Profilovka urbi

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
27 března 2011, 22:52:59

Blíží se mé první narozeniny a doma stále čekají, kdy začnu být rozumný (co to je???). Fakt nevím! Přitom já jim rád dělám radost - hodně často jim přichystávám nějaké překvapení, aby až se vrátí domů, věděli, že jsem vynalézavý.Fakt se nestačí divit. Většinou to mé překvapení ale hned uklízejí - nemají smyls pro krásu. Proč se jim nelíbí ozdobené (okousané) lino, vysypaný koš - takových dobrot..., mobil v mém pelíšku (teď řeší, jestli do kuchyně nechali otevřeno nebo jestli už kromě otevírání dveří si je umím i odemknout :-)). Já jim své tajemství neprozradím, to by nebyla příště žádná legrace. Taky jsem se dlouho tvářil, že mě nezajímá voda. Tak jsem chodil kolem Labe i na volno. Ale kačeny jsou kačeny! Už jsem to nevydržel a pěkně si za nima zaplaval. To byl hukot ;-) Prostě je na světě zábava a mě to moc baví!

1 ledna 2011, 22:48:09

Tak první Vánoce a Silvestr mám úspěšně za sebou. Bylo to prima, hlavně mám celé dny pro sebe své lidičky a to se mi líbí. Trochu jsme cestovali, ale nejlepší je stejně lítání ve sněhu. Jednou jsem pořádně svého páníčka prohnal, zahlédl jsem na poli zajíce a krásně jsem si s ním zaběhal. Nakonec mi někam zmizel a tak jsem se nechal chytit alespoň já. Bylo to super, tak nevím, proč jsem dostal vyhubováno. Už na to ale asi zapomněli. Dneska jsme si krásně zabobovali, já jsem si zase zalítal a tentokrát jsem si je ohlídal.

23 prosince 2010, 18:40:08

Sníh nám sice někam mizí, ale zato se všichni doma hemží a chystají nějaký velký den. Do kuchyně jsem ale dnes vůbec nesměl, to nechápu. Ještě že jsem se naučil otevírat si sám dveře :-) Zatím nevím, co to bude, ale všichni se doma tváří tajemně a zdá se, že si to taky užiju. Nejlepší je ale stejně řádění na sněhu, doufám, že zase napadne. Minulý týden jsem musel být doma nebo jen na zahradě (alespoň že to), protože jsem si venku rozřízl tlapku a ta sůl na chodníkách mi vůbec nedělala dobře. Tlapka už je zahojená, tak se nemůžu nového sněhu dočkat.

10 listopadu 2010, 11:50:50

Koukám, že další měsíc je fuč. Hrozně to letí! Nemám rád déšť, protože pak nemůžu na pořádnou vychajdu. Taky mi pořád utíraj tlapky a to já vůbec nerad. Baví mě to na cvičáku - ne poslouchání, ale blbnutí s kámošema. Páníček to ale s výcvikem nevzdává, i když metál za poslušnost zatím nedostanu :-) V sobotu se chystáme na čumendu na výstavu do MB. Chci podpořit strakáče v kruhu a hlavně si zařádit s kámošema. Snad se tam s ňákými potkám.

9 října 2010, 20:14:27

Naši už nějak zlenivěli v psaní mých zážitků, přitom se pořád něco děje. Sraz strakáčů byl prima, za rok chci jet znova! Vyblbnul jsem se s ostatními, honil jsem střapec - a chytil!, hledal buřtík - a našel!, běhal na čas za páníčkem, přeskakoval překážky, zkoušel jsem se vystavovat atd... Taky jsem začal chodit do agility školky, uvidíme, jestli mi tam dají dost prostoru, abych se vyřádil. Překážky mě baví, ale asi se budu muset učit nějaká pravidla? Vypadá to, že se ani na podzim nebudu nudit.

20 srpna 2010, 17:44:32

Dneska jsem byli na houbách. Ty mě tedy moc nezajímaly, ale v lese jsem si pěkně zařádil. To byla lítačka! Teď si o tom nechávám zdát. Strakáčci, jedete někdo v září na sraz? Že bychom se tam vylítali pěkně společně. Já tam tedy rozhodně budu! Je to pro mne sice trochu z ruky, ale snad tu cestu přežiju a pak bude bžunda :-))

6 srpna 2010, 22:28:44

Ahoj pesani, už jsem asi dva týdny doma z chaloupek na Rokycansku, kde bylo bezva. Nakonec jsem se tam taky (ač nerad) vykoupal v rybníce. Viděl jsem tam svého páníčka, tak jsem ho šel zachraňovat, i když mě tedy voda vůbec neláká. Nakonec jsem se kněmu nějak doplácal, ale pak to vypadalo, že zachraňuje spíš on mě, vydrásal jsem se mu na hlavu a už se nachal odnést ven. Ten můj dvounožec je zatím pořád se mnou doma, tak se nechávám pěkně rozmazlovat. Občas mě ale doma stejně nechají na chvilku samotného, ale to fakt nemusím. Štěkám, koušu na co přijdu a jednou jsem jim tu hodil i bobka :-), no nenaštvalo by vás to? Jinak mám ještě jeden vychytaný trik: nebaví mě moc jezdit v autě vzadu v kufru (na klíně u kluka to bylo lepší), i když tam mám svoje místečko, většinou se jim cestou vykadím a ejhle, hned se zastavuje a já se můžu pěkně proběhnout. Než dají můj cestovní pelech dohromady, mám spoustu času se vyřádit venku. Minule jsem se pěkně trefil na tašku a trochu i do ní, tak se to ještě protáhlo. Zítra jedeme na pár dní na chatičku ke kamarádům, to zase bude cesta ;-). Jinak se těším - les, louky, děti - doufám, že mě budou pěkně hýčkat. Vy si taky užívejte a jestli znáte nějaké neokoukané triky na cesty autem, tak sem s nimi... Páček Edís

9 července 2010, 12:57:27

Tak už jsem skoro týden na chalupě u Berounky a je mi tady krásně. Když je vedro, válím se ve stínu a večer si užívám procházky na pole, do lesa a tak podobně. Mám tu svou kámošku Belu. Je to Leonberger starší jen o dva týdny, ale 4x těžší a větší. Hrozně mě baví se s ní prát. Má moc dobré ouško. Když jí to přestane bavit, tak mě prostě zalehne, je s ní fakt bžunda.

2 července 2010, 00:19:16

Srázek strakáčů na plzeńsku by byl určitě super! Moc rád si prohlížím vaše fotky a čtu deníčky, natož vidět se naživo! Já jsem měl dnes tedy šok, naložili mě do vany a namáčeli, mydlili a takové hlouposti. Když už jsem byl mokrý, postaral jsem se o to, aby byli mokří i všichni kolem mě. Snad takhle nebudou blbnout často...

25 června 2010, 21:20:34

Ahoj psíci, dnes jsem překvapeně zjistil, že můj páníček nemá jen mě, ale stará se i o takového malého plyšáka, kterému říká Ferda a je to prý morče. Chtěl jsem ho očuchat a okousat, jak to s plyšákama dělávám, ale páníček ho ubránil. Nevím proč, ale asi se mě ten prcek bál. Škoda, tak třeba příště. Edís

23 června 2010, 17:02:13

A jsem tu zas. Dnes byl můj páníček doma a já jsem ho nenechal ani chvíli bez dozoru. Ráno mě páníček naučil "pac". Bylo to podle něj snadný a já mu pac dám, proč taky né, když je za to piškot že..? Musím říct, že na to jak jsem malý, mám fakt odvahu. Dnes ráno jsem se vydal na bojovou stezku proti psům od jednoho hipíka. Vyrazil jsem na 2 bojové psy. Naštěstí pro ně (páníček si myslí, že pro mě) mě můj pán držel na vodítku. Jenže já se nedal a začal štěkat. Teď jsem unavený a jdu si odpočinout, tak nazdar kámoši. Edís P.S.: Vypadá to, že se začínám barvit do hněda.

21 června 2010, 22:02:12

Včera mě poprvé odvedli do školky. To jsou věci... Popral jsem se tam s pár štěňaty a začal jsem si na povel sedat - nejraději samozřejmě za piškotek. Bylo to docela fajn a pěkně mě to unavilo, takže jsem v noci dobře spinkal. Lidi doma se radovali a vypadá to, že tam příště zase půjdu :-)

20 června 2010, 15:13:22

Je mi 11 týdnů a již 3 týdny jsem u svého nového páníčka v Nymburce. Po svých rodičích jsem krásně vybarvený a učenlivý (tedy alespoň v to u mne doma doufají :-) Doma to už znám a začínám poznávat i okolí. Docela mě to baví. Rád si hraji s mými lidmi, baštím, občas si schrupnu, vyháním ze dvora kočky a krmím se kamínky. Nejsem rád sám doma a nebaví mě spát celou noc - je to nuda, tak si své lidičky několikrát za noc hlasitě přivolávám. To se zase asi moc nelíbí jim. No jo, jeden z nás se bude muset přizpůsobit! Haf, domluvil jsem!

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Edison Dakam

Pohlaví
Datum narození

2. dubna 2010

Hmostnost

15 kg

Krátce o mně

Jsem už velký pes, ale dušičku mám štěněcí :-)

Co umím

Umím všechno možné, jen musím chtít...za dobrotku to já rád!

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Dnes už i ty granule, co m i zbývá; ale taky dobrotky na vycházkách, cvičáku i při rozmazlování :-)

Oblíbená hračka

Ruce pánička, pet-lahev, šišky, klacky, míček a plyšáci

Co ještě zbožňuji

Zahradu, hrátky s kámoškou Kesinou, honění koček a pořádné vycházky .

Fotky

Více fotek

Přátelé (24)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?