Ruský
klusák

Obecné informace

Popis

Ruští klusáci dosahují výšky v kohoutku 160 až 168 cm. Mají rovnou, dobře posazenou hlavu a dlouhý svalnatý krk. Jejich plece jsou široké a svalnaté, lopatka dlouhá. Vyniká silnýma nohama. Vyskytuje se ve zbarvení hnědák, ryzák, vraník nebo bělouš.

Ruský klusák má výborný temperament, je energický a snadno trénovatelný.

Původ a historie

V Rusku byl po mnoho let využíván orlovský klusák. Koncem 19. století byl do Ruska přivezen americký klusák. Do té doby konkurenceschopný orlovský klusák nedokázal konkurovat rychlosti amerických klusáků. Toto bylo podnětem k začátku šlechtění mnohem rychlejších koní. Byla zvolena metoda křížení klusáků orlovských a amerických. Přestože koně vzniklí tímto křížením byli o mnoho rychlejší, ztratili krásu orlovských klusáků, jejich sílu i výdrž. Z tohoto důvodu bylo toto křížení zpočátku v Rusku nežádoucí. Později bylo uznáno, že rychlost je důležitější než vzhled, a noví koně vzniklí křížením dvou plemen klusáků byli v roce 1949 uznáni jako nové plemeno - ruský klusák. Od tohoto roku bylo toto plemeno selektivně šlechtěno, přičemž se využívalo přílivu krve jak orlovských, tak i amerických klusáků.

Využití

Klusácké dostihy, zápřah.

Zajímavost 

Mezi nejznámější plemena klusáků patří americký, francouzský, orlovský a ruský. Nejlepší klusáci světa vznikají křížením koní plemene americký a francouzský klusák. Tito koně jsou velmi rychlí a vytrvalí.

Nejrychlejším klusákem světa je kůň jménem Tom Ridge. Tento americký klusák zaběhl v roce 2004 kilometr za 1 minutu a 8 sekund (což je asi 60 km/hod).

VIDEA plemene Ruský klusák

Pro videa s plemenem Ruský klusák klikněte ZDE

Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.