Rocky Mountain
Horse

Obecné informace

Popis

Rocky Mountain Horse dorůstá výšky od 145 do 165 cm a má statnou tělesnou stavbu. Jeho stavba těla a některé znaky prozrazují španělský původ. Nohy mají štíhlé, ale příliš dlouhé bez dostatečného obvodu holeně, zadní nohy jsou však pevné a zdravé. Kvůli mimochodu je postoj zadních končetin velmi úzký. Mimochod musí být vrozený, nesmí být natrénovaný.

Tito koně se mohou chlubit rovnou hlavou s výraznýma očima, chytrým pohledem a dobře tvarovanýma ušima. Je pro ně typická hustá hříva i ocas. Nejžádanější zbarvení je čokoládově hnědé, mohou mít však i jiné zbarvení kromě bílého. Bílé znaky smí být jen na hlavě a na spodní části končetin.

Původ a historie

Rocky Mountain Horse pochází z Kentucky v Appalačském pohoří v Coloradu, jeho předkové byli ale dovezeni ze Španělska. Jeho název je odvozen od pohoří Rocky Mountains v Coloradu, do Kentucky se dostal koncem 19. století díky stěhování obyvatel z Rocky Mountains do Virginie. Po cestě zanechali několik hřebců v Kentucky, kteří se stali oblíbenými pro svou pracovitost a nenáročnost. Obyvatelé Kentucky je začali křížit s místními klisnami, pro které byl typický mimochod.

Rocky Mountain Horse má společný původ s americkým saddlebredem, paso finem. V roce 1986 bylo plemeno Rocky Mountain Horse oficiálně uznáno a vznikla asociace chovatelů, jejíž zakladatelkou byla Rea Swanová. V dnešní době je oficiálně zaregistrováno kolem 2000 koní.

Charakteristika

Rocky Mountain Horses jsou známí svou klidnou povahou, jistým krokem a pohodlným mimochodem. Rychlost jejich chůze je v neschůdném terénu asi 11 km za hodinu, ale jsou schopni jít i rychlostí 25 km v hodině. Kvůli svému dobrému charakteru jsou dobře trénovatelní a hodí se i k výcviku začátečníků. Patří mezi velmi otužilé plemeno, které dobře snáší studenou zimu. Typický Rocky Mountain Horse byl měl být inteligentní a klidný.

Využití

Toto plemeno bylo původně určeno pro práci na farmě, ale v dnešní době slouží také k zábavě. Je oblíben především pro svůj mimochod, který zaručuje pohodlné svezení pro jezdce. Přitom kůň na pohled vypadá, jakoby kulhal.

Ve Spojených státech a Kanadě existují soutěže krásy, ve kterých se hodnotí jejich lehkost pohybu. Rocky Mountain Horse je často vyhledáván lidmi, kteří se chtějí svézt jen pro potěšení.

VIDEA plemene Rocky Mountain Horse

Pro videa s plemenem Rocky Mountain Horse klikněte ZDE

Počet zobrazení: 21 263

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Rocky Mountain Horse doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?