Profilovka Mončača ヅ

Mončača ヅ

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
13 prosince 2013, 19:09:23

„...zvířata při nás stojí ve zdraví i v nemoci, v dobrém i ve zlém, v bohatství i v chudobě a nepotřebují k tomu žádné přísahy, ani prstýnky. Vzhlížejí k nám a myslí si, jak jsme úžasní, i když kromě nich si to možná o nás nemyslí už nikdo. V jejich očích nemáme žádnou“minulost, pouze přítomnost. A v této přítomné chvíli jsme dokonalí a budíme velké naděje. Zvířata nás nikdy nekritizují a jsou ochotny nám donekonečna odpouštět-a je to přízeň, kterou si nezasloužíme. Dávají nám najevo, že vůbec nezáleží na tom, co jsme zač, že je jim jedno, jaké máme nedostatky, zkrátka nás berou takové, jací jsme, a miluji nás...“

13 prosince 2013, 18:52:42

"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nikdy nevyčeše všechny její chlupy z pohovky." Už je to více než rok, co se nám Ronda naposledy válel na gauči. Co jsme se s ním naposledy pomazlili.. Odešel bez rozloučení, dlouho jsem doufala, že se ještě vrátí.. Ronýsku, chybíš mi.

19 dubna 2013, 18:40:43

Hafojky kamarádi! :o) Včera jsme jeli po dlóóóóuhé době zase na agi. Panička se celkem bála, přece jen jsme tam od září nebyli, tak jestli jsem náhodou všechno nezapoměl. Samozřejmě, že néé :o). Byl to super trénink. Ale pěkně od začátku :o). Přijeli jsme společně s Montym asi o čtvrt hodinky dřív, ale už tam byla paní cvičitelka s Májou (belgický ovčák), Bertíkem (kooikerhondje) a štěňátkem australské kelpie Royem. Chvilku jsme čekali, než začneme s tréninkem, tak jsme mě panička nechala si to tam očmuchat, abych jí potom neutíkal. Za chvilku přijeli i ostatní - Bongo (belgický ovčák), Matylda (rhodézský ridgeback) a Jenny(?) (rasu nevíme, příště se musíme zeptat :o). Paničky pomohly postavit překážky a po chvilce už jsem stáli před první překážkou. Parkurek nebyl nijak složítý, pár skoček, tunely, dálka, áčko a končili jsme slalomem. Ani jednou jsem paničce neutekl a říkala, že jsem móóc šikovný. Trénoval nás páníček od Jenny (nevím jistě, jestli se tak jmenuje :-D) a vysvětlit paničce, jak na mě, abych zrychlil ve slalomu. Potom jsme šli druhý pokus a taky super :o). Druhý parkurek už byl maličko složitější, i s houpačkou, ale tu jsem zvládl levou zadní ;o). Paničkám tam trochu dělala problém jedna otočka, ale nakonec jsme to nějak doběhli do cíle. Potom jsme si zkusili několikrát slalom. Uteklo to celkem rychle a už jsme zase uklízeli překážky. Byl jsem uvázaný u plotu a poslušně jsem čekal na paničku, a došla za mnou Matylda. Do té doby jsme se neznali a panička se trošku bála, abysme se náhodou neporvali, ale to né :o). My jsme si chtěli hrát, tak nás paničky pustily a my jsme si hráli :o). Byla sice trošku větší, ale to mi nevadilo, bylo to skoro jako s Gastonem. Potom už jsme ale museli domů, tak jsme se rozloučili a jeli :o). Příští čtvrtek pojedeme zase, tak už se těšíme :o) Hafoj, Rox ;o)

13 dubna 2013, 21:00:25

Hafojky ;-) Že by už to jaro konečně dorazilo i k nám? Vypadá to tak. :-) Dneska je opravdu nádherně. Od rána svítí sluníčko a je teplo. Konečně. Odpoledne panička vytáhla houpačku, slalom a jednu skočku a chvilku jsme si na dvoře hráli. Ona mě (zase!) fotila, jak skáču, běhám za balonkem, sedím, ležím, běhám, skáču a pořád tak dokola. Sem tam se přesunula k papouchům, ale pak zase ke mě. Po chvilce vzala vodítko a vyrazili jsme na procházku. Myslel jsem, že půjdeme kolem kapličky, ale tam by bylo moc bahno, tak jsme do vzali dolů zkratkou. A kolem jednoho rybníčku, ve kterém jsem se hned vyčvachtal. Chvilku jsme tam byli a pak jsme šli dál. Kolem kostela, ke hřišti, kolem skládky a pak domů. Většinou jsem byl ale na vodítku a ne navolno, protože všude voní fenky a zajíci, tak abych paničce neutekl. Venku jsme byli asi necelou hodinku. Když jsme došli domů, tak si mě vzala ještě velká panička a šli jsme zasadit Gastonkovi na hrobeček nějaké kytičky, aby to tam měl hezčí. :-) Byl jsem navolno, tak jsem utekl za zajícem, ale hned jsem se vrátil. Domů jsem se vrátil úplně vyběhaný. Ale když by mě chtěla vzít panička ještě na prochajdu, tak by mi to vůůůbec nevadilo. :-) Mějte se, Rox :-)

11 března 2013, 18:54:57

kamarádi... Gastonek dneska odešel do nebíčka.. hrál si na dvoře a asi mu selhalo srdíčko.. vůbec jsme to nečekali.. ještě jsme mu dávali masáž srdce, ale nepodařilo se.. teď už spinká ve vinohradě a kouká na nás z obláčku.. chybíš nám, Gastonku... nezapomeneme na tebe.. "Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. Bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti."

11 března 2013, 18:48:08

kamarádi... Gastonek dneska odešel do nebíčka.. hrál si na dvoře a asi mu selhalo srdíčko.. vůbec jsme to nečekali.. ještě jsme mu dávali masáž srdce, ale nepodařilo se.. teď už spinká ve vinohradě a kouká na nás z obláčku.. chybíš nám, Gastonku... nezapomeneme na tebe.. "Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. Bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti."

14 ledna 2013, 21:15:30

Hafojky! :o)) Včera jsme si udělali výlet k rybníku. Vyrazili jsme už asi v 10 ráno. Napřed jsme šli po polňačce, takže jsme mohli být s Gastonem navolno a celkem dost jsme běhali. Panička zase zkoušela svůj nový foťák. Potom jsme zahli do lesa a tam už nás páníčci radši uvázali. Po chvilce jsme byli na cestě, kde to celkem dobře znám a už jsem se těšil k rybníku. Tam jsme dorazili docela rychle. Rybník byl ale zamrzlý, tak to tam dost klouzalo. To ale Gaston nevěděl, tak se rozběhl, skočil na led a jel asi tři metry po zadku. Chvilku nechápal, co se to děje a pak odběhl zase na břeh. Už na led nechtěl ani vkročit. Páníčci ho přemlouvali, ale prostě nechtěl. To mě se tam líbilo. Skákal jsem a dělal blbosti. Potom si páníčci začli na ledě kopat s kamenem, tak jsem se k nim přidal a pořád jsem pobíhal a skákal kolem nich. Moooc se mi to líbilo, i když bylo těžké brzdit. Asi hodinu jsme tam všichni blbli a potom se i Gaston odvážil na led. Zjistil, že to není tak hrozné a pobíhal tam s náma. A potom už jsme ale šli zpátky domů. Po cestě jsem byl celkem unavený, ale kdo by nebyl :)) Určitě se podívejte na video :)) Haf, Rox :))

2 prosince 2012, 13:09:53

Hafojky ;o) Včera dopoledne bylo fakt krásně. Paničky nechali otevřené dveře domů, tak jsem přišel na návštěvu do kuchyně. Tam jsem dostal pár piškotků a panička se mnou zkoušela výskok do náruče (ten už umím na 100%) a ještě výskok na záda, ale abych neseskakoval hned dolů, ale abych tam zůstal stát. Prý jsem byl véélký šikula a celkem mě to bavilo. Co bych pro piškotky neudělal. No a potom za mnou šla panička chvilku na dvůr. Tam jsme zopakovali skákání do náruče a na záda, a panička si ještě vymyslela proskočení rukama. To jsem ještě nikdy nedělal, ale pochopil jsem, co po mě asi chce. Párkrát jsem proskočil, ale potom mě panička nechala, aby mě to nepřestalo bavit. A odpoledne jsme šli na prochajdu. I s Gastonem. Šli jsme směrem nahoru a myslel jsem si, že půjdeme kolem kapličky, ale odbočili jsme na druhou stranu. Tam je dlóouhá, rovná polňačka a všude kolem jsou pole, takže jsme s Gastonem běhali a běhali a běhali... Po chvilce jsme odbočili a šli přes pole. Došli jsme na další cestu, ale šli jsme přes další pole směrem dolů. Tak jsme se dostali na úplně druhou stranu Kobeřic. Potom jsme šli s paničkama do hospody na kofolu. Myslel jsem, že budeme zase uvázaní venku a čekat na ně v té zimě, ale oni nás vzali dovnitř, a tak jsme mohli být pěkně v teple. Gaston tam rozkousal jedno poleno od kamen, ale to nikomu nevadilo. Já jsem jenom poslušně ležel a čekal, až zase půjdeme. Chvilkama jsem i spinkal, takže ani nevím, jak dlouho jsme tam nakonec byli. Když jsme šli domů, tak už byla tma. Doma jsem šel hned spinkat. A dneska? Dneska byla uplná sněhová vánice. No, možná trochu přeháním, ale sněžilo celkem dost. A tak toho panička využila a jela se projet na kolečkových bruslích. Mě nevzala :(

29 listopadu 2012, 21:18:16

Čauky mňauky. ;-) Panička říká, že se ze mě pomalu ale jistě stává gaučák. To je něco jako Gaston. Prostě ten, co se pořád válí na gauči. Já?! Když by to panička slyšela asi před týdnem, vůbec by tomu nevěřila. Ale já jsem přišel na to, že na gauči se strašně dobře spinká a nikdo mě z tama nevyhazuje. A ještě k tomu je to u topení :-) Včera jsem tam proležel celý večer a i dneska jsem se tam válel. Ale ráno mě bolela tlapinka a pajdal jsem na ni. Zadní. A nechtěl jsem paničkám říct, co se mi stalo. Ale stačila chvilka spánku a tlapička je zase zdravá :-) Ronaldo. ;-)

29 listopadu 2012, 21:13:07

Hafojky ;-) Panička je nemocná a tak teď se mnou nechodí na prochajdy. A tak chodím jen s velkou paničkou a Gastonem. Ale i tak za mnou občas panička zajde na dvůr a pokaždé má v kapse piškotky. Tak jí párkrát skočím do náruče a tak nějaké dostanu. Prý jich má doma ještě skoro celou igelitku. Mňáám. Jenže nejsou jen pro mě. Panička je dává i Gastonovi a papouškům.. Takže mi jich zas tak moc nezbyde. Ale když udělá smutné očička, tak mě jimi panička krmí pořád :-) A jak se máte vy, kamarádi? :-)

6 listopadu 2012, 20:14:08

Hafojky. Dneska jsem šel na prochajdu jen s velkou paničkou a Gastonem. Šli jsme do vinohradů a pořádně jsme se vyběhali. Můžeme tam být na volno a tak pořád někde běháme. Sešli jsme dolů a už jsme to vzali nejkratší cestou domů. Jenže po cestě na nás vyběhl novofundlanďák Falco. Já jsem ho nikdy neměl rád a pokaždé jsem na něj vrčel a teď mi to chtěl asi oplatit. Šel po mě a po Gastonovi. Po chvilce si ho ale naštěstí jeho panička odchytila a nám se nic nestalo. Dneska večer si mě panička vzala na verandu spolu s balíčkem piškotků. Trénovali jsme výskok do náruče, který mi jde čím dál líp. Napřed mě to panička učila tak, že mě měla chytit při skoku přes koleno, ale ona mě nikdy chytit nestihla. Tak to poslední dobou zkoušíme tak, že si panička sedne a já jí skočím do klína. A potom si pomalu začne stoupat. První den jsem skákal, když panička seděla na křesle nebo na židli. A dnes (druhý den) už to zvládám, když je panička jen opřená o zeď. Moc mě to baví. Taky jsem se naučil vyskočit ze země až na stůl, skoro tak, jak to dělá Ronaldo. Panička se divila, že tak vysoko vyskočím :) Ale já vím, že na tom stole jsou piškotky, tak je to pro mě hračka. Potom jsem najednou uslyšel, že na půdě běhá myš! Chtěl jsem ji ulovit, ale jak? Nedosáhnul jsem až ke stropu, natož tak na půdu. Tak jsem vyskočil na stůl, pořád málo. A pak mě něco napadlo. Začal jsem skákat po paničce, a tak se opřela o zeď a já jsem na jí vyskočil do náručí. Ale pořád to nestačilo a myška už byla daleko pryč. Ale já ji jednou dostanu. Uvidíte!

29 října 2012, 20:53:42

Hafojky, tak se po dlouhé době zase hlásím. Venku je zima. Včera poprvé padal snížek, ale dlouho se u nás neudržel. Do odpoledne všechen roztál a všude bylo mokro a bahno. Dneska ráno bylo několik stupňů pod nulou - opravdu zima. Tak jenom spinkám v pelechu a nic jiného nedělám. Už jsem si myslel, že dneska ven nepůjdem, ale stavil se pro nás Monty, tak jsme šli. Už se stmívá hodně brzo (když to tak vezmete - před chvílí bylo světlo pomalu do desíti, teď sotva do pěti), tak mi panička dala reflexní vestu, abych byl vidět. Šli jsme nahoru - kolem kapličky. Před několika dny jsme tam šli a panička měla tričko s krátkým rukávem, teď tam mrzla v zimní bundě. Jelikož je to polňačka, tak tam bylo "trochu" bahno, ale mě to nevadilo. A paničky ať to nějak přežijí, protože já tudy chodím rád. Cestou jsme s Montym pořád někde běhali a paniček jsme si nevšímali. Ale už máme natrénované, že když nepůjdeme daleko, tak že nás paničky nebudou volat k sobě, tak jsme moc daleko nechodili. A když mě panička zavolala, tak jsem přiběhl, co kdyby měla nějakou dobrotu, že jo. Když jsme došli až ke hřišti, tak jsme šli ještě dolů a potom kolem ohrady koníků (kteří tam nebyli, byli asi radši v teple ve stáji) jsme to vzali nejkratší cestou domů. Když jsme se vrátili, byla už úplná tma, tak jsem akorát dostal napít, napapat a šel jsem spinkat.

8 října 2012, 21:51:23

Hafojky. Včera celý den pršelo a byla zima. A tak jsem jenom ležel v pelechu, páníčci se váleli doma, ani na fotbal kvůli tomu dešti nešli. No jo, už zase začíná podzim a za chvilku je tady zima... Myslel jsem si, že ani na prochajdu nepůjdeme. Ale k večeru na chvilku vylezlo sluníčko a přestalo pršet, tak panička vzala vodítko a šli jsme. Paničku už to doma taky nebavilo. Napřed jsme chtěli jít kolem kapličky, ať se vyběhám, ale pak paničce došlo, že bysme tam zapadli v bahně. Tak jsme se otočili a vzali to "zkratkou" dolů a pak nahoru ke kostelu. Potom jsme šli k fotbalovému hřišti. To je sice taky polňačka, ale aspoň je tam tráva, po které se jít dá. Sluníčko už pomalu zapadalo a všude se třpytily kapky deště. Krása.. Od hřiště jsme šli ke skládce - pořád jsem mohl být navolno. No a potom už nejbližší cestou domů. A dneska? Pořádná zima. Jsem nachlazený. Ale i přesto jsme šli s paničkou na prochajdu. A i s Montym. Stavili jsme se pro něj a cestou jsme potkali jednoho československého vlčáka, který mi moc nevoněl. Pořádně jsem na něj zaštěkal. S Montym jsme šli směrem k JZD, kde jsme mohli běhat bez vodítka. Tak jsme se vyběhali. Od JZD jsme šli ke skládce. Tam se chodí pěkně, proto tudy chodíme tak často. Potom nahoru ke hřišti a potom směrem domů. Ale cestou se paničky zastavily ještě na dětském hřišti - na houpačkách. Tam za mnou přiběhla kamoška jack russelka Jenny, kterou moc často nepotkávám. A když jsme odcházeli, tak za náma přiběhla ještě kříženka Betinka. Tak jsme se očmuchali a šli jsme domů.

7 října 2012, 11:00:41

Hafojky :-) Včera jsem byl s paničku a Gastonem na prochajdě směrem k trati. To je taková dlóóuhá rovná polňačka a tak s Gadem běháme, běháme, běháme... Myslel jsem si, že už potom nikam nepůjdeme, ale večer došla panička, vzala vodítko, dala mi reflexní vestičku a šli jsme. Před domem na nás už čekal Monty s paničkou. Šli jsme kolem kapličky, tam jsem byl na volno, tak jsem se zase vyběhal. Došli jsme až ke hřišti a to už začínala být tma. Ale i přesto jsme to vzali ještě kolem skládky a pak už domů. Doma jsem lehnul a spinkal:-)

30 září 2012, 22:34:18

Hafojky :-) V pátek, hned co páníčci dorazili z fotbalu, tak mě naložili do auta a jeli jsme. Jeli jsme celkem dlouho.. V Kyjově se paničky zastavily v obchodě a po chvilce čekání jsme jeli dál. Asi po další půl hoďce jsme konečně dorazili do Strážnice, kde bydlí můj kamarád - jezevčík Čerťa. Hned jsme si spolu začli hrát, skákat po sobě a blbnout. To bylo něco jiného - oproti Gastonovi. Potom jsem vyběhnul po schodech nahoru za Čerťovýma páníčkama a hned jsem dostal něco dobrého. Po chvilce jsme vzali Čerťu a vyrazili na prochajdu. Ve Strážnici to moc neznám a tak jsem byl skoro pořád na vodítku, jenom jeden kousek cesty jsem byl navolno. A potom zase na vodítku. Jezdily tam auta, na to já nejsem moc zvyklý. Zbytek odpoledne jsme byli už jenom doma. Myslel jsem si, že budu spinkat u paničky v postely, kde jinde taky. Jenže to néé. Panička mě večer zavedla dolů pod návratí, otevřela na dvůr, abych tam mohl jít, nachystala pelíšek a nechala mě tam. No, nakonec mi to ani moc nevadilo. Mohl jsem venku hlídat a několikrát jsem v noci svým štěkáním odehnal kočky od papoušků a kuny od slepic. Druhý den ráno jsem vstával moc brzo a ještě za tmy jsme vyjeli směr Sedlec. Cesta trvala asi třičtvrtě hodiny. Chvilku jsem v autě spal, jindy jsem sledoval cestu a pak zase spal. Dorazili jsme mezi prvními. Skoro nikdo tam nebyl a ti co tam už byli, tak teprve chystaly stany pro diváky. Tak jsme se šli projít někam dozadu. Přitom jsem se seznámil s fenečkou Bišonka, která závodila v kategorii štěňat. Po chvilce jsme se vrátili k autu a poprvé v životě jsem uviděl nějakého kamaráda tady z hafíků. S Benjikem ale zůstaneme kamarády radši jen tady na hafíkách. Očmuchali jsme se, zavrčeli na sebe a to bylo všechno. Za chvilku dorazil i Monty. Jako první byl závod štěňat, kteří běhali jenom tunely. Všichni byli moc šikovní. No a potom jsme závodili my. První běh byl jumping a my s paničkou jsme startovali jako třetí v kategorii medium. Chvilku jsme se dívali na small a potom jsme se šli trochu rozeskákat. Panička pro mě měla takový voňavý balonek - voněl po salámu. Mmm.. Parkurek byl jednoduchý, pár skočků, pár tunelů a jenom jedna otočka. Moc mi to šlo a snažil jsem se. Jenom u jednoho tunelu jsem se zastavil, ale jak mi panička pořádně ukázala, tak jsem do něj rychle vběhl. Do cíle jsem doběhl, jak nejrychleji jsem uměl a panička mě moc chválila. Skončili jsme jako 8. z 12 s časem 24:18 a 5 trestnými body - za ten tunel. Potom skákali velcí a pak pokročilí - malí, střední a velcí. A potom byl běh o Krále tlapek. To byl A3 parkur, který byl celkem dost těžký. Ale zkusilo to hodně pejsků. No a po několika hodinách čekání jsme zase přišli na řadu a to agility - začátečníci. Zase jsme byli jako třetí. V parkurku byla i kladina a áčko. Začínalo to skok, zeď, kladina, skok, tunel... Ale ten tunel byl pod kladinou a mě se do něj nechtělo. Proběhnul jsem ho až na čtvrtý pokus. A pak mělo být áčko, pod kterým byl zase tunel. A já jsem jenom tak ze srandy vlezl do toho tunelu. Když jsem z něj vylezl, tak se mě panička snažila dostat na to áčko. No dobře, tak jsem teda na něj vylezl. Ale to už mě to přestalo bavit, a tak když jsem z něj seskočil, tak jsem se šel podívat za jedním kavalírkem, který šel se svou paničkou okolo. Pan rozhodčí řekl mojí paničce, ať mě vezme do náručí a přinese mě zpátky, ale panička by mě neunesla. A tak se mě pokusila vzít panička toho kavalírka. Lehnul jsem si na záda. Vážně se mi zpátky nechtělo. Pak mě tam nějak dostali a já jsem proběhnul ten tunel, co jsem měl. Potom tam bylo pár překážek - za normálních okolností bych je zvládnul levou zadní. Ale já jsem uviděl velkou paničku a tak jsem se za ní rozběhnul a lehl jsem si k ní. Panička ke mě došla a připla mě na vodítko. To si vzal pan rozhodčí a společně mě dostali do cíle. S časem 246:75 a 75 trestnými body jsem skončil poslední, naštval paničku a pobavil diváky. Potom jsme sledovali ostatní, jak se snaží a nakonec vyhodnocení. A víte co? Dostali jsme speciální cenu, akorát nevím, jestli proto, že to se mnou panička nevzdala, nebo proto, že jsme všechny rozesmáli :-)

28 září 2012, 11:25:45

Hafojky :-) Ve středu jsme byli po delší době zase na cvičáku. Přijeli jsme s Montym celkem brzo. Doufal jsem, že se budu moci jít očvachtat do potoka, ale panička nechtěla. Prý byla zima. Nechápu. Bylo nás tam celkem dost. Cvičitelka s Májou (belgický ovčák) a Bertíkem (kooikerhondje), Bongo (belgický ovčák) s Britou (německý ovčák), Bono (beauceron) s Ginem (knírač), Lara (maďarský ohař) a nějací dva ridgebaci, které neznám, ale myslím, že se jmenují Bongo (nebo Boni) a Lara. Ale nejsem si jistý, ani panička. A samozřejmě já a Monty (šeltie) Jako první byl jednoduchý parkurek - takový "šnek" - hop, hop, tunel, hop, hop, tunel, hop. Bez otoček, celé na pravou ruku - jednoduché. Jenže to byl náš první v ten den a já jsem si to tam chtěl napřed očmuchat, takže jsem byl pomalý, čmuchal jsem tam, čmuchal jsem jinde... Ale u druhého tunelu jsem se rozběhnul a doběhli jsme do cíle. Potom skákali ostatní psi a my s Montym jsme čekali. Další parkurek byl už i s áčkem a kladinou! Představte si, poprvé za tu dobu, co tam chodíme, jsme měli v parkuru áčko i kladinu! Ale nebylo to moc těžké pro mě, jako psa, spíš panička tam musela dělat nějaké otočky. Jediný problém byl v látkovém tunelu - pod áčkem. Do něj jsem vlezl až na třetí pokus, ale zvládnul jsem to. Potom jsme měli, myslím, takovou "pauzu". Velcí psi trénovali áčko (zóny) a já s Montym jsme šli na slalom a kladinu. A víte co? Panička ze mě byl úplně nadšená. Slalom už dělá skoro tak rychle, jako Monty. Už to i místy "proskakuju" a ne "procházím". A umím to i bez ukazování. Ale jelikož zrychluji, tak občas nějakou tu tyčku vynechám, ale to se ještě naučím. Ještě jsme proběhli párkrát kladinu. Potom jsme šli na další parkurek - tam už byl i slalom, ale to už se mi moc nechtělo. Byl jsem pomalejší, ale doběhli jsme to v pohodě. Potom ještě jednou (a možná pak ještě nějaký parkurek - už si to nepamatuji) a to už byla skoro úplně tma. Tak paničky pomohly uklidit pár překážek, zaplatily a jeli jsme domů. Zítra jedeme na svoje první závody! Achjo, jak já tu dlouhou jízdu autem nemám rád.. Ale nepojedeme tam rovnou z domu, ale dneska pojedeme do Strážnice (tam bydlí kamarád Čerťa), tam přespíme a zítra brzo ráno vyrazíme do Sedlece. No, uvidíme, jak to dopadne :-)

25 září 2012, 22:08:52

Mňauký :-) Panička vám psala, že jsem se někde toulal? Kecala. Já jsem byl jenom na výletě. A v sobotu (minulou) jsem se vrátil domů. Panička už po mě vyhlásila facebookové "pátrání" s mojí fotkou. A hned další den jsem se už válel na gauči. Já jsem to udělal schválně. Už jsme viděl, že už by mě páníčci chtěli zase doma, tak jsem se vrátil. Já jsem totiž moc hodný a šikovný. Že jo. ;-)) A víte co, normálně? Dneska jsem si tak šel lehnout na paničku (cítil jsem, že ji bolely záda), tak jsem si na ní ustlal a pomalu jsem usnul. A pak nevím co, ale ocitnul jsem se pod Gastonovou hlavou. Udělal si ze mě polštářek! No toto teda! Já a polštářek..?!

25 září 2012, 22:02:27

Hafojky, kamarádi :-) Nějak ty hafíky nestíháme. Panička teď chodí do školy, takže už se jí pak nechce se mnou chodit ven, jako o prázdninách. Jóó, jako chodíme na prochajdy, ale většinou s velkou paničkou a Gastonem. Panička teď taky chodí 2x týdně na fotbal, na tréninky, občas si jen tak kopat na hřiště a o víkendu pokaždé na zápas. Když hrají tady u nás, tak jí chodáím fandit a vždycky si mě tam půjčí moje nová malá čtyřnohá kamarádka Lea. Tahá mě tam na vodítku, až musím dělat smutné oči, ale až tak moc mi to nevadí :-)) Už dlouho jsme nebyli na cvičáku, ale prý pojedem zítra. No, uvidíme :-)) Jestli si to panička ještě nerozmyslí (jako vždycky jindy). Ale tentokrát bysme tam už měli jet. Protože, víte co??? V sobotu! V sobotu mě budou paničky zase někam tahat autem - celých 60km! A víte proč? Prý na agility. Na závody! Naše první! No, to dopadne :-DD Ale držte palce!! :-DD Jo a ještě jedna novinka. Dneska ráno mi dala panička nový balónek, protože ten starý jsme s Gastonem zlikvidovali. Zatím se drží (ten balonek, ne Gaston), ale však my se o něj postaráme :-))

18 září 2012, 21:38:19

Hafojky! Včera jsem byl po delší době na prochajdě s Montym. Šli jsme směrem nahoru a myslel jsem si, že půjdeme kolem kapličky, ale zahnuli jsme na druhou stranu a šli k motokrosové trati. Tam já chodím rád, protože je to dlóóuatánská rovinka, kde nikdo nechodí, nic nejezdí, kolem jsou pole a tak můžu běhat na volno a celkem daleko od paničky. Taky že to tak bylo. S Montym jsme běhali na volno a panička říkala, že jsem moc šikovný. Pokaždé, když mě zavolala, tak jsem se na ni alespoň podíval a nedělal jsem, že ji nevidím a neslyším. Za to mě panička chválila, ale zapoměla si doma piškotky, takže mi to moc k ničemu nebylo. Najednou jsem ucítil v trávě něco voňavého a hned jsem to šel prozkoumat. Myslel jsem, že to bude myška, ale ta voní jinak. Čmuchal jsem.. A pořád jsem nevěděl, co to je. Ale najednou jsem rychle uskočil a začal jsem si otírat čumáček packou, a o zem - bolelo mě to. Asi mě ta malá potvora kousla do čumáku.. Paničky se hned podívaly, co to bylo a ona si tam v trávě seděla žába a koukala na nás. Já jsem ještě takovou protivnou žábu teda neviděl. A ani už vidět nechci. Tak jsem radši šel běhat dál, čumáček hned přestal bolet a já jsem byl zase veselý, jako předtím. Náladu mi hlavě spravila obrosvká bahnitá kaluž, kterou jsem uviděl kousek před námo. Okamžitě jsem se k ní rozběhl a pořádně jsem se vyválel. Panička se smála a natáčela mě, zatímco já jsem si chladil bříško. Prý jsem správný pes - válím se v bahně, místo na gauči (jako Gaston). Ušli jsme další kousek a narazili na další kaluž, tentokrát už v ní bylo víc vody, tak jsem se trochu umyl. A mohli jsme pokračovat v cestě. Zase jsme s Montym běhali, čmuchali a dělali jsme blbosti. Najednou mi ale začalo být celkem špatně a chtělo se mi zvracet. No, nevydržel jsem to a pozvracel jsem se uprostřed cesty. To ta pitomá žába! Ble.. Ale hned potom jsem začal běhat a vrtět ocasem a byl jsem zase ten veselý pejsek, jak mě všichni znají. Kousek dál jsem ucítil myš! Ale opravdu moc! Začal jsem uprostřed cesty hrabat díru, do které se mi vešla skoro celá hlavička! Asi 10 minut jsem se snažil, ale na myšku jsem neměl, ta si zalezla někam hluboko do země. A tak jsme šli dál Myslel jsem, že půjdeme až úplně kolem trati a pak zpátky, ale paničky to vzaly přímo přes pole, takže to trochu zkrátili. Ale víte, kolik bylo na poli cítit myšiček? To já rád, když můžu všude čmuchat. Najednou ale Monty utekl, strašně daleko (já jsem zůstal, vím, že utíkat nemám) a tak mě radši panička přivázala na vodítko, abych se nevydal za ním. A tak na něj paničky strašně dlouho volaly, a já jsem musel být strašně dlouho na vodítku, než se uráčil přijít. Byl jsem na něj trochu naštvaný. Na zpáteční cestě jsem se ještě jednou vyválel v kalužích a jinak už byl všechno úplně normální. Došli jsme domů, panička mi dala napít a já jsem šel odpočívat.

12 září 2012, 22:04:39

Hafoj! Dneska ráno mě velká panička vypustila (jako každý den) k paničce, která ještě spala, do pokoje. Hned jsem vyskočil k ní do postele, pošlapal ji, oblíznul obličej a nakonec jsem si lehl vedle ní a začal jí funět do obličeje. Takto jí budím každé ráno. Odpoledne jsem byl s velkou paničkou a Gastonem na prochajdě - kolem kapličky. Myslel jsem si, že dneska pojedeme na agility, ale nejeli jsme. Ušetřili jsme tak 70,-Kč, třeba za to budou nějaké ty pamlsky :-) S Gastonem jsme pořád běhali, ale asi v půlce cesty začalo pršet, tak jsme to vzali nejbližší cestou domů. V té samé chvilce byli menší páníčci zrovna na fotbale, tak se rozjeli domů na kole. Rozpršelo se ještě víc a bylo celkem zima. Došli jsme domů a po chvilince dorazili i menší páníčci. Hned jsem paničku poskákal špinavýma packama(měla bíle oblečení). Vypadal jsem jako zmoklá slepice. Já jsem teda ještě žádnou zmoklou slepici neviděl, ale panička to říkala. Potom si panička zašla do pokoje pro oblečení na převlečení, tak jsem šel s ní. A jakmile otevřela dveře, tak jsem hupsnul na postel a pořádně jsem se tam vyválel. Aspoň jsem se usušil :-)

9 září 2012, 21:41:42

Hafojky! Včera všichni páníčci odjeli a nechali nás doma s Gastonem samotné. Prý jsem ho měl hlídat, aby nedělal bordel. Když se páníčci vrátili, tak mi řekli, že byli ve Strážnici u kámoše Čerťasa a přivezli nám plnou igelitku piškotů. Ale ne, že by nám je hned dali, prý za odměnu. To teda nevím, kolik na povelů budu muset poslechnout, než je všechny spapám. My jsme byli moc hodní, teda já - Gaston rozkousal pár věcí, ale páníčci si mysleli, že to bude horší. Já jsem ho totiž pěkně hlídal. Dneska jsem byl na prochajdě s velkou paničkou a Gastonem. Šli jsme kolem kapličky, tak jsme se pořádně vyběhali. Zastavili jsme se na fotbalovém hřišti, kde hráli páníčci fotbal. Se mnou se tam hráli dvě holčičky - Kája od Čendy a ta druhá nevím, jak se jmenovali. Páníčci nevyhráli, asi jsem málo fandil.

4 září 2012, 21:26:07

Hafojky! Včera jsem byl na cvičáku. Přijeli jsme chvilku po půl šesté. Byl tam Bongo (belgický ovčák), Brita (Německý ovčák), Gino (knírač) a Bono (beauceron), ale paní cvičitelku jsem tam neviděl. A vůbec nepřijela. Tentokrát nás trénoval páníček Bonga a Brity. Napřed jsme zaběhli jeden parkurek o patnácti překážkách. Vypadal celkem těžce, ale byl celkem jednoduchý. V podstatě jen pár koleček s několika otočkama. Na start jsem šel úplně natěšený, poskakoval jsem kolem paničky a když jsme vyěhli, tak jsem byl o hodně rychlejší, než jindy. Panička ze mě byla nadšená, dokud jsem si neodběhl na druhou stranu cvičáku se vybobkovat. Já za to nemůžu - už jsem to nemohl vydržet. Pak jsem se rychle vrátit a než jsem stihl před paničkou zabrzdit, ještě jsem přeskočil jednu překážku - jen tak. Tak jsme to zkusili ještě jednou, tentokrát už jsem tak rychlý nebyl, ale panička byla spokojená. Potom jsme si zkusili ještě jednou jednu část parkurku, protože tam panička udělala jinou otočku, ale to byla pohodička. A pak jsme šli na zónovky. Kladina, no, ta zastavovaná zóna mi nejde, ale to nevadí. Z kladiny neseskakuji, tak to moc nevadí. Potom áčko, to zvládám levou zadní, stejně jako houpačku. Pak jsme si zkoušeli povel "toč" a "za" - obíhání bočnic. Panička mě chválila, takže mi to asi jde. No a rozběhávací závěrečné rovinky, to je jednoduché. Už jsem si myslel, že už budeme končit, ale ještě tam postavili asi tři překajdy, to bylo na to toč. S pomocí jsme to zvládli, jen mě museli navést správný směrem. Alez vldánul jsem to :-) A dneska jsem byl s Gastonem na prochajdě u bíleho vlka, tak jsme se pořádně vyběhali :-)

31 srpna 2012, 13:00:40

Hafojky :-) To jsem se dlouho neozval, co? Celý týden jsme chodili na prochajdy, to jo, ale zapoměli jsme napsat. Panička se mou trénuje dogfrisbee, to už jste si asi všimli, podle fotek a videa. Už dvakrtá mi vzala frisbeečko i na prochajdu a cestou mi to házela. Panička si myslí, že na to, jak krátce to trénujeme, tak že mi to jde dost dobře. Ale po chvilce mě to přestane bavit, tak to jenom chytím a položím na zem, nebo jen utíkám k tomu a nechám to spadnout. Včera jsem na prochajdě nebyl, ale byla u nás na chvilku Montyho panička. Tak jsme jí s Gastonem ukázali, jak se hádáme a myslím, že se nám to povedlo. Sice to nebylo v plánu, jenže on mi to jablíčko chtěl ukrást.. Bránit se musím :) Dneska už ale paničku vytáhnu na nějakou delší prochajdu :-) Rox

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Roxy

Pohlaví
Datum narození

19. července 2006

Hmostnost

do 15 kg :o)

Krátce o mně

Narodil jsem v květnu 2006 své mamince, která byla zavřená někde v kotci na nádraží, jako hlídačka. Odtud jsem se dostal ke svým páníčkům. Ti o mě říkají, že jsem nejšikovnější pejsek na světě, ale asi trošku přehánějí. :o) S paničkou jsme dříve jen tak ze srandy zkoušeli agility, ale na jaře 2012 jsme spolu s mým nejlepším kamošem Montym začali chodit i na cvičák. Kromě agi mě panička učí i nějaké triky a to mě moc baví. :o) Hrozně rád plavu, ale nemám rád koupání. Taky miluju běhání a lítání za míčkama. :o) Prý jsem hrozně hyperaktivní. :o)

Co umím

Sedni, lehni, přines, polož (pusť), zůstaň, ke mě, u nohy, neolizuj, neskač, hop (skočím na paničku), Hop (přes překážku), Nahoru a dolů (při áčku nebo kladině), Houpíí (houpačka), tunel, slalom, Otočka (napravo i nalevo), přeskok přes nohu před paničkou, přeskok přes nohu za paničkou, Slalom mezi nohama, Osmička mezi nohama, Přeskok přes ruku, mrtvola, kotrmelec, výskok na záda paničky, přeskok přes záda.. a stále se učíme nové :-)

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Piškotky a všechno, co mají páníčci :o)

Oblíbená hračka

Všechno, co lítá - balonky, klacíky, přetahovadla.. :o)

Co ještě zbožňuji

Co nejdelší prochajdy, piškotky a páníčky :o)

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Gaston (Ajax Jeruzalémská Růže)

Pohlaví
Datum narození

11. října 2011

Datum úmrtí

11. března 2013

Hmostnost

10,5kg (11.12.2011) ;14,7kg (25.12.2011), cca 45kg (květen 2012)

Krátce o mně

Hafoj, já jsem Gaston =D Panička o mě říká, že jsem snad největší slintal na světě. Gauč, ten je můj a nikoho na něj nepustím. Někdy se o něj strhne i bitka, já však většinou vyhrávám. Kousat umím a před slinami utečee každý...

Co umím

Sedni, lehni, zůstaň, ke mě, dej pac

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Všechno, co páníčci. A co nesmím, to miluji ještě víc!

Oblíbená hračka

Plyšáci. Dají se dobře žužlat. A taky samozřejmě všechno, co má Rox. O to se dokážeme i pohádat.

Co ještě zbožňuji

Gauč a svůj pelíšek. A paničku.

Fotky

Více fotek

Základní informace

Jméno

Ronaldo

Pohlaví
Datum narození

25. června 2010

Datum úmrtí

18. listopadu 2012

Hmostnost

jako každá číča :)

Krátce o mně

Mňaukýý... Takže, já jsem Ronaldo. Ale s tím fotbalistou nemám nic společného a fotbal mě nebaví! To páníčci si mě tak divně pojmenovali. Ale říkají mi Ronda. To zní líp, co myslíte? :) Jsem rezavý kocouřisko a strašně miluji válení se na sluníčku (nebo i v posteli, to je jedno). Občas ulovím nějakou tu myšku, ale Rox mi ji vždycky sebere a sní. Nespravedlivost. Jsem venkovní kocour! Přes den ale můžu být doma, ale v noci musím ven. Však já se uvelebím na půdě v seně a jsem i tak spokojený. K paničce jsem se dostal vlastně náhodou. Nejdříve měli kočičandy Mínu a Miki, a pak Mišku. Ale ty už bohužel zemřely a páníčci tak žádného kočičáka neměli. Až jednou se paničky ve škole zeptala jedna holka (panička mé maminky), jestli nechtějí koťátko a bylo to. Jednou se na mě jeli podívat a odruhé už si mě vezli domů.

Co umím

Za masíčko se i na zadní postavím! :)

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Granulky a masíčko :)

Oblíbená hračka

Nebaví mě hrát si s hračkami.:)

Co ještě zbožňuji

Masíčko, chrapkání...

Fotky

Více fotek

Přátelé (121)

Články

Články

Začátky byly těžké, ale dokázali jsme to!

Vždycky jsem milovala koně a parkur, kdy koně letěli přes překážky s jezdcem na zádech mě strašně fascinoval. Jenomže ke koním jsem přístup neměla. Ale měla jsem Roxinka.

9. května 2012 2:00

Poprvé na cvičáku

Možná si říkáte, že tihle bude příběh nějakého štěňátka, protože na cvičák by se mělo chodit, když jsou menší. Ale ne. Roxinkovi je 6 let a právě v tomto věku jsme se poprvé vydali na cvičák.

7. dubna 2012 2:00

Beník

Včera jsem byla s Roxem na prochajdě. Šli jsme polňačkama, takže se pořádně vyběhal. Sluníčko svítilo, bylo prostě krásně. Konečně jako na jaře. Když jsme šli domů, tak jsme uviděli černohnědého dr...

17. března 2012 1:00

Vyjížďka ve sněhu a můj první cval

V pátek 16.12.2011 jsem jela na víkendový pobyt s koňmi do Jalového Dvora. Byla jsem tam už dvakrát na táboře, tak jsem se moc těšila. Byl to skvělý víkend, zažili jsme toho hodně, ale já bych vám ...

21. prosince 2011 1:00

A jak se bude jmenovat?

Bylo to už dávno. Hodně dávno. Myslím, že jsem chodila ještě do školky. Nevím, proč si zrovna toto pamatuju, ale vždycky, když si na to vzpomenu, tak se musím smát.

23. srpna 2011 2:00

Já a koně - básnička

Já, milovala jsem hodně zvířata, však nejvíce koně, byla jsem vždy jimi zaujata, líbili se mi hodně.

29. července 2011 2:00

Příběh pejska...

„Vidím svou maminku jak mi olizuje můj heboučký kožíšek. Ano, mou maminku, překrásnou fenečku. Nikdy jsem nic tak krásného nezažil. Před několika minutami jsem spatřil světlo světa. Je tu krásně. C...

18. června 2011 2:00

Roxy - úplně od začátku.

Jednoho červencového dne měl děda oslavu narozenin. Konala se na mém oblíbeném místě – na chatě ve Mlýnkách. Byla tam skoro celá naše rodina – já, bratr, mamka, táta, bratranci, teta, strýc, nějací...

12. června 2011 2:00

O naší super korelušce ♥

Bělohlavka... jak už její jméno říká, má bílou hlavičku. Ona je vlastně bílá celá. Je krásná. S "jejím" Šedopírkem už měla strašně moc mláďat. Je to určitě praprapraprapraprababička.

15. května 2011 2:00

Jednoho krásného dne...

Roxy. Náš pejsek zlaté barvy, nadevše miluje procházky. A tak když jsem se vrátila ze školy, šli jsme s kamarádkou Gabčou ven. Gabča přišla se svým psem – šeltií Montym. Byl krásný den, sluníčko hř...

12. dubna 2011 2:00

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?