Profilovka Terka

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
27 ledna 2012, 11:55:00

Jo a zapomněl jsem na to, že se mi daří vcelku vychovávat paničku. Ona si pořídila takový ten klikr, jako že pro mě bude snazší pochopit, kdy něco dělám dobře. Myslím, že panička nejdřív moc nevěděla, jak má klikr používat, klikala pozdě, pak brzo, pak zas po mě chtěla moc rychlé pokroky... Třeba teď chce po mě divnou věc, vím že mám couvat, ačkoli mi couvej neříká (což je divný, když už ten povel znám). Tak prostě couvám, ale někdy jsem odměněný a někdy ne. Navíc se mi při couvání něco plete pod nohama, tak to radši obejdu, překročím nebo odkopnu (to poslední je nejlepší). Co byste si o tom mysleli? Co je to za divný učení? Ale chci mňamky, tak couvám, jak umim. No a představte si, že dneska jsem dostal mňamku za skoro každý couvání! Bylo to jednoduchý, couval jsem uličkou mezi židlí a kuchyňskou linkou. Zase se mi tam pod nohy pletla nějaká knížka, ale když nebylo kam uhnout, tak jsem na ní zkusil i šlápnout a panička byla spokojená. Příště prý dá panička po chvíli židli pryč, tak jsem zvědav, kam tenhle cvik povede. Zatím nedostávám žádný povel, což je fakticky divný, ale popravdě, já žádný povel nepotřebuju, zkoušim, co umim, a bavčí mě, že si sám vymýšlím, co mám dělat. Panička si klikr docela oblíbila, prý mě díky němu snad naučí i to nepochopitelné plazení, kdy mám mít zadek dole. Hmm... Jo a ještě další věc jsem díky klikru pochopil, nemusím pořád sledovat ruku s mňamkou (protože v ruce teď mňamka není). A tak dokážu proskočit kruhem z paniččiných rukou, když řekne hop, místo toho, abych jí pořád šťouchal do ruky, kde by měla být mňamka. Prostě vím na 100%, že když uslyším "klik" dostanu brzy mňamku, co je na stole. Ono je jedno, jestli je v ruce nebo na stole, že. Hlavně, že bude brzy moje!

27 ledna 2012, 11:40:02

Chtěl bych vám říct, jaká jsem si dal předsevzetí do roku 2012. Tak za prvé budu s nadšením provádět všechny psí triky, které po mě panička bude chtít, jelikož si tím nekontrolovatelně zvýším příjem dobrůtek (a panička se jen diví, že jsem zas ztloustnul:-)). Za druhé si nenechám ujít žádnou lumpárnu, takže kde se něco šustne, tak přilítnu. Za třetí už mám fakt dost těch rachejtlí, minulý rok na Mikuláše to byl horor, tudíž mě nezajímá, že všichni ostatní jsou v klidu, já zdrhám! A za čtvrtý donutím paničku, aby mi věnovala ještě víc času. To se mi už dost daří, přišel jsem totiž na to, že je panička blázen do vylepšování mé poslušnosti a šikovnosti, takže stačí tu a tam trochu zazlobit a zašpásovat si s novými pejsky, slupnout nějakou tu zakázanou mňaminu a hups a chodíme pravidelně do skupinky supráckých pejsků, kde společně ťapkáme v blátě, obíháme kužely, sedáme si, leháme si, točíme se, hrajeme si, čekáme a vůbec máme celou hodinku pozornost našich paniček jen pro sebe, to je žůžo. Nechápu, že jsem ty výhody před tím neviděl.

17 října 2011, 18:49:51

Pořád někde cestujeme, Šumava, Krušné hory, Špindlerův mlýn... A nemáme čas na strakáčí srazy:-( Ale teď už prý budeme mít s výletama útrum, podzim nastává, páníčkové se střídají v nemocích. Ještě že my chlupáči jsme zdraví jako buci:-)Z Krkonoš máme s Amynkou hezké fotky, brzy snad budou ve fotogalerii.

7 září 2011, 12:49:39

Přidal jsem své první fotky z agility:-) Juuu, já i panička konečně vidíme, jak vypadám, když skáču. A musím uznat, že jsem frajér! Ještě že mi fotky nekazí zmatená panička. Dneska mi začíná kurz agility, tak jsem zvědavý, jaké to bude s kámoškama Cindy a Shelby. Minule jsem paničce asi třikrát utekl za německým ovčákem, co tam dělal asi zkoušky poslušnosti, či co. Chtěl jsem mu ztížit podmínky, aby bylo vidět, jestli opravdu poslouchá, ale panička můj záměr vůbec nepochopila, styděla se za mě a po cvičáku se mnou moc nemluvila. Tak snad mi panička místo agility nenaordinuje kurzy poslušnosti... Obojí bych bral, ale to panička pravidelně nezvládá, tak když si můžu vybrat, tak radši funny dog a agility. Jo a představte si, že nám páníčkové vyrobili i vlastní překážky (skočku a slalom). Páníčkové si to s námi potřebují natrénovat, aby pak na cvičáku nevypadali jako troubové.

21 června 2011, 21:51:55

Koukám, že jsem pěkně dlouho nic nenapsal. A to jsem byl na supr dovče v Krumlově, měl jsem pro sebe celý kemp a za kámoše jsem si tam vybral padesátikilového Tondu, akita inu/kavkazák. Prochodil jsem tam spoustu kopců a viděl jsem dost pamětihodností. Joo, ale nejvíc bájo bylo skotačit celý volný čas před chatkou, hledat buřtíky, co už vodáci nezvládli sníst, zapíjet to vodou z té slavné Vltavy, pozorovat dění kolem nebo se schovávat pod postelí... Panička si myslela, že teď už nebudu chtít jet domu, ale to se mýlila. Kdo to má celý týden vydržet bez spánku a bez odpočinku v posteli? Přivezl jsem si nějaký ušní zánět, Amynka zas střevní potíže a panička angínu... ale stejně to byla skvělácká dovolená plná zážitků!

8 května 2011, 12:14:50

Jo a když jsme u toho hrdinství a chůze po divných površích, panička mě naučila chodit po takovém tom hnusném pletivu, jak mi do něj zapadají pacičky a zachytávají se mi tam drápky, jdu sice s nohama roztaženýma, naprosto soutředěný, jedna noha po druhé, nevidím, neslyším, jen jdu, jdu, jdu... až na konci si oddychnu a čekám odměnu.Když já tak rád slyším, že jsem pašák:-)

8 května 2011, 12:11:13

Úplně jsem si zapomněl do deníčku zapsat jednu zásadní věc! Minulý víkend mě páníčci vzali na výlet do Kadaně na vyhlídku Svatý kopeček. A tam jsem pokořil místní rozhlednu! Sice se děsně bojím výšek a nemám rád ty schody, jak je jima vidět dolů, ale zase jsem děsně zvědavej a zajímalo mě, proč páníčci nahoru lezou. Když jsem pomalu, s roztaženýma nohama vyšel nahoru, zjistil jsem, že tam nic není, a tak jsem zase rozvážně, beze spěchu, slezl dolů. To, že je to zásadní, říká panička. Možná to chápete víc, než já.

23 dubna 2011, 11:20:24

Včera jsem byl na procházce s Barčou a Epískem! Byli jsme každý pes, jiná ves, a přesto všichni strakatí. Jsme děsný fešáci! Jen panička poprvé viděla dlouhosrsťáka, a tak byla nejvíc unešená z Epíse. Taky se jí líbilo, jak Epísek s Barčou plavou. Ale to už mi spíš dorostou dlouhý chlupy, než bych se nechal uvrtat do něčeho tak podezřelýho jako je dobrovolné promáčení kožíšku. Brrr! Ale, jestli to ostatní baví, ať si vypadají, jak zmoklý slepice. Já mám svůj styl...

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Deny

Pohlaví
Datum narození

23. června 2008

Hmostnost

Asi 19 kg. Ale měřím 54 cm v kohoutku!

Krátce o mně

Už mi táhne na čtyři roky, takže můžu říct, že jsem se dost zklidnil, ale první rok a půl jsem byl pěkně střelenej! Panička si říkala, že jestli já jsem dobře ovladatelné plemeno, tak je tedy asi dost neschopná, když jí tak neposlouchám. Jooo, to byly časy, kdy jsem ve školce štěňátek splnil povel, dostal piškot a hned jsem vyrazil za nejbližším pejskem. Teprv pak jsem si uvědomil, že jsem na vodítku a panička mě k pejskovi nechce pustit. Na protest jsem se do vodítka co nejvíc opřel a dusil se. Paničce dlouho trvalo, než přišla na to, že na mě nesmí být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá, a že se nesmí stydět mě potrestat před úplně cizími lidmi. A hlavně, já přeci potřebuju smečku, ne jen paničku. Nakonec jsem musel vzít vše do svých rukou a našel jsem nám zbytek smečky sám. Vybral jsem si báječnou psí slečnu, labradorku Amynku, která mi umí dát co proto, ale jinak je děsně hodná a rozumná, tak jsem něco málo od ní okoukal. A s Amynou jsem vybral i super páníčka, je to fakt třída, hlavně si se mnou umí skvěle hrát a oceňuje moje rošťáctví a můj ojedinělý smysl pro humor. Já ho za to na oplátku vcelku hezky poslouchám. Moje panička brzy taky uviděla jeho přednosti a je teď do něj snad větší blázen než já do Amynky, a to je co říct! Začal jsem paničku víc respektovat a ona si zas se mnou teď víc hraje a učí mě novým kouskům. Dokonce kvůli mě zmenila práci, aby na mě měla víc času. Řeknu vám, mám teď báječnej život! Joo, když si báječnou fenku najde báječnej pes...

Co umím

Sedni, lehni a místo (to dělám ale děsně pomalu a s nechutí, takže se to paničce nelíbí), ke mně (někdy až napodruhé, abych poznal, jestli to panička myslí vážně), k noze, chůze u nohy, vstaň, čekej,, popros, dej pac, druhou, couvej skrz (proplétám se mezi nohama), toč, twist (tyhle povely jsou nej!), přední (dám přední tlapky na věc, na kterou panička ukáže, to taky zbožňuju, já celkově mám radši přední tlapky nad zemí), nahoru, dolu (když vítám návštěvy, tak mi to moc dlouho nejde, musím je přeci pořádně otlapkat), zadní, hop, běž, tunel, slalom, pravá (jdu k pravé noze), okolo, tancuj (chodím po dvou dokolečka), poklona, fuj, zpátky (obkroužím paničku pozadu), přes (dám si ležérně packu přes packu), back (zacouvám paničce mezi nohy), mezi (vejdu paničce mezi nohy zezadu), kuk (dám přední na paničky ruku a hlavou vykouknu pod paničky rukou), ráz dva (jdu dopředu jako vojáček, zvedám střídavě levé a pravé přední kolínko pořádně nahoru), boty (stojím paničce předníma na botách mezi jejíma nohama a chodím s ní), revír (oběhnu strom, kužel, člověka, batoh...), tady (změním směr svého běhu k paničce), stůj. Trénujeme pořád hají, broučka (to je válení sudů), plazení, způ (proplétání mezi nohama, ale couváním), pojďpojď (válím přes sebou míč), ťapyťapy (mám přední na míči a zadníma ho obcházím).

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

piškoty, jogurt, sušené plíce, masíčko, sýr... ale většinou mi dávají jen ty piškoty

Oblíbená hračka

Venku klacek, doma pan Uzel

Co ještě zbožňuji

Děsně miluju pondělky, protože to chodíme na funny dog. Tam mě nejvíc baví skokovky, já totiž ze všeho na světě nejradši skáču. Pochopil jsem, že i tunýlek je sranda a dokonce i slalom už běhám s radostí. Mám taky rád výlety, jízdu autem, protože tím se většinou dostaneme na úplně skvělý místa, kde se úžasně čmuchá a běhá a vůbec. Rád už plním i paničky příkazy, ale jen ty, co jsou v pohybu (viz níže). Taky miluju návštěvy a když se můžu předvádět. Miluju setkání s jinými pejsky, hlavně fenkami. Rád bych napsal, co nemám rád: čekání (to přímo nesnáším), povel lehni, povel hají, povel brouček. Práskání, střílení, bouchání, bzučení mouchy, to vše mi nahání hrůzu, stáhnu ocas mezi nohy, nevidím, neslyším paničku a peláším se schovat. Teď už se schovávám k paničce, ale dříve jsem třeba i utekl domů a po cestě mě odchytli nějací pánové takovou smyčkou a trvalo asi hodinu, než si pro mě panička přijela. Hmm, a pak taky nenávidím koupání, plavání a česání.

Fotky

Více fotek

Přátelé (10)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?