Dostala najíst a vodičku k tomu - moc to všechno mohla :-)) a pak se šlo spinkat. Ráno už byla daleko klidnější, nechala se i pohladit a znovu se napapala. Zjistila jsem, že je to určitě kočička a pěkně hubená, musela se potulovat už docela dlouho. Mezitím jsem volala jedné paní, se kterou jsem se seznámila nedávno, díky inzerátu na naše kocourky, jestli by neměla chuť zkusit to s kočičkou. Paní kupodivu souhlasila a druhý den přijela. Kočenka se k ní moc měla, nechala se od paní i vzít na ruku, a tak si ji hned odvezla domů. Fotky jsou už z nového domova, kočička dostala jméno Julinka a je u nových lidí moc spokojená. Až si ještě trochu víc zvykne, dostane k sobě ještě kamaráda, aby jí nebylo smutno.

11 dubna 2012, 18:53:30

Tak, milí zlatí mourovatí, my si začínáme velmi a velice užívat jaro!! Lodžie jsou pro nás už otevřené skoro celý den a my chodíme, lítáme a škrábeme se na veškeré dostupné výšky, ať už jsou to škrabadla nebo nám přístupný nábytek :-)). Mamča je spokojená, že máme pěkně pohyb a že nám bude chutnat ještě víc než obvykle. Odchyt na Výstavišti se nakonec podařil, ale u doktora nakonec vyšlo najevo, že to nejsou kočičky, ale kocourci, tak putovali zase zpět, protože se nám nepodařilo narychlo nikoho sehnat. Lidi se vždycky starali hlavně o sebe a teď ještě dvojnásob. Všichni mají strach, že by je ta zvířata asi o něco obrala a přitom je to přesně naopak. No, lidi nikdy moc rozumu nepobrali a stále se to horší. Kdo na to ale nejvíc doplácí jsme my, chlupatí a mourovatí. Vemte si jen, kolik mláďat muselo umřít pro blbé lidské svátky, kolik jehňátek, telátek a dospělých zvířat, jenom aby byli lidi spokojení a najezení? A jak se pak můžeme divit, že někdo přejde kolem prosícího zvířete a ani si ho nevšimne nebo do něj ještě kopne? A kolik lidí si myslíte, že by jedlo maso, kdyby si ta zvířata museli sami zabít? Já myslím, že by se počty silně snížili. Tak to jsme odbočili, ani nevíme, proč, protože si už moc iluzí dlouho neděláme. Taky byla naše mamka svědkem scénky, kdy u ohrady s kůzlátkama se jiná maminka rozněžňovala před svou dcerkou, jak je to kůzle krásné a jak hopsá za maminkou, ale že ho ta dcerka měla možná v neděli na talíři, to už se neříká? Naša maminka teď má po letech najednou plno času, nemusí nikoho chytat, nemusí chodit krmit hejno kočiček, protože se s ní o to podělila jedna paní, tak si konečně užívá trochu klid a je s náma hodně doma. Přejeme vám všem krásné jaro, hodně citu, abyste ho v sobě stále nacházeli a nečekali pořád, až ho dostanete od druhých.

8 března 2012, 01:05:34

A práce je pořád všude dost. Naše mamka sice po letech prožívá úžasné období klidu, co se týká množení koťátek, ale pomoc potřebují kočeny všude a pořád. Tak mamka se svou kamarádkou zrovna pomáhají odchytit jednu kočičku s odrostlým kotětem v areálu Výstaviště. Hned jim zajistily krmení a domeček na bydlení a za týden už půjdou s klecí na odchyt. Mamka se na to nikdy moc netěší, ale musí to být, aby se tu kočičky zase nenamnožily a netrpěly pak. Po kastraci si možná kotě vezme jeden zaměstnanec na Výstavišti a maminku kočičku tam budou krmit dál. Bude se mít dobře. Momentálně má ale největší vzrůšo a dobrodrůžo naše mamka - včera v práci ji začal bolet zub a do rána měla tvářičku jak pučmeloun. Tak musela překonat svůj panický strach ze zubaře a taky jednou ona ( ne jen pořád my kočky ) šla se zoubkem k doktorovi. Teď už je o jednu šestku vpravo nahoře lehčí a pomalu splaskává. Ale je moc ráda, že šla, protože ty její špičáky, klencáky a trháky už volaly o pomoc delší čas, tak se aspoň konečně dočkají zasloužené péče. No co vám budeme povídat, i my kočky se snažíme mamce pomáhat. A tak dnes v noci jsme držely službu u mamčiny hlavy a mírnily bolest zároveň s práškama :-)) Ta čtyři koťátka máme stále doma. Ne, že by nebyl zájem, každou chvíli někdo volá, ale to jsou vám tak hrozně podivní lidi!! My ta koťata rozhodně žádným podivínům nedáme! Máme je moc rádi a dohodli jsme se s mamkou, že budeme raději čekat na ty správné a pravé zájemce. Jinak ještě musíme napsat, že nám mamka už po zimě uklidila a vytřela obě lodžie, tak se moc těšíme na jaro, kdy už budou dveře stále otevřené a my se budeme moct koukat ven a vyvalovat na sluníčku. Mějte se všichni moc hezky a držme si tlapky, ať už je teplo :-))

17 ledna 2012, 21:58:04

Všem kamarádům od kočiček se musíme svěřit se svým velkým úspěchem a štěstím - podařilo se nám po dvou letech konečně chytnout tu naši plodnou pouliční maminku. Naše mamka teď říká, že nechápe, proč se dva roky zesměšňovala s nějakou odchytovou klecí, protože nakonec chytla kočičku se svou kamarádkou během 5ti minut do obyč přenosky. Ale největší zásluhu na tomto úspěchu má stará paní, která ve dvoře tyto kočičky krmí. Protože jí kočička zná, tak se od ní nechala vzít do ruky a paní nám ji podala do malé chodby, kde už pak nebyl problém dostat ji do přenosky. Kočenka, jak jsem už několikrát psala, je opravdu výjimečně bystrá a inteligentní. V okamžiku zhodnotila situaci, vůbec nepanikařila a vlezla si do přenosky sama. Ani u pana doktora se nebála, byla úplně klidná a na zotavenou bydlela potom týden u jedné hodné paní a i tam se chovala jako nejhodnější kočička. Dokonce se nechala hladit a skamarádila se tam s jedním kocourkem po operaci. Bydleli spolu v té velké přenosce :-)) Byla tak moc hodná, že se maminka celou dobu snažila sehnat někoho, kdo by si ji vzal domů, ale to se nepodařilo. A tak byla kočenka po týdnu vypuštěna zase zpět, kde je zvyklá, kde má ostatní kočičky a dvakrát denně dobré papání. Setkání s paní krmičkou bylo až dojemné, kočička jí všechno požalovala, namňoukala toho plno, a pak se hned napapala. Tak máme všichni velkou radost, hlavně naše maminka, protože už nebude muset hledat a sbírat její koťátka a potom je pracně umísťovat. A my kočky domácí jsme taky šťastné, protože nás nebude pořád přibývat a budeme mít konečně víc klidu. Ještě naše Julinka byla včera na kastraci a dnes už je jí úplně dobře, tak nám ten rok moc dobře začal. Všem přejeme úspěch a radost ze všeho co podniknete :-))

25 listopadu 2011, 14:24:02

Ahoj kamarádi a všechna zvířátka i páníčci. Zase vám napíšeme pár zpráv o tom, co se nám přihodilo za poslední měsíce a jak se nám daří. Tento podzim byl mimořádně bohatý na koťátka a naše maminka nestačí chytat a umísťovat. Máme jich doma ještě 5, dvě odrostlá, která vidíte na obrázku profilu a tři 3,5měsíční prcky. Fotky snad brzo dodáme. Zásobuje nás, jak jinak, pořád ta stejná mamina z naší ulice, kterou naše mamka dodnes nechytla a asi už nechytne a ktomu ještě jak jinak - bezohlední, bezcitní lidi, kteří po modernu teď vyhazují koťata přímo z aut na ulici a nechávají je kdekoliv, kde je napadne opuštěná, hlavně, když se jich zbaví a s nima i zodpovědnosti za ně. Kočička mamina je mazaná, šikovná jak čert, tahá koťata z jednoho konce ulice na druhý, zmapované má všechny zahrady a díry v plotě v širokém okolí. Což o to, mamka je má zmapované taky, ale kdo to má stíhat? Teď v srpnu měla tato kočinka koťat dokonce 7, jedno jí při tom cestování přejeli, jedno někde zašantročila a jedno cestuje ještě s ní a mamka se ho snaží ještě chytnout. Vypadá to ale, že kotě bude po mamině - nechytitelné :-)) No a 4koťátka mamka donesla ještě dokud byla menší. Vyčmuchat je, to ale byl výkon!! Mamina je ale naší mamce dobrovolně svěřila, bylo těch koťat na ni tentokrát přece jen moc. Jedno už je u nových lidí, byla to kočička a má jméno Hvězdička, celá černá s bílým flíčkem pod krkem. Doma jsou zatím tři kocourci, jeden úplně stejný, jako Hvězdička, jeden mourek s krásnou kresbou po mamince a jeden bílo mourek. Jsou to hrozně šikovní kluci a maminka je pořád oňuchlává. Teda naše maminka, že jo :-)) Proto vás, kteří jste hlavně z Brna a okolí, prosíme, pokud můžete, vemte si od nás koťátko. Nabízíme je ale pouze do bytu, žádné toulání bez kontroly a vyžadujeme později kastraci. Byli bychom moc vděční, kdyby se našli hodní a zodpovědní lidé, kteří by jim dali domov. Děkujeme. My kočky domácí se máme moc dobře, jsme hodné, koťata jsme opět přijaly až zázračně dobře, tak maminka kudy chodí, tudy nás chválí. Náš Honzík, který má epilepsii se drží výborně, dokonce se zlepšil a lítá po bytě jako jůra. Moc si přejeme, aby to tak ještě dlouho vydrželo. Mějte se všichni od kočiček krásně, přejeme krásnou zimu a Vánoce a hlavně zdraví všem a hodně radosti.

22 září 2011, 14:45:38

Moc vás všechny zdravíme zase po pár měsících, které, jak jinak, byly nabité událostma kočičíma. Jak mamka posledně psala, že si už nemůžeme vzít domů ani kotě, a to ani na dobu určitou, tak hned vzápětí našla slečnu, která byla ochotná jí odchycená koťátka umístit. Ať dlouho nevypisujeme - byla to obrovská chyba, mamka si to dodnes vyčítá, že to je kvůli její zbabělosti, ale tahle slečna nám zabila dvě koťata hlady. I když ne úmyslně, ale svojí hloupostí a nesoudností. Mamka jí svěřila čtyři koťátka a dvě, která tu její péči vydržela, si honem vzala nazpět. Petřík byl vyhladovělý na smrt, jenom kostřička potažená kůží, Julinka byla jen hrozně hubená, ta se k jídlu asi dostala aspoň v noci. Dnes už jsou zase krásně vykrmení, ale mamka pláče dodnes pro ta dvě neviná zvířátka a má hořkou ale cennou zkušenost - nikdy se ničeho nebát, všechno se zvládne a peníze budou někde vždycky. Nechávat si je už samozřejmě nebudeme, ale rozhodně je budeme zase brát k nám a pak umísťovat. Můžete nám klidně pomáhat i vy, kdybyste věděli o někom, kdo by si přál kočičku na rozmazlování a dlouholetou péči, ale taky úžasného kamaráda, který vám tu péči stokrát vrátí.

25 června 2011, 23:28:46

A máme tu nová koťátka!! Včera je naše maminka zrovna objevila. Tentokrát je měla kočička jinde než obvykle, protože na místě, kde je mívala, je boží dopuštění-lidé staví a ničí na co přijdou. Kočičí maminka Mňoukalička je ale hrozně šikovná a našla novým koťátkům bezpečné místo a úkryt. A tak nás zase čeká krmení a chytání a prošení lidí, aby si koťátka vzali. K nám domů už nemůžou, protože je nás už moc, tak budeme odkázaní na pomoc hodných lidí, kteří taky pomáhají kočičkám a mají snad někde ještě trochu místa. Tak nám, moc prosíme, držte všechny palce a tlapky, ať mají ta nová koťátka zase štěstí a hlavně, aby se nám konečně podařilo chytnout tu kočičí poslední maminku, jinak to tu máme na podzim nanovo :-)))

7 prosince 2010, 22:36:10

Ahoj všichni přátelé kočiček! Naše mamka se rozhodla udělat nám, kočičkám a koťatům, která k ní kdysi i v době současné zavítala a poprosila si o pomoc, zvláštní profil, aby nás nemusela uvádět v profilech ostatních kočiček. Máme z toho velkou radost, ale přesto doufáme, že nás nebude moc přibývat, protože by to mamka taky nemusela ustát :-))Ubývá totiž lidí, kterým by nás ráda předala a protože její byt není nafukovací - bohužel - tak se všichni modlíme, ať nás není tolik moc. No a mamka se ještě k tomu modlení radši stará o to, aby se nás už tolik nerodilo do tak podivného světa. Né vždy se jí to ale daří...

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Nalezeni - zachráněni

Pohlaví

Krátce o mně

Jsme koťátka i dospělé kočičky a kocourci. Lidé nás vyhodili na ulici nebo do lesa nebo kamkoliv, jen aby se nás zbavili a vyřešili tak svoje problémy, které si sami zavinili. My jsme měli to štěstí, že nás někdo našel, dal nám jídlo, pelíšek a bezpečí a našel nám nové, hodné lidi.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

všechno a hodně

Co ještě zbožňuji

máme rádi většinou všechno a ve velkém množství

Fotky

Více fotek

Přátelé (31)

Články

Články

O kočičkách taky jednou optimisticky

Někteří lidé, a patřím asi k nim také, než začnou nebo vyřeší nějaký problém, musí si to prostě odfňukat. U mě to proběhlo v první polovině minulého roku. Ale protože se to kupodivu stále nehýbalo ...

8. ledna 2012 1:00

Frantík a Honzík

Chtěla bych se jen podělit o svou velkou radost i starost a to jsou kočičky všeho druhu - domácí rozmazlené, venkovní toulavé i opuštěné a nešťastné, protože si to nevybraly.

16. července 2010 2:00

Proč smutek provází všechny, co chtějí pomoct toulavkám...

Setkala jsem se několikrát, no, spíš mockrát, s názorem, že si to moc beru, že jsem přecitlivělá, případně, že to chce víc optimismu...Bylo by to ideální, jenže on nějak tak v průběhu těch let, kdy...

12. června 2010 2:00

Jak jsme si nechaly Borůvku

Slíbený příběh o tom, jak náhody neexistují. V předešlém článku se nám narodilo pět koťátek, jedno hezčí než druhé a za jakých podmínek, můžete přečíst dodatečně. Naštěstí všechny ty průvodní nervy...

4. května 2010 2:00

Cesmínčiny koťátka

Slíbila jsem ještě příběh, jak jsme měli koťátka, která nikdo z nás nečekal. Z minulého článku je jasné, že jsme domů vzaly ( my holky ) dvě koťata z ulice, Kubíčka a Cesmínku - sourozence. V době ...

19. března 2010 1:00

Jak se na nás usmálo štěstí

Jmenujeme se Kubíček a Cesmínka. Naše člověčí maminka nás objevila jedno léto na naší ulici, schované i s naší maminkou, ve dvorech, kde je aspoň trochu klidu. Byli jsme tam docela zvyklí, ale byl...

16. března 2010 1:00

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?