Saarlosův
vlčák

Saarlooswolfhond

Obecné informace

Povaha

Saarlosův vlčák nezapře povahu svých předků. Vlčí povaha převažuje v jeho genech a má sklony k tuláctví a nevyrovnanému chování. Pes velmi lehce zdivočí, i když jeho povaha je zjemněna prvky genů německého ovčáka. Sklony k lovu mu však zůstaly a dodnes mu neunikne drobná zvěř. Je poslušný pouze, pokud chce on sám, jeho poslušnost si nemůžeme vynutit. K cizím lidem je Saarlosův vlčák nedůvěřivý a raději se dá na ústup. Tento pes není agresivní.

Popis

Pes je podoben svému divokému předkovi - vlkovi. Stavbu těla má pevnou, silnou s dobře vyvinutými svaly. Je delší než vyšší. Hlava je podobna hlavě vlčí, měla by být v dobrém poměru k tělu. Oči jsou středně velké, šikmé, měly by být barvy žluté. Na barvě a posazení očí záleží, protože světlá barva právě budí dojem vlka. Uši má Saarlosův vlčák vztyčené a jemně zašpičatělé. Neměly by mít ostrou špičku. Jsou velice pohyblivé a vyjadřují náladu psa. Hřbet psa je rovný, silný a bedra jsou svalnatá. Hrudník není příliš mohutný, kazil by ráz vlčího plemene. Ocas je nesen ve tvaru šavle, je nasazen poměrně hluboko. Saarlosův vlčák mění srst dle ročního období. V zimě má hustou podsadu a kolem krku dobře viditelný límec. Barva srsti je vlkošedá ve všech odstínech, hnědá ve všech odstínech, světle krémová až bílá. Bílá barva je dnes již velice vzácná. Skvrny na srsti nejsou přípustné. Pes má v kohoutku přibližně 66 cm, fena 63,5 cm. Váhu má Saarlosův vlčák v rozmezí 36 až 41 kilogramů.

Klasifikace FCI

Saarlosův vlčák patří podle standardu FCI do skupiny I. - ovčáci a honáčtí psi, sekce 1 - ovčáci, s pracovní zkouškou. Oficiální zkratka v ČR je SAV. Číslo standardu je 311 Nizozemí.

Historie plemene Saarlosův vlčák

Saarlosův vlčák dostal název po nizozemském chovateli Leendertovi Saarloosovi, kterému se po dlouhém úskalí podařilo zkřížit německého ovčáka s vlkem. V minulosti bylo učiněno mnoho pokusů zkřížit psa s vlkem, i jmenovanému chovateli se křížení ze začátku nedařilo. Trpělivou prací však nakonec dosáhl svého cíle, i když plemeno bylo uznáno roku 1975 až po smrti tohoto chovatele.

VIDEA plemene Saarlosův vlčák

Pro videa s plemenem Saarlosův vlčák klikněte ZDE

Základní péče

Saarlosův vlčák potřebuje pravidelný pohyb ve velkém prostoru. Velký důraz je kladen na výchovu již ve věku štěněte, pozdější převýchova je velice obtížná, téměř nemožná. Tento pes však potřebuje pána klidného a mírného, rozhodně ne tvrdého, neústupného a dominantního. Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že psa za jeho dobrou práci odměníte jeho oblíbeným pamlskem. Pes nemá rád změny, na které si velice špatně zvyká, ale trpělivou prací ho lze změnám naučit. Svému pánu je oddaný, je však dominantní a jeho vůle převládá nad vůlí svého pána. Je proto vhodné, aby už od útlého věku bylo štěně zvykáno na co největší počet lidí, chováno a mazleno.

Chovatelské stanice

ELENYA NARMO | Z Molu Es | MIRAJA | s Divokou krví | Rosenwolf
Počet zobrazení: 96 048

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI I: Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Velikost Velká plemena
Původ plemene Holandsko
Výška v kohoutku 63,5 – 66 cm
Hmotnost v dospělosti 36 – 41 kg
Věk 13 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina I: Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Sekce Ovčácká a pastevecká plemena
Číslo standardu FCI č. 311 (13. 5. 2015) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Saarlosův vlčák doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?