Profilovka xchipsy

xchipsy

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
17 června 2011, 11:58:02

No konečně nějaká "jednodušší" práce :-) Panička odjela na srnce a když pro mě páníček přišel do výběhu, bylo mi už jasné, že musím na pomoc. Přijeli jsme k řepce, panička tam seděla na zemi jako hromádka neštěstí, že asi srnce chybila a nebo ho trefila, ale utekl jí do řepky. Bylo mi jí líto, tak jsem je tam nenechala dlouho rozjímat a protože pachu bylo ve vzduchu moc a moc (ale barva žádná, proto byla panička nervózní), hned jsem tryskem vyrazila a za chvilku jsem ho měla :-) Panička byla moc šťastná, nedivím se, že by těžko hledali, protože ikdyž byl střelený dobře, utekl nějakých 80 metrů a navíc do vysoké trávy. Tak jsem dostala moc a moc pochval a doma pak ještě kus masíčka :-) Tak to bych tedy s dovolením jezdila hledat častěji :-)

17 června 2011, 11:55:08

Labrador je prý skvělý vodař a hlavně přinašeč drobné zvěře. Já si ale myslím, že ze mě už je spíš hlavně "prasečák" - páníček jel lovit, pak pro mě přišla panička a jeli jsme do lesa hledat...hádejte co?! No jasně, zase prase! Ach jo, že ti lidi nedají pokoj. Vlítla jsem do lesa a za chvilku jsem ho měla, leželo jen kousíííček od místa, kde na něj paníček vystřelil. To si teda taky mohli najít sami! No ale asi se báli :-)

17 června 2011, 11:52:47

A zase divočák! To mi ti lidi dělají snad schválně! Proč si nevezmou ty dvě malé provokatérky, které mě jen zlobí, aby se trochu vyřádily? Proč musím pořád já? Tentokrát to bylo větší prasátko a protože tam byla i pobarvená stopa, tak mě nakonec panička nechala v autě a šla hledat s Hessy. A našli! Měla jsem takovou radost, že jsem skákala po celém autě, za což mě pak "pěkně pochválili" :-)

17 června 2011, 11:49:07

Tak jsem dnes byla hledat divočáka, na kterého střílel paníček. A samozřejmě - našla :-) Byl to ten, který mě už jednou pěkně vyděsil - běžela jsem nedočkavě po stopě, která vedla do řepky, tak já taky tam. No a jak rychle jsem tam vlítla, tak stejně rychle, ne-li rychleji jsem byla venku! On tam byl totiž hned na kraji zalehlý, jakoby snad na mě čekal! Lekla jsem se pořádně a pak už jsem tam jít nechtěla. Divíte si mi? Vždyť prase má aspoň metrák a já nevážím ani polovinu toho! No ale tentokrát to bylo v kukuřici a tam se běhá líp, takže mě přemluvili a šla jsem hledat. Našla jsem ho rychle, ale radši jsem se držela od něj dál, ikdyž už mi nemohl ublížit. Až přišel páníček, tak jsem se odvážila víc a pěkně jsem mu dala co proto za to minule :-)

17 června 2011, 11:43:21

Včera to byl tedy zážitek! Páníček střílel na divočáka, panička pak odjela s oběma holkama, aby mu pomohly ho najít a já zůstala doma úplně sama! No bála jsem se, hlavně toho, jestli mě tam nenechali definitivně. Nakonec přijeli - ale teda pěkně pozdě, nadávala jsem jim hned jak vjeli do zahrady :-) a tak mě hned pustili z výběhu. Místo nějakého vítání mě ale pořád lákali k tomu ležícímu černému cosi, co smrdělo jak bolavá noha :-) Abych jim udělala radost a dali mi pokoj a šli si se mnou hrát, tak jsem si to tedy prohlédla, prasátko pěkné (na můj vkus tedy až moc velké, kdyby bylo jako já, tak se tolik nebojím :-) a párkrát jsem si i zaškubala za štětiny. No a pak zase "na místo.." a "běžte spát.." Ach jo.

17 června 2011, 11:35:01

Tak mě dnes vzali na výlet. Myslela jsem, že budeme běhat po lese, ale místo toho jsme přišli do takové malé zahrádky, kde byly nějaké jakoby bedny, které se daly otevírat.. Paníček mě postavil ke vchodu do toho bednění, smrdělo to odtud až hrůza.. Pak mi to najednou celé došlo! To byla umělá nora a uvnitř byla liška! No musel mě tedy dlooouho přemlouvat, než jsem mu milostivě udělala radost a vlezla dovnitř. Pak jsem i párkrát štěkla. Sláva byla veliká :-) Jenže pak mi tu radost zkazila Hessina, protože předvedla úplně vynikající práci, že všichni chválili ji a na mě se zapomnělo! No jo, je prostě dobrá ale já budu taky! Pak nám ještě ukázali divočáky a to bylo teda děsný, hrozně jsem se bála, Hessy samozřejmě zase profesionálně honila tu velikou černou hroudu sem a tam a já měla co dělat, abych stíhala couvat. Ale štěkala jsem tedy taky, jako o život - kdoví, jestli mi o něj nešlo...? :-)

17 června 2011, 11:25:52

Dnes jsem byla pracovat pro změnu jako barvář, panička střelila srnu, ale ta jí z nástřelu utekla do lesa, tak jsem musela pomoct, protože potmě by tam ti lidi byli do rána :-) No našli jsme ji, ale byla to teda dálka - no jen asi 100 metrů, ale jsem malý pejsek, to co velký přeběhne za chvilku, mě trvá o trochu déle :-)

17 června 2011, 11:21:51

Jsem prostě nejšikovnější :-) Dnes jsme byli na Zkouškách v norování a nejenže jsem měla plný počet bodů, ale navíc i nejrychlejší čas (9 vteřin!) a tak jsme celé zkoušky vyhrály! Vůbec nevím, proč byla panička tak strašně nervózní, přece moc dobře ví, jaká jsem v noře! :-)

17 června 2011, 11:20:25

Moje první liška! Byli jsme se podívat v lese u výpustě melioračního kanálu a zahlédli jsme, jak se do něj akorát před námi schovala liška. Tak mě panička popadla a utíkali jsme o kus výš, kde mě pustila do skuže. Hned jsem vyrazila a za chvilku už byla liška venku. Jenže na dvě brokové rány nějak špatně "slyšela", tak jsem ji ještě musela dohnat, zastavit - kousla mě, potvora zrzavá :-) - a páníček ji dostřelil. Ještěže mě mají, jinak by jim utekla :-)

17 června 2011, 11:05:51

Poslední závody roku 2010. Letos se mi moc nedařilo, špatně jsem jedl, zlobily mě zuby (výměna mléčných), pak zase kopyta.. Ale zas taková hrůza to nebyla :-) Celkový souhrn: počet startů - 8, umístění - 6, jedna diskvalifikace (prý jsem cválal moc dlouho!) a jedno osmé místo.. Tak Ahoj příští sezónu..

17 června 2011, 10:07:39

Tak jsem se včera zase pěkně proběhla po zahradě, nejdřív jen s Aki a pak nám panička pustila i Goru. To bylo zase divadlo! Moc mě baví ji se štěkotem honit po zahradě a Aki se samozřejmě přidá, ale zatímco já si jen hraju, ona se vždycky rozzuří a zkouší Goru kousnout :-) Ale ta se nedá a utíká nám no a když ji nakonec chytíme, tak už je tam zase panička a hlídá nás, abysme ji moc neotravovaly. Přeci jen už je to dáma v letech :-)

17 června 2011, 10:04:35

Tak jsem včera zase zlobila :-) Objevila jsem, že mezi vraty a plotem na zahradě je škvíra, taková akorát..no abych se tudy protáhla. Takže jsem využila chvíle, kdy mě panička nehlídala a hned to vyzkoušela a utekla. Ale to jsem si dala! Předtím jsme se byli párkrát vykoupat v rybníce, tak jsem tentokrát šla sama a nemohla pak vylézt ven! Nakonec se mi to povedlo a honem jsme utíkala domů. Panička se zlobila a vynadala mi apak hned vzala nějaká prkna a dráty a kleště, něco kutila no a když mě pak s Hessy znovu pustila na zahradu, moje "tajná dvířka" už byla pryč :-( Ach jo. Tak musím vymyslet něco jiného :-)

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Champion J´Ami

Pohlaví
Datum narození

16. června 1996

Hmostnost

nemáme váhu :-)

Krátce o mně

Jsem klusák, který původně závodil, dnes už si spíše užívám zaslouženého odpočinku a občas se jdu jen projít pod sedlo či v sulce nebo pomůžu trochu v zápřahu se zemědělstvím :-)

Co umím

v zápřahu všechny :-) a chodím i pod sedlem

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

mrkvička, jablíčka, tvrdý chlebíček

Co ještě zbožňuji

klid, být venku

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Penny z Javořických lesů

Pohlaví
Datum narození

28. února 2004

Hmostnost

30

Krátce o mně

Jsem výborný lovecký pes (musím se přeci pochválit, ne? :-) ale hrozně ráda se taky mazlím a hraju si.

Co umím

těch je hodně :-) Ke mě, k noze, na řemen, sedni, daun, zůstaň, nesmíš, fuj, stopa, barva, hledej, do vody, aport, kde máš prasátko... :-) a další a další.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

jakékoli :-)

Oblíbená hračka

všechny :-)

Co ještě zbožňuji

když můžu běhat venku

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Tadeáš Best

Pohlaví
Datum narození

20. dubna 2007

Hmostnost

každou chvíli jiná :-)

Krátce o mně

Jsem závodní klusák českého chovu, někdy se mi daří víc, jindy míň, ale tak už to ve sportu chodí :-)

Co umím

v zápřahu všechny :-)

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

cokoli :-)

Co ještě zbožňuji

skákání v ohradě, válení se v blátě

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Hessy z Moravského Berouna

Pohlaví
Datum narození

18. června 2008

Hmostnost

5

Krátce o mně

Jsem hlavně pracovní pes, ale taky paničky mazlíček :-)

Co umím

jéé, těch je hodně :-) Ke mě, k noze, sedni, daun, hlaš, zůstaň, čekej, nesmíš, fuj, ne, do vody, stopa, hledej, dopředu, kočička, prasátko, srneček... Jsem prostě šikulka :-)

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

masíčko, tvrdý chlebíček :-)

Oblíbená hračka

petláhev

Co ještě zbožňuji

páníčky, kamarádku Goru a Aki, koníky, drbání, norování :-)

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Heda z Demáček

Pohlaví
Datum narození

19. září 2010

Hmostnost

7

Krátce o mně

Jsem malá zlobivá holka, která chce pořád někde řádit, nemám ráda když jsem zavřená.

Co umím

jsem ještě malá, takže se zatím teprve učím, ale už umím sedni, daun, čekej, zůstaň, ke mě, fuj, nesmíš...

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

masooo! Ale jinak nejsem vybíravá, :-)

Oblíbená hračka

všechny :-) a hlavně když mi je nikdo nebere :-)

Co ještě zbožňuji

jídlo, hračky, zlobení

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Top Eagle

Pohlaví
Datum narození

25. února 2012

Hmostnost

nevím

Krátce o mně

Jsem zatím ještě takové větší hříbátko, ale bude ze mě závodník :-)

Co umím

zatím nic moc, zvedám nožky, chodím na ohlávce

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

všechno :-)

Co ještě zbožňuji

drbání, běhání ve výběhu

Fotky

Přátelé (7)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?