Profilovka Jiřina

Jiřina

Nástěnka

Nástěnka a informace

Deníček
30 října 2015, 16:57:31

Dnes jsem s páníčky podnikla něco velmi zajímavého. Jeli jsme na návštěvu k mému prvnímu páníčkovi Michalovi za babičkou Verunkou, mamkou Ájou, sestřičkou Cíndy a za jejími štěnátky. To bylo ale pejsků! Zahrada mi připadala taková známá. No bodejť, když jsem se tam taky narodila. Jenom jsem si už nedovedla představit, že jsem byla taky taková malá a heboučká, jako ty chlupaté kuličky okolo mě. Všechno a všechny jsem si prohlédla, očichala a nechala se od všech lidí podrbat. Bylo tam moc prima, ale přece jenom se mi trochu ulevilo, když si moji páníčci na zpáteční cestu vybrali zase mě. Trochu jsem měla mezi všemi těmi pejsky strach, aby se třeba nespletli ...

23 srpna 2015, 16:58:53

Čas hrozně letí a už jsou mi tři roky a se mnou i všem sestřičkám a bráškovi z vrhu C v Borových lesích. Sestřička Cindy dokonce už čeká štěňátka, a tak budu brzy teta. Včera jsem s páníčky a Michalem podnikla něco neobvyklého a zajímavého. Ráno jsme brzy vstali a vyrazili do Třeboně, kde se konala výstava Klubu chovatelů loveckých slídičů. Byla tam spousta jiných pejsků, všechno retrívři, a páníčci je vystavovali, aby se ukázalo, který pejsek je nejkrásnější. Se mnou se tam jela ukázat i babička Verunka a maminka Aileen. Protože jsem ještě na žádné výstavě nebyla, bylo to pro mě moc těžké a trochu jsem měla trému. Ale oběhla jsem s Michalem kruh a nechala jsem se pohladit od paní rozhodčí. Dostala jsem ocenění "velmi dobrá" a to je napoprvé úspěch, říkala panička. A byla jsem celý den hodná a poslušná. Už jsem zkrátka velký a rozumný pes. Dneska odpočívám. Tak ahoj.

22 srpna 2014, 10:50:05

Ahojky, tak už jsou mi dva roky. Ale žádná změna se se mnou nestala. Zítra pojedeme na víkend na chalupu, tak tam prý moje narozky oslavíme a dostanu prý i nějaký dárek, tak už se moc těším. No a do TJ Pankrác už běhat nechodím. Oni to tam s pejsky nemyslí tak moc opravdově, jak se ze začátku tvářili. Prý tam mají prostor, aby tam pejsci mohli běhat, ale po týdnu už nás tam nechtěli, že prý tam běhám a nechodím páníčkovi u nohy. No, rozumíte tomu?

25 června 2014, 16:52:29

Tak se hlásím, že ještě pořád žiju a mám se dobře. Polovina roku už je skoro za námi a stalo se spousta věcí. Jenom panička neměla moc času, aby o nich napsala do deníčku. Hned po novém roce jsem byla nemocná a musela jsem na psí kliniku, kde mi prohlíželi nožičku, která mě moc bolela. Potom jsem nesměla běhat a skákat, jenom trošku chodit na vodítku, aby si nožička odpočinula. Naštěstí se všechno srovnalo a už mě nožička nebolí, tak vás všechny můžu pořádně prohnat. Pořád kamarádím s Aidou a s Eli, jezdíme se navštěvovat a vždycky si spolu hrajeme a dovádíme. No a taky jsme už byli 2x na dovolené - jednou v Nizozemí, kde teď studuje naše Alenka, tak jsme ji tam byli navštívit. Hodně jsme chodili na výlety a dokonce jsem si v parku našla i domorodé kamarády. A taky jsem byla moc hodná, tak jsem mohla s páníčky i do restaurace a dostala jsem tam dobrůtku. A podruhé jsme měli dovolenou na naší chalupě v jižních Čechách - tam se mi moc líbilo. Mám tam kamaráda Maxe, se kterým na sebe štěkáme přes plot a mohla jsem si chodit ven, kolikrát jsem chtěla. A představte si, že jsem se stala členkou tělovýchovné jednoty u nás v Praze. Páníčci za mě zaplatili příspěvky a teď můžu chodit na louku, hrát si tam a pořádně se vyběhat bez vodítka a s kamarády. No není to prima?

27 ledna 2014, 10:24:50

Včera jsem asistovala paničce při vaření. Moc ráda s ní sedávám v kuchyni, tam to krásně voní, když panička vaří. A včera si dlouho něco připravovala v míse, potom z toho udělala takové dvě šišky a nechala je ležet na prkýnku. Potom na chviličku odešla do pokoje a já se chtěla podívat, co dobrého to vaří. Tak jsem se podívala na stůl, jednu tu šišku jsem olízla a shodila jsem si ji na zem, abych mohla lépe prozkoumat, co to je. A bylo to takové nedobré, syrové, lepkavé, vůbec mi to nechutnalo. Možná jenom ty houstičky uvnitř by byly dobré, kdyby nebyly obaleny tím nedobrým těstem. A to se ještě panička zlobila, když zjistila, že jsem jí jednu šišku čmajzla. Mohla by být ráda, že tu nedobrotu nemusí jíst. Já těm lidem prostě nerozumím.

15 ledna 2014, 14:39:55

Tak máme za sebou Vánoce i Nový rok. A řeknu vám, moc se mi to líbilo. Pod stromečkem jsem dostala spoustu dárků (a pak že jsem zlobila, ha, ha). Užila jsem si spoustu hraní a dovádění a představte si, že jsem byla i v hospodě! Jela jsem s páníčky na výlet na chalupu do Mláky a šla jsem s nimi na oběd. V chalupě bylo totiž moc zima. A byla jsem hodná. Snědla jsem si svoje granulky, co mi s sebou vzala panička, vypila jsem vodičku, všechno jsem si prohlédla a pak jsem po stolem chvíli spinkala. Moc se mi to líbilo. Příště se nenechám zavřít doma a půjdu s páníčky zase. Je to daleko větší legrace.

4 listopadu 2013, 08:53:49

Ahoj, včera jsem zažila krásné překvapení. Přijel za mnou na návštěvu páníček Michal s maminkou. To jsem měla velkou radost. Moc krásně jsme se pomazlili a slíbil mi, že příště přiveze i pejsky z jižních Čech, abychom si mohli pořádně zablbnout. Tak už se móóóc těším.

4 srpna 2013, 16:43:14

Tak si představte, co se se mnou dělo. Jednou ráno páníčci zabalili móóóc tašek a naložili je do auta. Pak jsme si tam všichni sedli a jelo se. Nejdřív jsem si myslela, že na chalupu do Mláky, ale pak jsme zastavili na takovém malém parkovišti a panička mně řekla, že teď jsem velká cestovatelka a právě jsem přijela do Německa. A pak jsme jeli dál a dál, prý na dovolenou. K večeru jsme přijeli do Holandska a tam jsme našli domeček, ve kterém jsme měli bydlet. Jenomže on byl na vodě, to byla loď !!! Moc jsem se na ni bála nastoupit. A co teprve druhý den, když jsem zjistila, že loď s námi jede a kolem je plno vody. Zpočátku mi to vrtalo hlavou, co teď s námi bude, ale brzy jsem zjistila, že je to vlastně moc prima. Z lodi byl pěkný výhled na vodu, kde plavaly kačenky, na břehu se pásly kravičky a ovečky a na ostatních lodích se taky vozilo hodně jiných pejsků. A vždycky jsme někde zastavili a šli na procházku, a tak jsem si prohlédla spoustu zajímavých míst. A páníčci mě hodně chválili, že prý výborně chodím na vodítku a chovám se jako dobře vychovaný pes. A já byla ráda, že jsme všichni spolu a máme na sebe čas. Byla to prostě vydařená dovolená.

24 června 2013, 11:20:27

Včera jsem se seznámila s další kamarádkou. Její páníčci pomáhají mým páníčkům dát chalupu do pořádku a včera s nimi přijela i jejich Stázinka. Zatímco páníčci pilně pracovali, my jsme celý den spolu dováděly a předváděly psí kusy, honily se na zahradě a přetahovaly se o polínka, které jsme mým páníčkům čmajzly z hromady za stodolou. Rozdělila jsem se se Stázinkou i o granulky a vodu a moc jsme si to užily. To se to pak večer spinkalo!

18 června 2013, 10:04:12

Mám nové kamarády. Při venčení v parku jsem se seznámila s pejsky Corinou (to je švanda, jmenuje se skoro stejně jako já) a Casidym. Panička mě pustila z vodítka, abych se s nimi proběhla a já jsem se jí odvděčila tím, že jsem se krásně zapráskala bahnem, které v parku zbylo od těch posledních velkých dešťů. A taky jsem se při probíhačce nádherně unavila. Tak pac, kamarádi, musím to dospat ...

3 června 2013, 14:41:23

V sobotu jsem poznala další sestřičku - Nikolku. Víkend jsem trávila s páníčky na chalupě a měli jsme velkou návštěvu. Přijela nás zase navštívit Werunka s Ájou, Cindynkou a Beátkou a s páníčky Michalem a Janou. Tentokrát se přidala i Nikolka a přivezla s sebou svoje páníčky a taky Lukáška a Lucinku. Bohužel pršelo, ale to nám nevadilo, abychom se všichni pořádně neproběhli po zahradě. My pejsci jsme se při tom krásně umáčeli a ušpinili. A dováděli jsme a nosili hračky, spořádali jsme nějaké mlsinky a na závěr byl u nás v kuchyni i salon krásy. Mě Michal prostříhal chlupy za ušima (to se mi vůbec nelíbilo) a Lucinka mezitím krásně načesala mamku Áju. Večer jsem byla nádherně unavená a spala jsem až do rána.

10 května 2013, 17:36:09

Včera jsem měla moc krásný den. Jeli jsme s páníčky na chalupu do jižních Čech a odpoledne nás přišel navštívit můj první páníček Michal s maminkou a přivedl s sebou moji babičku Werunku, maminku Áju a sestřičku Cindy a taky moji tetu Beátku s její paničkou Janou. To bylo setkání! Celé odpoledne jsme my psí holky dováděly a honily se na zahradě a páníčci pili kafíčko a povídali si, nejvíc o nás. Sluníčko krásně svítilo a našly se i nějaké mlsinky. Teď přes léto se prý uvidíme častěji a půjdeme i na nějaký výlet k rybníku, kde budeme plavat. To jsem tedy moc zvědavá.

22 dubna 2013, 10:29:13

Včera jsem podnikla s páníčky velký výlet na naši chalupu v jižních Čechách. Ještě jsem tam nebyla, ale moc se mi tam líbilo. Mohla jsem se tu dosyta vyběhat bez vodítka, s páníčkem jsem pracovala na zahradě, byli jsme taky na krátké vycházce do lesa, kde to moc pěkně vonělo, prostě paráda. Škoda, že jsme se ještě ten samý den museli vrátit domů. Ale příště už prý tady zůstaneme déle a budeme tu i spát přes noc. A panička slíbila, že pozve na návštěvu moji mamku, babičku i sestřičku Cindy a taky možná přijede i moje teta. A víte co? Já už se moc těším.

18 dubna 2013, 11:13:03

Byla jsem nemocná. Začala jsem pěkně kašlat, nemohla jsem moc papat, protože mě trochu bolelo v krčku a taky jsem dostala průjem, a tak mě panička vzala k panu doktorovi. Moc jsem se bála, co se mnou bude provádět, ale nakonec to nebylo tak zlé. Pan doktor mi změřil teplotu, poslechl si mě takovým zvláštním naslouchátkem a kouknul mi do krku. Potom mi předepsal tabletky na kašel. Ty mi moc chutnaly, protože je panička vždycky zabalila do kousku šunky, mňam. Teď už je mi úplně dobře. A dnes už zase půjdeme na cvičák, tak se těším na Aminu.

2 dubna 2013, 15:29:03

Dnes jsem podnikla s mými páníčky a s kamarádkami Aidou a Eli a jejich paničkou Růženkou velký výlet do ZOO Praha. Šly jsme se s páníčky podívat, že jsou na světě i jiná zvířátka než pejsci. A bylo jich tam spousta - Eli si pečlivě prohlédla člunozobce afrického, Aida se přes sklo čumáčkovala s vydrou a mě se nejvíc líbily volavky. Škoda, že mezi námi byl plot, to by byla jiná hra, potkat se přímo. Na zvířátka jsme neštěkaly, byly jsme způsobné a capkaly jsme po ZOO, až jsme se docela unavily (a páníčky taky).

22 března 2013, 11:14:41

Už je mi 7 měsíců a hodně jsem vyrostla. Panička měla spoustu práce, a tak jsem se až teď dozvěděla, jak moje sestřičky Collete a Cindy a mamka Aileen s babičkou Werunkou bodovaly na Jihočeské oblastní výstavě. Moc vám holky všem gratuluji. Já bych prý ještě na výstavu nemohla, protože tam nesmí neposlušná třeštidla. Ale nemám být smutná, jsem pejsek pro radost a to je ten nejkrásnější životní úkol. Poslouchat se ale naučit musím.

19 března 2013, 10:04:07

Představte si, že jsem byla nakupovat. V sobotu jsem jela s páníčky autem na velké parkoviště, přes které jsem musela jít jako hodný pejsek paničce u nohy (i když se mi nechtělo). Pak jsme vlezli do takové malé boudy - to jsem se docela bála, ale nechala jsem se přemluvit. Jenže jakmile se za námi zavřely dveře, dala se bouda do pohybu a klesala s námi dolů. Naštěstí to netrvalo dlouho, dveře se zase otevřely a byli jsme úplně jinde. Potom jsme procházeli domem, kde bylo moc lidí (někteří mě obdivovali) a došli jsme do obchodu pro pejsky, kde to docela pěkně vonělo. Byla tam hodná slečna, která mi vybrala nový obojek - už pro docela velkého psa - a potom mi vyzkoušela takový postroj, prý do auta kvůli bezpečnosti. Moc mi to sluší. A protože jsem byla hodná při zkoušení, tak jsem dostala móóóc dobrou kostičku z vanilkové čokolády pro pejsky. Panička mi ještě koupila hřeben, aby mě mohla načesat kolem oušek a zase jsme šli chodbami k té malé boudě (panička říkala výtah). Ta s námi pro změnu zase stoupala do výšky až na to parkoviště. A potom jsme jeli autem (já s tím novým postrojem) až do Úval za kamarádkami Aidou a Eli a jejich paničkou Růženkou a tam jsem se mohla za odměnu pořádně vyběhat bez vodítka. A užila jsem si to.

12 března 2013, 17:10:15

Tak jsem se v neděli na cvičáku pěkně předvedla. Zatímco Amina ukazovala, že umí být tím nejposlušnějším pejskem na světě, když chce, já jsem si naopak řekla, že vyzkouším, co to s paničkou udělá, když semtam neposlechnu. Nakonec dobrůtek vyloudím i tak dost. A tak jsem občas nepřiběhla na zavolání a u nohy se mi taky chodit nechtělo. Tak trochu jsem si říkala, že by taky jednou mohla panička poslouchat mě, ale to nějak nefungovalo. Asi budu muset trochu přitvrdit. A páníček měl rýmu, tak mě ani neviděl, jak zkouším šéfovat, ani mě při tom nevyfotil. Snad tedy příště.

24 února 2013, 20:41:39

Včera padal od rána sníh a auta, která vyjížděla z parkoviště tak divně klouzala, a proto jsme raději nikam nejeli a byli jsme jenom doma. Dnes začalo svítit sluníčko, auta už tolik neklouzala a tak jsme jeli s páníčky na výlet do Hloubětína, kde na nás čekala moje sestřička Cita se svou paničkou a šli jsme se projít do Hloubětínského lesoparku. Přijel tam za námi dokonce i náš první páníček Michal, u kterého jsme se narodili a který má naši babičku Werunku, mamku Aileen a sestřičku Cindy. Tak jsme se do toho s Citou daly, abychom mu předvedly, co retrívří holky dovedou. Ukázaly jsme, jak umíme sportovat při terénním běhu lesoparkem nebo v zápase ve volném stylu, jak jsme společenské a umíme zdravit všechny, koho potkáme, jak jsme poslušné a umíme přiběhnout, když nás paničky zavolají, jak se nelekáme těžké práce a pomáháme čistit lesopark od napadaných větví a nakonec jsme i zapózovaly jako modelky. Bylo to moc hezké odpoledne, a tak jsme si nakonec všichni slíbili, že si je brzy zase zopakujeme. Tak pac na to.

21 února 2013, 15:26:14

Dnes je mi už půl roku a jsem velký pejsek. Doma už se nepočůrávám, chodím pěkně ven, a v noci už docela pěkně spím (nejlíp s páníčky v posteli). Jenom bych ještě potřebovala trochu rozumu. Včera jsem například na procházce zapomněla, že už umím docela slušně chodit na vodítku a tahala jsem za ně tak, že panička byla celá zchvácená. Když mi to potom doma došlo, tak jsem se k ní tulila a pusinkovala ji, aby mi to odpustila. To se ví, že jsme se udobřily, máme se přece rády.

21 února 2013, 15:16:14

Užila jsem si hezkou neděli. Páníček má chřipku, musí ležet a není s ním moc legrace. Nejeli jsme ani za Aidou a Eli, ani na cvičák, a tak mě panička vzala aspoň na dlouhou procházku. Cestou jsme se dostaly až do parku, kde pejsci nesmí běhat, musí chodit jenom na vodítku. (Nejradši i s košíky na tlamičkách, ale to tu nikdo nedodržuje.) Úplně nejdál je v parku malá louka a tam nikdo nebyl, jenom vlčanda Lucinka s paničkou. A tak se naše paničky domluvily, když nás nikdo nevidí, a pustily nás, abychom se spolu s Lucinkou proběhly. To byla krása. Nejdřív jsem se Lucinky trochu bála, už je jí rok a je větší, ale pak jsem se do toho dala a moc pěkně jsme se honily. Taky jsem se nechala několikrát přivolat a dostala jsem za to od paničky hodně dobrůtek. Domů jsem došla celá špinavá, ale tak krásně unavená ...

15 února 2013, 08:50:54

Není to super? Dnes jsem se dozvěděla, že se mojí tetě Angelině, sestřičce mé mamky Aileen, narodila štěňátka.(http://www.angie.estranky.cz/) Mám 3 sestřeničky a 2 bratránky. Přeji těm mrňouskům hodně sladkého mlíčka od maminky, aby se měli brzy k světu, plno radosti a dovádění a jednou i hodné páníčky. Třeba se někdy i potkáme.

7 února 2013, 13:18:21

Mám za sebou první Vánoce. Moc se mi líbily. Panička nechodila do práce, doma to moc pěkně vonělo a měli jsme nazdobený stromeček, pro jistotu v ohrádce, abych ho neshodila. A pod ním bylo hodně dárků a nejvíc pro mě. Dostala jsem krásné hračky a páníčci si se mnou s nimi hráli. A taky jsme jeli na návštěvu za mými kamarádkami Aidou a Eli a jejich páníčky Růženkou a Vaškem a vůbec byla spousta legrace. A teď už máme Nový rok, tak ať je pro všechny pejsky hodně šťastný.

7 února 2013, 12:59:40

Včera jsem přijela do nového domova. Budu teď bydlet se svými páníčky v Praze. Zatím se mi tu moc nelíbí, protože tady nemám brášku a sestřičky ani maminku a babičku a na procházky musím chodit na vodítku, aby mě nepřejelo auto. To ještě neumím, ale snad si zvyknu. Páníčci mě mají myslím rádi. Doma mám spoustu hraček, mazlí se se mnou a když jsem byla v noci smutná, tak si panička lehla ke mně, aby se mi tolik nestýskalo. Třeba to s nimi nebude tak zlé.

1 února 2013, 08:08:29

Zase jsem vyrostla. Panička každé ráno než odejde do práce přichystá páníčkovi snídani a nechá mu ji na kuchyňské lince. Vždycky to krásně voní,jenomže jsem na to nemohla dosáhnout. Ale včera jsem zjistila, že už nejsem tak malé štěňátko a chňap. No, moc toho páníčkovi k snídani nezbylo. A panička, místo aby mě pochválila, jak pěkně rostu, tak se na mne s páníčkem domluvila, že mu bude snídani dávat víc nahoru, abych na ni nedosáhla. Povídala při tom, že jsem jako povodeň, to prý se lidi taky stěhovali do vyšších pater. No tohle!!!

28 ledna 2013, 09:12:55

Ahoj všem, tak už je mi pět měsíců a stejně zlobím a zlobím. Panička mě bere do školy pro poslušné pejsky ve Vestci. Tam se mi moc líbí, protože když se mi povede, co panička po mě chce, tak dostávám móóóc dobré mlsinky. Taky se mi líbí běhat a dovádět s kamarádkou Aminou. Ta je starší a do školy už nějaký čas chodí, tak toho umí víc. Ale někdy nechce poslouchat. Panička říká, že s ní asi mlátí puberta, ale Amina tedy nevypadá, že by ji někdo mlátil. Už mě taky naváděla, že nemusím vždycky poslechnout. Proč bych prý měla honem utíkat za paničkou, když třeba spolu zrovna dovádíme. Jenomže to bych zase nedostala žádnou dobrůtku. Tak nevím ...

Mazlíčci

Základní informace

Jméno

Carin z Borových lesů

Pohlaví
Datum narození

21. srpna 2012

Hmostnost

2.7.2013 - 28,5 kg

Krátce o mně

Jsem hravá, dovádivá, zlobivá, krásná, neposlušná, úžasná..., všechno mne zajímá, všechno si chci prohlédnout, všechno chci ochutnat. Mám ráda páníčky, ráda běhám bez vodítka a moc ráda se mazlím. Ke všem ostatním pejskům jsem přátelská.

Co umím

sedni, lehni, ke mně (když je připravena mlsinka za odměnu)

Co mám v oblibě

Oblíbené jídlo

rybí filé, sýry a všechno, co se dá čmajznout, když se páníčci nedívají

Oblíbená hračka

tenisák a páníček

Co ještě zbožňuji

spoustu pozornosti, mazlení a hraní

Fotky

Více fotek

Přátelé (5)

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?