Kynologický slovník

Obedience
Českým překladem anglického slova "obedience" je poslušnost. Cílem obedience je naučit psa spolupracovat s psovodem. Důraz je kladen na vzájemný vztah mezi psovodem a jeho psem a na schopnost daného psa pracovat ve vzdálenosti od psovoda.
Obranná reakce
Vrozená reakce psů na nepříznivé podmínky vnějšího prostředí, zejména takové, které psa bezprostředně ohrožují. Vyskytuje se ve dvou základních formách - aktivní a pasivní.
Offene Klasse
Třída otevřená od 15 měsíců
Ohař
Lovecký pes určený pro vyhledávání a vystavování zvěře. Je všestranně nadán pro mysliveckou práci.
Oligodoncie
Chudozubost
Oocysta
Stadium ve vývoji - rozmnožovací útvar („vajíčko“) mikroskopické velikosti u kokcidií a sarkosporidií
OP
Oficiální zkratka pro plemeno Opičí pinč (Affenpinscher)
Open Class
Třída otevřená od 15 měsíců
OPCH
Oblastní poradce chovu
OPT 1-3
Zkouška psa obranáře prvního až třetího stupně del TARTu
Ostechondróza
Bolestivé onemocnění postihující rychle rostoucí štěňata velkých plemen, při němž se deformují kloubní plochy a uvolňují úlomky chrupavky
Osteofibróza
Onemocnění vznikající u štěňat, která přijímají minerály v nesprávném poměru. Jedná se zejména o nadbytečný přísun fosforu současně s nedostatkem vápníku. Jde o velmi bolestivý stav s náchylností ke snadným zlomeninám kostí.
Osteochondróza - osteochondritida
Nádorové onemocnění chrupavky
OTT
Oficiální zkratka pro plemeno Otterhound (Vydrař) (Otterhound
Outrun
Disciplína na zkouškách práce ovčáckého psa spočívající ve vyběhnutí psa obloukem k ovcím. Jakmile dá rozhodčí povel ke startu, pošle psovod svého psa velkým obloukem až za ovce. Pes se může k ovcím přiblížit zprava i zleva. Za ovcemi se pes zastavuje a zdržuje se od nich v dobrém odstupu, klidně, aniž by zneklidňoval zvířata, čeká na další povel. Vypracování úkolu OUTRUN by mělo být pokud možno prostorné. Pes se má dostat za ovce tak, aby je nepoplašil, ale aby je zároveň připravil o možnost běžet zpátky.
OV (Obl.v.)
Oblastní výstava. Jedná se o výstavu (společně s Krajskou výstavou) nejnižšího stupně. Je určena plemenům uvedeným v propozicích výstavy. Nebo tato zkratka může také znamenat titul "Oblastní vítěz". Součástí oblastních výstav, po dohodě s kluby jednotlivých plemen, mohou být i klubové nebo speciální výstavy určené pro jednotlivá plemena.
Ovariektomie
Odebrání pouze vaječníků je zákrokem časově kratším, jedná se však řádově o minuty. Při ovariektomii není vyloučeno, že v budoucnu může být děloha postižena chorobným procesem.
Ovariohysterektomie
Odebrání vaječníků i dělohy z odstraněné dělohy zůstává pouze část krčku děložního
Ovulace
Praskání folikulů a uvolňování vajíček
Oxytocin
Hormon, podporující děložní stahy a spouštějící tvorbu mléka
Oznamovač
Pes stopu vypracovává na řemeni (stopovačce) asi 300 kroků po první lože (nášlapu). Odtud vůdce psa vypustí volně, aby zbytek stopní dráhy vypracoval sám. Pes má dojít ke kusu (konec stopy) a ověřit ho. Pes po odchodu od kusu se má do 5 minut vrátit k vůdci a naučeným způsobem oznámit, že kus našel a pak nejkratší cestou ke kusu přivést vůdce.
Celkem záznamů: 21
|< << >> >|

Top inzerát

Čivava

Čivava

Plemeno : Čivava - Chihuahua
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace