Pudlpointr

Pudelpointer

Obecné informace

Povaha

Pudlpointr je vyrovnaný a klidný pes, který má své reakce pod kontrolou. Je nebojácný, ale není agresivní. Je poměrně dobře ovladatelný a má pevné nervy. Je to ideální lovecký pes, všestranně použitelný, vhodný k práci na poli, v lese i ve vodě. Nebojí se zvěře, ani výstřelů. Pro svou všestrannost je myslivci přezdíván "děvče pro všechno". Miluje pohyb, rád aportuje.

Popis

Pudlpointr - ideální stavba těla je jako pointr těžšího typu. Měří od 60 do 68 cm, feny od 55 do 63 cm. Poměr mezi délkou těla a jeho výškou je 10:9. Pudlpointr má hlavu velkou přiměřeně k tělu. Má zřetelný stop a jeho čenich není ani úzký, ani špičatý. Pysky jsou přiléhavé, zuby silné, čelisti mají nůžkový skus. Oči má velké, tmavě jantarové. Uši jsou středně dlouhé, zavěšené, přiléhající k hlavě. Krk je suchý, středně dlouhý a svalnatý. Má dobře stavěné tělo s rovným hřbetem, hodně osvalenými bedry a širokým, hlubokým hrudníkem. Břicho má pudlpointr vtažené. Ocas je rovný a navazuje na linii hřbetu. Končetiny jsou rovné a rovnoběžně postavené. Stehna i lopatky jsou dobře osvalené. Tlapky má oválné se silnými a odolnými polštářky. Pohybuje se harmonicky a pružně. Srst má tvrdou, přiléhající k tělu a hrubou. Na hlavě mu vytváří charakteristický vous a "vlasy". Barvu může mít pudlpointr hnědou, světlehnědou nebo černou, povoleny jsou i malé bílé znaky.

Klasifikace FCI

Podle Mezinárodní kynologické organizace (FCI) je pudlpointr zařazen don skupiny VII. - Ohaři, sekce 1 - kontinentální ohaři, s pracovní zkouškou. Oficiální zkratka pro ČR je PP.

Historie plemene pudlpointr

Pudlpointr je hrubosrstý ohař, který vznikl křížením dvou plemen - jak už napovídá název - pudla a pointra. Přestože byl pudl použit jen k založení prvních generací, dodnes si pudlpointr zachoval jeho vynikající lovecké vlastnosti. V kombinaci s vynikajícím čichem a rychlým prostorovým hledáním pointra vznikl všestranný lovecký pes.

VIDEA plemene pudlpointr

Pro videa s plemenem pudlpointr klikněte ZDE

Základní péče

Pudlpointr nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Jeho hrubá srst jej chrání před nepříznivými klimatickými podmínkami. Udržovat se musí chloupky mezi prsty. Je to lovecký pes, a proto je vhodné chovat jej spíše na venkově s velkým výběhem. Pudlpointr miluje pohyb a potřebuje aktivního páníčka, který se mu bude věnovat - chodit na procházky nebo s ním běhat po lese. Ideální pes pro myslivce a lidi, co milují přírodu.

Počet zobrazení: 34 827

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 55 – 68 cm
Hmotnost v dospělosti 25 – 30 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Kontinentální ohaři
Číslo standardu FCI č. 216 (11. 2. 2005) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Pudlpointr doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?