Pudl velký

Pudl královský

Obecné informace

Povaha

Pudl královský je velice živý, aktivní a temperamentní. Miluje pohyb, a proto rád chodí na procházky, hraje si s dětmi, plave a je vhodný i pro cvičení psích sportů. Je věrný svému pánovi a dokáže být výborným hlídačem a ochráncem. Je poslušný a ochotný učit se novým věcem, proto je jeho výchova snadná a výcvik postupuje rychlePudl velký je inteligentní a elegantní tvoreček, který okouzluje svým půvabem. Je přátelský, veselý a má rád společnost lidí. Je přizpůsobivý, proto je vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro staršího člověka. Všechny jeho vlastnosti z něj dělají skvělého společníka.

Popis

Královský pudl je největší z příslušníků plemene. Jehovelikost se pohybuje od 45 cm do 60cm s tolerancí +2 cm. Velký pudl musí být zvětšeninou středního pudla se zachováním stejných charakteristických znaků. Hmotnost by měla být do 30 kg. Má protáhlou, vznešenou hlavu přímých linií s mandlovýma očima. Nos je dobře vyvinutý a barva se odvíjí od barvy srsti. Uši jsou celkem dlouhé, na koncích zakulacené, přilehlé k tvářím. Má středně dlouhý, pevný krk. Jeho postava je téměř čtvercového formátu s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem, má široká a svalnatá bedra. Jeho tělo je pokryto dlouhou kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí, která byla vždy rozmanitým způsobem přistřihována. Existuje několik sestřihů např. „lví" či „na ovečku" apod. Srst je hustá, pevná, pružná a neustále dorůstá, vyžaduje tedy pravidelné stříhání. Barva srsti může být černá, hnědá, stříbrná, bílá, apricot (meruňková) nebo červená. Ocas je vysoko nasazený, svírající tupý úhel se hřbetem, krátí se. Nohy má královský pudl rovné a svalnaté.

Klasifikace FCI

Podle Mezinárodní kynologické organizace FCI je pudl zařazen do skupiny 9 - společenská plemena a toy, sekce 2 - pudl.

Historie plemene královský pudl

Do jednotlivých velikostních druhů se začali pudli dělit ve 20. století. První standard pudla byl uznán v Německu roku 1904, pudl velký je tedy nejstarším druhem plemene. Samotný pudl byl původně lovecký pes se zaměřením na vodní ptactvo, v 19. století se začal užívat v cirkusovém prostředí pro svůj líbivý vzhled a komediální schopnosti. Později se z něj stal nejoblíbenější domácí mazlíček.

VIDEA plemene pudl velký

Pro videa s plemenem pudl velký klikněte ZDE

Základní péče

Velký pudl je poslušný a přizpůsobivý, dokáže být výborným společníkem a není tedy náročný na výchovuJediné, co žádá velikou péči, je jeho srst, o kterou se musíte pravidelně starat. I když tito psi nelínají a jejich srst roste neustále, musí se pravidelně vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat (každých šest až osm týdnů). Kartáčování se doporučuje začínat od delších a chlupatějších míst. Zanedbání péče o srst vede ke zplstění. Potřeba je také kontrolovat uši, jelikož by se zde mohly chlupy zachycovat spolu s ušním mazem a mohly by ucpat zvukovodPokud chystáte pudla na výstavu, vyžaduje úprava srsti odborníka se znalostmi a zkušenostmi. Pudl královský bývá nejzdravější z druhů plemene, na rozdíl od jeho menších zástupců. Patří mezi dlouhověké psy, může se dožít až 18 let.

Chovatelské stanice

Berberis Carpatica | Chov. stanice Very-Merry | Nord Valley | Orpický poklad | Envy | Pikovický Poklad
Počet zobrazení: 98 109

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI IX: Plemena společenská
Velikost Velká plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 45 – 60 cm
Hmotnost v dospělosti 30 kg
Věk až 18 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina IX: Plemena společenská
Sekce Pudl
Číslo standardu FCI č. 172 (23. 1. 2015)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • Přátelský,tolerantní,neuvěřitelně snadný výcvik
  • nemá potřebu zlobit,netahá na vodítku,vše mu stačí říct 3-5x a umí
  • .Bezvadný společník pro lenošení i hru
  • aport,agility,blbnutí
  • Nikdo se ho nebojí,i když je velký,takže můžete chodit bez vodítka.Jeden z nejzdravějších psů,dožívá se 15let.
  • Srst-nelíná,ale je třeba ji vyčesávat obden,aby byla perfektní.Týden nemůžete a začne se dredovat.Když pudl běží,pocáká si i břicho a zadek-mytí:-
  • ,v létě se na se na srst vše lepí,jak na suchý zip.Týden nemůžete Péče o srst je i velmi drahá-přípravky i stříhání.

Je to úžasný pes.Měla jsem hyperaktivního boxera i líného buldočka,ale pudl je nej.Nevím však,jestli si ho kvůli srsti pořídím znovu.

judita
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Pudl velký (královský) doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?