Profilovka Jitka s Radkem

Jitka s Radkem

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
1 ledna 2018, 23:45:13

A už máme rok 2018 ! Dvounohy říkají, že čas prchá jak střelená mrcha. Já to tak nesleduju ani neprožívám, asi proto, že jsem spokojená. Jen včerejšek byl zase děsivej. Tolik práskání a rachotu !!! To je přece na moje citlivá ouška hrozně nebezpečné. Sice jsem se pořád ukrývala někde v koutech, ale ten rámus mě dostihnul všude. Panina říkala, že těm blbcům přeje, aby jim ty hračičky pěkně pocuchaly ciferník.

1 ledna 2018, 23:38:26

Moji milí, jste hodní, že mi gratulujete, ale já ve skutečnosti žádné narozky nemám. Ne že bych se nenarodila, to jo, ale prý mě našli policajti v České Lípě na ulici, nikdo se ke mně nehlásil, tak mě dovezli do Kozlů do útulku. No a odtud jsem putovala k mým dnešním páníkům. Jsem tu spokojená, protože jsem milovaná !

19 října 2017, 12:15:07

Včera měla Čebule doneseniny, tak jsme všichni oslavovali a dobře se pomněli. Vzpomínali jsme i na naše předchůdce, na Balúa, Bělinku, Haninku a Filípka, ale i na kočičky přátel páníků, které jsou už v kočičím nebíčku. Já se mám moc dobře, jen jsem prý poněkud těžkotonážní, nevím co to je, tak mám se urazit, nebo být pyšná ?

19 října 2017, 12:09:36

Milé kočule a jejich paninky, děkuji za přáníčka. Mám se moc dobře, doneseniny jsem si užila velkým mazlendem, ale abych pravdu mňoukla, mám ho každý den. Když nemají zrovna čas posluhy, tak se pusinkujeme a mazlinkujeme s Běláskou. Panina říká, jen hlavně aby nám to všem ještě dlouhé roky vydrželo.

2 ledna 2017, 15:09:38

Milí kočkovití kámoši a jejich páníci. Děkuji za všechna přání, potěšila mě. I když s těmi mými narozkami je to těžké, nejdříve mě našli v České Lípě, odtud mě Policie dopravila do útulku, no a odtud si mě odvezli páníci. A protože mě nechtěli ošidit o slavný den, vymysleli si 1.1. A je vymalováno ! :D

18 října 2016, 14:22:41

Milé kočulky a jejich páníčci! Jsem úplně dojatá, že jste si vzpomněli na moje nalezeninky. Tehdy před dvěma roky jsem měla fakt kliku. Mám se moc dobře, posluhy mě milují a také láskyplně vycházíme s Běláskou. Ale teď, když se blíží zima, musím pořád myslet na ty z nás, jež takové štěstíčko neměly a čeká je velice zlé období. Tohle pomyšlení mi opravdu kazí radost z dnešní oslavy.

14 června 2016, 20:41:22

Ještě čtyři dny a pojedeme zase na chalupu. V pražském paneláku je hrozná nuda. I když mě samotnou ven nepouští, protože jsem hluchá a mohlo by se mi přihodit něco zlého, páník mě venčí na terase. Kdybych měla chuť někam zmizet, ihned po mně skočí a chytí mě do náruče. Fajn je i koukání z okna na zahradu, jsou tam motýlkové a ptáčci, mám je tam jako v telce.

14 června 2016, 20:35:38

Tak si kámíčkové představte, že mě na chalupě na zahradě napadla cizí kočule a pěkně mě dorasovala. Pak mě ještě hnala přes ploty do cizích míst. Vrátila jsem se až večer, na prsíčkách mám ránu a krvácela jsem. Panina byla na infarkt. Potom další dva dny jsem se bála i ven z domku, jen jsem se motala na terase a pořád jsem čučela, jestli se někde neobjeví ta agresivní kočka či kocour. Dnes už jsem vcelku OK. Vždyť mám devět životů, ne ?

3 ledna 2015, 14:18:20

Ahoj vy všechny báječné kočulky a jejich paniny ! Dík za dárečky a přáníčka k narozkám. Pořád mě sice trápí kašlání, ale už je to mnohem lepší. Však jsem zbaštila těch ATB fůru ! Páníci doufají, že to nakonec pomůže. Po kastraci jsem naprosto fit, MVDr. Král je prostě neskutečně šikovnej. Umí to i bez šití !!! Fakt, neměla jsem ani jeden steh zvenku a ty vnitřní se samy vstřebaly. Tak vás zdravím, mějte se spolu s paninkama hodně dobře !

11 listopadu 2014, 12:58:36

Ahojda ! Tak zase uběhlo pár dnů a musím vám sdělit, že Běláska si se mnou dokonce i někdy hraje ! Když ale nemá náladu, tak dostanu facana, že nestačím ani poděkovat. Jinak se mám bájově, dostávám takové mňamky, o kterých se mi dřív ani nesnilo, např. vařené kuřecí masíčko ! Občas dostanu i přemražené hovězí, no to je taková pochoutka, skoro jako ty myšky, které jsem baštila v létě na chalupě, když páníci byli v Praze a nikdo mi nic nedal.

2 listopadu 2014, 11:06:31

Ahojky kamarádíčkové ! S velkou úlevou vám chci sdělit, že Běláska je na mne trochu hodnější. Ne že by vůbec nesyčela, když nemá náladu, tak je pořád nepříjemná. Ale občas se už spolu pohoníme. Na dnešek v noci jsem jí dokonce trochu lízala hlavičku a ona držela. Ale jen opravdu chviličku.

11 května 2014, 14:49:02

Všechny naše milé, oblíbené paniny, kočkomilky, posluhy atd. vás moc a moc zdravíme. Jsme tu málo, kaju se a stydím, ale panina tráví hodně času na fb, kde se snaží pomáhat s umísťováním kočenek a pejsanů. Vás všechny tady ale máme pořád v srdíčku. Já jsem prý pořád hodná a milovaná, páníci mě neustále pusinkujou, tudíž vás zdraví zcela opusinkovaná Běláska !

2 ledna 2014, 13:40:55

Jejda vy všici, co jste mi přišli popřát, děkuju, ale já si fakt nepamatuju na den zrození a protože mě prý našli policajti v České Lípě, jak jsem se potulovala po ulici a poté mě odvezli do útulku v Kozlech, o dni ani roce narození nemám potuchy. Tak si to páníci vymysleli. Ale přát si všechno nejlepší přece můžeme kdykoliv v roce, nemám recht ?

29 prosince 2013, 11:27:54

Naši milí, dnes je to přesně rok, do odešla na obláček moje předchůdkyně Bělinka. Jsme prý skoro stejné, jen Bělinka měla krásné modré oči, to já nemám. Páníci si ale stejně myslí, že mne k nim poslala z nebíčka právě Bělinka, abych utišila jejich velkou bolest. Dnes od rána pobrekávají a vzpomínají.

21 prosince 2013, 16:33:48

Ahoj vy všichni báječní člověkové a báječná zvířátka! Já, můj muž a Běláska vám přejeme, abyste ve dnech svátečních cítili štěstí a radost v duši. My tři spolu pohromadě jsme rádi, protože se máme rádi. Vám i nám přejeme, aby tomu tak bylo napořád, tedy i v příštím roce.

6 listopadu 2013, 17:56:42

To to ale trvalo, než panina zase zasedla k písací mašince, co ! Teď prý to bude lepší. Já jsem v pohodičce, vlastně je to něco málo přes půl roku, co jsem pryč z útulku, ani na to nechci vzpomínat. Přibrala jsem asi kilčo, nebo i trochu víc, ale to dámy nesdělují. Taky jsem se zvětšila a už se páníkům těžko vejdu do náruče. Říkají, že takového mazla ještě nezažili, bodejť když jsem to předtím neznala. Jsem tu v Řepích fakt spokojená. Už nejezdíme na chalupu, tu jsme zazimovali, ale i tam to bylo bezva, tolik zajímavostí jsem mohla pozorovat z okna. Ven mě tedy nepouštěli, škoda, ale že prý jsem hluchá, tak by se mi mohlo něco zlého přihodit, ale taky je tam zlý soused, který by mě klíďo praštil a nemusela bych to přežít. Nejlepší je to stejně na klíně u paniny !

23 června 2013, 18:05:35

Milí kamarádi zvířátkovští i lidští ! Paninu počátkem května postihl zdravotní problém, který má i souvislost s pobýváním na Micinách. Dvojité vidění je velká nepříjemnost, pobyla i na neurologii v nemocnici Na Homolce, kde byly díkybohu vyloučeny ty nejhorší důvody. Je to prý "jen" ochrnutý oční nerv. Léčení je dlouhodobé a m.j. zahrnuje i šetření zraku. Proto pobyt na PC může jen v nezbytně nutné míře. Nicméně vám všem vzkazuje, že jste stále její oblíbenci a jak se její stav zlepší, bude tu s vámi opět pobývat častěji.

18 dubna 2013, 19:15:30

V novém domově jsem teprve od 16.4. Jsem tu nadmíru spokojená, páníci se o mne starají, jak nejlíp dovedou. V den, kdy jsem se začala zabydlovat, jsem jim chtěla udělat radost, a tak jsem se začala mrouskat. První noc nespali skoro vůbec, druhou, to už jsem s nimi sdílela lože, to byla trochu lepší. Inu, čeká mě kastrace.

9 dubna 2013, 17:01:26

Tak si představte, že Bělinka nám posílá za sebe jinou kočičku, také Bělinku. Je z útulku v Kozlech u České Lípy. Brzy si tam pro ni pojedeme. K vidění je na www.kocky-bona.net a je v nabídce. Byla také teď v pořadu Chcete mě s pí Kubišovou. Ten, kdo prožije kus života s kočičkou, prostě už nemůže jinak.

15 února 2013, 14:14:25

Kočičky milujeme a neodříkáme se, že někdy některé poskytneme domov. Bělinku nám dozajista poslala její předchůdkyně Haninka. Určitě to nebude kotě, protože máme už svoje roky a nebudeme riskovat, že bychom zvířátko nedochovali. To je o odpovědnosti. No a Balúovi bude na jaře 13 let, tak i z jeho strany hrozí, že by nového člena nechtěl přijmout. Proto musíme být velice obezřetní. Pražské dvounohy

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Běláska

Pohlaví
Datum narození

1. ledna 2010

Hmostnost

asi 4 kg

Krátce o mně

Dne 16.4.2013 si mě páníci dovezli z útulku. Jsem hrozně hodná a milá, ale především šťastná, že mám domov !

Co umím

Vůbec nic !

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Všechno !

Oblíbená hračka

Myšky, míčky, atd.

Co ještě zbožňuji

Klídek, pohodu, dobré papání, ale hlavně páníky.

Fotky

Základní informace

Jméno

Čebí

Pohlaví
Datum narození

18. října 2013

Hmostnost

Kolem 3 kg

Krátce o mně

Nás jako páníky si vybrala letos v létě, a to jako plachá kočenka. Chodila na chalupě na stravu a pomalu se osmělovala. Nikdo z obce se k ní nehlásil. Před zazimovám chalupy jsme chtěli mít jistotu, že bude o ni v zimě postaráno. Nikdo se nenašel. Až na fb jedna paní, ale když jsme tam Čebí dovezli, věděli jsme, že tam ji nenecháme. A tak je u nás doma. Není to jednoduché, Běláska ji tvrdě odmítá, syčí na ni. Nebude to jednoduché, ale musíme doufat, že ji nakonec přijme, což se stalo v listopadu 2014.

Co umím

Ani ťuk

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Syrové hovězí

Oblíbená hračka

Míčky a myšky plyšové

Co ještě zbožňuji

Mazlendo s páníkama

Fotky

Základní informace

Jméno

Balú - bez myšek

Pohlaví
Datum narození

11. května 2000

Datum úmrtí

2. dubna 2013

Hmostnost

5 kg

Krátce o mně

Kocour Balú sice už nepatří mezi mlaďochy, ale je stále velký fešák. Především je to ale hodné a přítulné zvířátko, které z celého srdce milujeme. Byli jsme u toho, když ho jeho maminka, jinak obyčejná kočička z Jeviněvsi, rodila. Patřila sice sousedům, ale ona si vybrala za \"svoje lidi\" mne a manžela, ačkoliv jsme sem jezdili jen na chalupu. Projevovala to i tím, že nám pravidelně trochu odrostlejší koťátka nosila. Většinou se nám je podařilo rozdat známým. Jednou zůstala kočička Haninka, která s námi žila až do své smrti. Kocourek Balú je o pár roků mladší a vlastně nám taky \"zůstal na krku\". Díkybohu!

Co umím

Přijde na zavolání

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Syrové hovězí masíčko

Oblíbená hračka

Mávátko

Co ještě zbožňuji

Mazlení a drbání všeho druhu

Fotky

Základní informace

Jméno

Bělinka - bez myšek

Pohlaví
Datum úmrtí

29. prosince 2012

Hmostnost

4,8 kg

Krátce o mně

Na jaře roku 2013 by s námi Bělinka byla tři roky. Nemáme to štěstí, abychom se toho dočkali. Akutní selhání ledvin, které ji v závěru r. 2012 postihlo, tahle krutá nemoc, nám naši milovanou Bělinku vzala.

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

Royal Canin, Joseru a různá vařená masíčka.

Oblíbená hračka

Plyšové myšky a pouze jeden jediný hopík.

Co ještě zbožňuji

Česání kartáčem

Fotky

Přátelé (668)