Hafici na cvičišti – 5 díl: Přivolání

Přivolání


V instruktážním video dílu o přivolání je první část věnována podmiňování povelu „ke mně".  Jak naučit psa přijít na zavolání, tedy jak ho naučit povel „ke mně" a jak donutit psa přijít i přesto, že je zaujatý hrou nebo nějakou jinou zajímavou věcí? Sledujte tento díl.

Také se dozvíte o přivolání psa za ztížených podmínek. Co jsou ztížené podmínky? Například situace, kdy se váš pes kamarádí s jiným psem, nebo si hraje s jiným člověkem nebo hračkou. To je pak přivolání o něco složitější. Ale i s tím si poradíme.

Co se ale může zdát opravdu těžké, je přivolání psa v případě, kdy nemáme pamlsek. Může se vám stát, že vyrazíte se psem na procházku a doma zapomenete odměny. Jak tedy dosáhnout toho, aby pes přišel na zavolání i přesto, že pamlsky nemáte? Jak a čím psa motivovat i přesto, že již dosáhl puberty a jeho ochota splnit povel je menší?

Závěrem tohoto dílu je problém, který jste už určitě řešili - Mám svého psa trestat, když nepřiběhl na zavolání? Je vhodné psa trestat, když přijde na zavolání, ale po dlouhé době? Kdy tedy psa trestat a kdy ne? S touto otázkou vám pomůže zkušená kynoložka Elena Susková, která tímto dílem provádí.


Předcházející

Hafici na cvičišti – 4 díl: Chůze na vodítku

Další

Hafici na cvičišti – 6 díl: Sedni, lehni, vstaň


 • poradit

  19.03.2015 15:10:08

  medvídek napsal(a):

  Dobrý den.chci poradit mám 7 letou fenku Anglického Kokršpaněla a od malička jí učím přivolat na vodítku jí to docela jde ale když jí pustím bez vodítka a někam jde tak začne něco čuchat a když na ní zavolám jménem někdy přijde a někdy né zavolám jí jménem a řeknu jí ke mě tak nechce přijít musím jí zavolat díl pořád dokola a pak přijde a chodí kam nechci a zavolám na ní tak dělá že mě neslyší co stím mám dělat od malička jí to učím a když je na vodítku i na volno tak si všímá psů jak jí naučit aby si psů nevšímala prosím poraďte mi už nevím co sní ale jinak je hodná prosím napište mi na můj email na tyto stránky nechodím tak pište na email prosím který je iva.Karesova[at]seznam.cz děkuji za odpověď pište ještě dneska.

 • Uprchlík - prosím o radu

  19.04.2014 20:13:01

  Miša napsal(a):

  Chci se zeptat náš pejsek Půča ve chvili kdy měhem venčení vidí cizího člověka začne ho vítat a jde automaticky s ním i když si ho dotyčný nevšímá na naše volání neraguje.>:-( Všude radí, že bychom ho měli pochvátit při návratu - jenže on nepříjde. Jak se máme zachovat ve chvíli kdy musíme daného člověka poprosit aby se zastavil a psa chytit?8-} Děkuji za odpověď.

 • Re: pomoc

  26.08.2013 14:30:31

  jessie napsal(a):

  owik (02.01.2012 13:03:52) napsal: chtěla bych se zeptat jestli se může i bígl naučit takové povely jsou mu 3 roky a neumí ještě základní cviky


  jistě ale musí se to brát tak že bíglové jsou tvrdohlvaví a mají ohromný lovecký pud to zname ná že by jste měli radši vyhledat cvičiště:-)

 • ppuberta

  26.08.2013 14:29:03

  jessie napsal(a):

  mam 2 letého kokra ale nevím čím to je když byla menší tak vždy přiběhla ale ted se jí moc nechce :_(

 • -- bez nadpisu --

  18.06.2012 21:43:29

  ajda278 napsal(a):

  muj 9 měsíční pyreneják na zahradě mě poslouchá ale když ho pustím na louce tak na přivolání neráguje nebo ke mně přiběhne a skočí na mě a uteče mám s ním velký problem

 • Divočák

  28.04.2012 08:30:27

  Ivana napsal(a):

  Mám roční fenku labradora,která je moje štěstí jediné.Na zahradě,když s ní cvičím a jsme samy,je to pes,který by mohl jít na závody,ale jakmile za plotem zaštěká sousedův pes nebo někdo na ní promluví,tak je konec výcviku.Stejné je to,když ji pustím v lese na volno,přivolání ji nic neříká,zajímá ji všechno možné,nakonec sice přijde,ale prostě mimo své území je neposlušná.Jo a ještě se chci zeptat jak dlouho může být pes=ničitelka?Jak je se mnou nic,ale jak je sama na zahradě,rozkouše všechno včetně ovocných stromků,sthává mi prádlo ze šňůry apod.Skončí to někdy?

 • Re: pomoc

  19.02.2012 19:35:54

  kupr napsal(a):

  Dobrý den! Vy jste se ptala jestli jde vycvičit psa ve dvou letech a bígla :-) :ja vam odpovim je hodně dobré cvičit PSA (i bígla) tak v 4 měsících. Ale to nevadí :-D ;-) protože když se tet se svym pejskem budete hooodddnněěě moc snažit tak toho co chcete taky docílíte!!:-D Máme starou fenu a taky sme ji naucili sedni lehni zustan atd... Je to proste o trpělivosti ;-) :-D :-) :D

 • pomoc

  02.01.2012 13:03:52

  owik napsal(a):

  chtěla bych se zeptat jestli se může i bígl naučit takové povely jsou mu 3 roky a neumí ještě základní cviky

 • bojásný pes

  27.06.2011 07:57:18

  Míša napsal(a):

  Dostala jsem asi tak před půl rokem barzoje,je moc hodný,ale bojí se cizích lidí. Na mě už si zvykl,ale neposlechne na přivolání,když jsme na procházce,někdy i uteče,ale vždy se vrátí domů. Pokud jsme na zahradě tak poslechne,ale nesmí tam být nikdo z rodiny a nejde přímo ke mně,přiběhne a lehne si na starý gauč,kde má místo na spaní. Pak se mnou normálně komunikuje jako normální pes,ale běda jak někdo příjde. Tak mi prosím poraďte co s ním. Děkuji

Celkem záznamů: 9
|< << >> >|

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace