Pudl střední

Caniche mediano, Standard poodle

Obecné informace

Povaha

Pudl střední je velice živý, aktivní a temperamentní. Miluje pohyb, a proto rád chodí na procházky, hraje si s dětmi, plave a je vhodný i pro cvičení psích sportů. Je věrný a oddaný svému pánovi. Je poslušný a ochotný učit se novým věcem, proto je jeho výchova snadná a výcvik postupuje rychlePudl střední je inteligentní, má elegantní a hrdý zjev, jeho chůze je ladná a okouzluje svým vznešeným postojem. Je přátelský, veselý a má rád společnost lidí. Je přizpůsobivý, proto je vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro staršího člověka. Všechny jeho vlastnosti z něj dělají skvělého domácího mazlíčka.

Popis

Velikost pudla středního se pohybuje v rozmezí od 35 do 45 cm. Hmotnost by měla být od 15 do 19 kg. Má protáhlou, vznešenou hlavu přímých linií s mandlovýma očima. Nos je dobře vyvinutý a barva se odvíjí od barvy srsti. Uši jsou celkem dlouhé, na koncích zakulacené, přilehlé k tvářím. Má středně dlouhý, pevný krk. Jeho postava je téměř čtvercového formátu s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem, má široká a svalnatá bedra. Jeho tělo je pokryto dlouhou kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí, která byla vždy rozmanitým způsobem přistřihována. Existuje několik sestřihů např. „lví" či „na ovečku" apod. Srst je hustá, pevná, pružná a neustále dorůstá, vyžaduje tedy pravidelné stříhání. Barva srsti může být černá, hnědá, stříbrná, bílá, apricot (meruňková) nebo červená. Ocas je vysoko nasazený, svírající tupý úhel se hřbetem, krátí se. Nohy má střední pudl rovné a svalnaté.

Historie plemene pudl střední

Pudl je společenský pes a má velmi pestrou minulost. Původně to byl lovecký pes a používal se k přenášení zvěře z vody. V 19. století byl pro svůj líbivý vzhled a komediální schopnosti užíván v cirkusovém prostředí. Do jednotlivých velikostních druhů se začali pudlové dělit ve 20. století. Později se z něj stal nejoblíbenější domácí společník

VIDEA plemene pudl střední

Pro videa s plemenem pudl střední klikněte ZDE

 

Základní péče

Střední pudl je poslušný a přizpůsobivý, dokáže být výborným společníkem a není tedy náročný na výchovuJediné, co žádá velikou péči, je jeho srst, o kterou se musíte pravidelně starat. I když tito psi nelínají a jejich srst roste neustále, musí se pravidelně vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat (každých šest až osm týdnů). Kartáčování se doporučuje začínat od delších a chlupatějších míst. Zanedbání péče o srst vede ke zplstění. Potřeba je také kontrolovat uši, jelikož by se zde mohly chlupy zachycovat spolu s ušním mazem a mohly by ucpat zvukovodPokud chystáte pudla na výstavu, vyžaduje úprava srsti odborníka se znalostmi a zkušenostmi.

Chovatelské stanice

Paganiniho symfonie
Počet zobrazení: 78 439

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI IX: Plemena společenská
Velikost Střední plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 35 – 45 cm
Hmotnost v dospělosti 15 – 19 kg
Věk 14- 16 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina IX: Plemena společenská
Sekce Pudl
Číslo standardu FCI č. 172 (23. 1. 2015)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • Pudlík střední je dokonalý pes... Tak poslušný, chytrý a krásný... Už nechci jinou rasu než pudlíka... Sice plánují, že si koupím královského, ale střední je taky dokonalý... Kdo chce opravdového přítele ať si koupí chytrého a rychle se učíciho pudlíka...
  • nenašla jsem na nim žádne zápory

Určitě už nechci jiné plemeno

Uživatel8996
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Pudl střední doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?