Profilovka Jarka

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
22 února 2017, 21:33:36

Sotva se dostanu se zánětu slinivky a žaludku a už pomalu začínám papat normální jídlo tak si paničky vymyslí nějakou kontrplu u veterinářu, tu jsme zvládla bravurně a ukázala jak jsem ve výborné kondici. A dnes mě hodí pod kudlu. Moc se mi to nelíbilo a tak jsme to dala najevo až se doktoři i paničky orosili. Jen jsme nepočítala s tím, že si mě tam nechají přes noc. Ale sestřičky za mnou chodí a mazlí se semnou. Jen co ráno ty paničky uvidím řeknu jim co si o tom myslím nebo se s němi nebudu vbec bavit. Mají si u mě co žehlit.

22 února 2017, 21:29:50

Ahoj, kamarádi, opět to tu moc nejsme. U paničky byli ve vedení v práci nějaké změny a ikdyž nechtěla musela v práci zůstatávat až do večera a pak se tři dny dávala dohromady. Mezi tím jsme včerá byli celý den na veterině. Já jsm ke svým 9 narozeninám dostala kompletní vyšetření a doktoři si mě moc chválili, jak jsem ve svém věku ve výborné kondici.Hlavně pohybový aparát je super a srdíčko jako zvon. Fíbí byla semnou a udělali ji komplet vyšetření taky a dnes měla jít na kastraci. Má každé hárání falešnou březost a dost ji to zatěžuje. No , ale to by nemohla být naše rodina, aby u nás bylo vše bez problémů. Ikdyž vloni měla operaci měkkého patra a gastro vyšetření a vše zvládla dnes se ji narkoza nelíbila a začala mít komplikace. Začal ji klesat tlak a museli ji rozdýchat. Ani do ni neřízli. Pro paničky to byli ři hodiny nekonečného čekání. Nakonec , ale naznali, ikdyž je při vědomí, že si ji tam nechají až do zítřka. V 18 h nám volali, že se byla vyčůrat a mazlí se se sestřičkami. Tak ať už je ráno a jedeme pro ni. Na kastraci už nepůjde budeme muset falešky zvládnout přírodními léky a doufat, že se neobjevý nádory. Mě čeká zákrok příští středu, mám škaredé zoubky. Tak na mě moc myslete.

29 listopadu 2016, 00:50:07

Je to k zbláznění. Dnes volali paničkám výsledky Fíbí. Tak se zbavila zánětu slinivky, ale ještě má zánět žaludku. Musí 2 měsíce papat veterinárn granule ty ji i chutnají a jen konzervy.Ty už ji tak moc nechutnají. Teda mě a Nelince chtnají, ale Fíbí se tváří, že to neni k jídlu. Bude se muset přemoci nic jiného nesmí dostat a má i veterinární pamlsky. Už tak nám moc zhubnula, že paničky mají pocit, že nemají v rukách nic. Všechny kostičky ji jsou cejtit. Ale musíme se toho znětu zbavit a pak by mohla pomalu přejít na normální stravu. Je tu možnost i alergie na nějaké jídlo, ale je blbé, že se právě projevuje vnitřně. Fíbí to nemá jednocduché, ale je pořád veselá a nevzdává se.

26 listopadu 2016, 22:14:40

Kamarádí děkujeme za vzpomínku na Emmičku. Stále se nemůžeme smířit s tím, že už s nmi neni. Panička te´d měla zase odpolední a tak toho moc nestíhala.Jediné na co si udělala čas bylo, že mě vzala na veterinu a nechala mi vymačkat žlázky. Teda bojovala jsem co se dalo a když jsem byla zmožena bojem tak mi střihli i 4 drápky dál se nedostali, s posledním zbytkem sil jsme se nedala. Doma jsem si postěžovala segrám a hneď mě politovali. Tak teď ještě v pondělí výsledky Fíbí.

14 listopadu 2016, 20:54:45

Kamarádi, zákrok mám za sebou. Statečně jsem ho zvlála a teď odpočívám doma. Nejdřív mi dali injekci a ikdyž jsem to neměla v plánu najednou jsem usnula. Co se dělo pak vím jen s povídání paničky Libky. Nejdřív mi šli na gastru vyšetřit bříško, v žlučnku mám ořád nějaké bahno a v žaludku jsem měla bílou pěnu a na stěnách mám krupičku. Doktoři nechtějí nic nechat náhodě a tak mi odebraly vzorek a ten se vydal na cestu do Německa. Za 14 dní budou výsledky. Pak si mě netrpělivě přepral náš dlouholetý doktor a hzrá an to moje patro. No neměl to jednoduché měla jsme ho pěkně nateklé a jak mám malou hlavičku moc jsem mu v pusince prostoru k rozhledu nedala. Měla jsme patro hodně dlouhé a dráždilo mě tak , že mám poškozenou průdušnici 1 stupně. Ještě mi udělal o něco větší dírky, Asi už budu trochu víc nahlas chrápat. Ve dvě hodiny si promě a paničku přijel tatínek a odvezl mě za Terrinkou a Nelinkou. Na ten můj strápený žaludek jsem dostala prášků + plus antibiotika, že mám rozpis jejich braní jak důchodce. Děkuji, že jste na mě mysleli. Fíbí:-)

4 listopadu 2016, 15:26:15

Fíbinka má stanovenou operaci na 14.11. Snad bude vše dobré. Musí, já byla na operaci v dubnu. Měla jsem po těla 13 mastocydních nádorků a zvládla jsem to. Jen mi ještě chtěli čistit zoubky a nějak mi přetáhly narkozu, že jsem jim na pár sekund nedýchala. Ale vše jsem zvládla a to jsem starší než Fíbí a mám epilepsii. Tak ona musí taky.

4 listopadu 2016, 15:14:27

A je to tady, dnes volal doktor druhé paničce a domluvili termín mého zákroku. Příští středu jsu na sono bříška a v pondělí 14.11 mě čeká operace, zkrátí mi měkké patro a rozšíří nosní dírky. Panička je už děsně nervozní.Na zákroku semnou bude druhá panička Libka protože Jaruška musí být v práci. To se tam zblázní. A když vše dobře dopadne příští rok v únoru asi kastrace. Mám každé hárání falešnou březost a je tam velké riziko rakoviny na mléčných žláz. a dost mě faleška vysiluje. Na to, že jsem jinak zdravá jsem si vybrala horší věci teď. Děkuji všem kamarádům za podporu. Hlavně panička je uzlík nervů.

3 listopadu 2016, 02:02:27

Paničky pro mě, Terrinku a Nelinku vymisleli super prázdniny. Nejdřív nám pronajali chatu pěkně na samotě a hneď u lesa. Byla tam super velká zahrada a měli jsme co dělat, aby jsme vše uhlídali. Ještě, že jsme tři, ale i tak jsme se pořádně naběhali. Dokonce jsme šli na houby. Každý den jsme něco podnikami a my jsme z věčného toho běhání taky pořádně zhubnuly. Pak jsme se vrátili na týden do města a další týden jeli na další chatu. Bylo to super, sice zahrada nebyla tak velká, ale i tak bylo co hlídat. Jen na výlety nebylo tolik možností.Sice pohodu kazilo to, že páiček musel párkrátpracovně odjet, ale jinak super. Měli jsme tam na hlídání kamarádku Ajku a zrovna slavila narozeniny tak jsme ji udělali parádní oslavu.Vše bylo super a poslední den se grilovalo. Dokonce pániček přijel brzy zpět. Vše bylo ideální, nebýt toho, že se mi udělalo špatně a já najednou chtěla zvracet, ale něšlo mi to a zpanikařila jsem a začala se dusit a omdlévat. Pániček mi honem otevřel pusinku a vytáhl jazyk, trochu jsme se vzpamatovala a tak mě odnesly dovnitř na postel, kde jsem ztratila vědomí podruhé a málem mě neprobraly. Hned se volal veterinář, který byl vzdálený jen 6 minut jízdy od nás a jelo se za ním. Já se v autě už probírala. Doktor na mě kouknul a že mám úplně bílé dásně. Dostala jsme injekci kdyby proti alergii na štípnutí, projistotu kdybych to měla od píchnutí vosy nebo včeli. Tomu moc paničky nevěřili oni nás na zahradě pořád hlídali. Zachvíli jsme už prozkoumávala ordinaci a tvářila se že se nic neděje. No paničky byly pěkně vyklepané a v noci mě pořád hlídaly. Doma mě pak vzali na vyšetření srdce, ale to mám vpořádku. Jenže to nebyl mých problémů. Jen jsem spapala oběd za 2 h jsem zvracela. Začal kolotoč vyšetření, ale nic se nezjistilo. Tři dny jsem chodila na celý den na veterinu na kapačky a vnoci domů spát. Chvíli vypadalo, že to zabere a já budu vpořádku. Boužel ne. PAk se poalala kršv na rozbor do Německa a zjistilo se, že mě zlobí slinivka a taky měkké patro. Prášky na zvracení a dieta. Konzervy dietní od Hills jsme odmítla. Jen jsme k ním čuchla hneď jsem zvracela. Takže už měsíc mi doma vyvařují, kuřátko, jehněčí, králika a dostávám menší dávky několikrát děně. Terrinka s Nelinka trochu koukají, že dostávám papat trošku víckrát, něž ony, ale já zas nesmím pamlsky. Teď podle výsledků mám slinivku dobrou, jen dieta ještě zůstává , ale i tak se mi stalo, že jsme k ránu vyskošila, že budu zvracet a jednou dokonce zvracela. Doktorům se to nelíbí, prý neni důvod k zvracení a tak to přisuzují k otíkání patra kter mě pak dráždí. Paničky mi domlouvají operaci patra. Mají po Emmušce moc strach, ale zase se moc bojí, že bych mohla zvracet, když nebudou doama a udusit se. Snad vše dobře dopadne. Teď v listopadu bych měla jít na zákrok. Ach jo.

3 května 2016, 00:17:16

Milovaná Žanetko, další narozeniny které nemůžeme oslavit spolu.Nemohu ti dát pusinky na tvou hlavičku, obejmout tě a dát ti spoustu tvých oblíbených dobrotek. Dnes u tvé fotečky hoří svíčka a máš tam dáné i tvé oblíbené dobrůtky. Posíláme spoustu pusinek a moře pohlazení na obláček.

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Terrinka

Plemeno

Mops

Pohlaví
Datum narození

5. února 2008

Hmostnost

.8Kg, 20.4.20132 8,6 kg, 5.7.2014 - 8,2 kg

Krátce o mně

Ahoj,jmenuji se Terrinka. Ráda se tulím, mazlím a hraji s celou svoji rodinou. Miluji dlouhé procházky a ještě raději když jdu s psími kamarády. S oblibou škádlím Bessynku, která mi moje zlobení toleruje, ale běda když to přeženu to mě pak pěkně žene.

Co umím

Sedni, lehni, zůstaň ... jde se spinkat

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Kuřecí maso,konzervy,čerstvou i vařenou zeleninu,sušený prasečí čumák,a další pamlsky

Oblíbená hračka

Všechno plyšové co se dá rozcupovat,nejmilejší je plyšová chobotnice

Co ještě zbožňuji

Svoji rodinu,

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Phoebe (Fíbí)

Plemeno

Mops

Pohlaví
Datum narození

3. června 2012

Hmostnost

7kg

Krátce o mně

Ahoj, jmenuji se Phoebe a jsem nová sestřička Terrinky.Jsem pěkný divoch.Dá pořádnou práci mě unavit.S Terrinkou jsme si padli do oka a pořádně se naháníme. Doma zatím trhám jen plyšáky a ruky paniček. Vše ostatní neničím. Všichni se kolem mě točí a pořád si hrajeme.

Co umím

Na zavolání přiběhnu,sedni, fuj

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Zatím vše

Oblíbená hračka

Vše co se dá kousat, hlavně ruky paniček

Co ještě zbožňuji

Honění, trhání hraček, hry s Terrinkou

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Nelinka

Plemeno

Mops

Pohlaví
Datum narození

13. října 2013

Hmostnost

6.4.2014 - 3.6 kg, 7.5.- 4,3 kg5.7. - 5,4 kg

Krátce o mně

Když jsem se mamince narodila bylo rozhodnuto, že s ní zůstanu a tak to bylo do mého půl roku. Jen na mě neměli moc času a rozhodli, že mi obstarají rodinu, která by se mi mohla věnovat a měla mě moc ráda. A jednoho dne u nás zastavilo auto a z něho vyšli lidé a měli sebou mopsí holčičku. Chvíli jsme se seznamovali a najednou mě naložili do auta a jeli jsme pryč od mají maminky. Když jsme konečně dorazili na místo přivítala mě další mopsí holčička. První dva dny jsem se rozkoukávala a bylo mi smutno po mamince,ale už jsem si zvykla. Všichni mě zahrnují láskou. Fíbí si semnou hraje, ale jsem i na ni trochu divoká a Terrinka se semnou chce honit jen se ji nelíbí když ji koušu. Mám je ráda.

Co umím

Fuj, Na zavolání příjdu.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Zatím papám všechno a moc mi chutná.

Oblíbená hračka

Hraju si se vším co dám do tlamičky.

Co ještě zbožňuji

Hraní, honění, mazlení, kousání.

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Emma

Plemeno

Mops

Pohlaví
Datum narození

24. listopadu 2011

Datum úmrtí

25. března 2014

Hmostnost

4,90 k´g, 31.1.2014 5,3 kg

Krátce o mně

Dne 22.11.2013 mě a další dva mopsíky našli u silnice.Odhozené v pyzli.Boužel když jsme se osvobodili, mé kamarády přejelo auto.Já jediná jsem přežila. Kamarádka mladší paničky na mě upozornila na FB a paničky se domě zamilovali. Taky jsem získala dvě nové sestřičky Terrinku a Fíbí.Přijali mě moc pěkně. Fíbí mě trochu hlídá, ale jinak je hodná.

Co umím

Za tím nic

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Vše zatím papám.

Oblíbená hračka

zatím si neumím hrát

Co ještě zbožňuji

Na to ještě budu muset přijít.

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Bessynka

Plemeno

Mops

Pohlaví
Datum narození

27. února 2001

Datum úmrtí

30. července 2012

Hmostnost

Jsem jaká jsem a nic na tom měnit nebudu.

Krátce o mně

Jsem pohodová holka, která nikam nespěchá,vše musím řádně prozkoumat a očichat.Ve svých madých letech jsem ráda podnikala průzkumy a nadevše milovala procházky s páničky a Žanetkou.Byla pro mě jako druhá máma a její smrt mě velmi zasáhla.Miluji svoji rodinu, ale taky mám ráda svoje klidné místo na odpočívání

Co umím

Umím jich spoustu

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Vše co je dobré

Oblíbená hračka

Už si nehraji

Fotky

Základní informace

Jméno

Žanetka

Plemeno

Mops

Pohlaví
Datum narození

2. května 1993

Datum úmrtí

28. března 2008

Hmostnost

10 Kg

Krátce o mně

Byla naše prvorozená.Byla jasným sluncem v našem životě a ukazovala nám krásy života po bku pejska.Byla chytrá,odvážná a sebevědomá.Ve všech směrech psí dáma.Svoji lásku dělila mezi rodinou spravedlivě.Milovala rozkvetlou louku, kde očichávala každou kytičku,vyhřívání na balkoně i posedávání na louce. Ukázala jakého má silnéh ducha,přastála zánět slinivky a dělohy.Největší sílu ukázala když ve svých 13 letech ochrnula na zadní nožky .Ani to ji nezlomilo a nadále si užívala krásný život.Dokuď ji nezradilo srdíčko a ona nás opustila v kruhu rodiny páničkovy v náruči. Moc nám chybíš.

Co umím

Všechny

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

vše co mi panička dala,ovoce,kostičky

Oblíbená hračka

plyšáky

Co ještě zbožňuji

Když jsem byla nablízku rodině,drbání na bříšku

Fotky

Přátelé (281)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?