Sealyhamský teriér

Sealyham Terrier

Obecné informace

Povaha

Sealyhamský teriér je velice dobrý společník. Pokud však není dobře veden od štěněcího věku, dokáže být tvrdohlavý, umíněný a svéhlavý. Pokud ho však majitel vede dobře, je hravý (velice rád aportuje míček) a věrný pes, pro svého pána udělá cokoliv. Velice dobrým společníkem je i pro děti. Cizích lidí si nevšímá.

Popis

Sealyhamský teriér je nízkého vzrůstu, ale je silný a velmi pohyblivý, ušlechtilého vzhledu. Lebka je mezi ušima lehce vyklenutá, mezi ušima široká. Nos je černý, oči jsou tmavé, okrouhlé, středně velké, uši středně velké, na vrcholu lehce zaoblené, zavěšené a přiléhající. Krk má sealyhamský teriér přiměřeně dlouhý, svalnatý a silný. Tlapky má okrouhlé, jakoby kočičí. Srst je tvořena podsadou, která je měkká a hustá, avšak krycí vrchní srst je hrubá a drsná. Zbarvení je čistě bílé nebo bílé se žlutými, hnědými, modrými nebo červenými znaky na uších a hlavě. Výška v kohoutku je 25 cm až 31 cm, tato výška by měla být maximální a neměla by být v žádném případě větší. Ideální váha je u psů je cca 9 kg, u fen 8,2 kg.

Klasifikace FCI

Plemeno: FCI III. - teriéři, sekce 2 - malí teriéři, bez zkoušky, oficiální zkratka v ČR: SET, číslo standardu: 74/24,06,1987 Velká Británie, datum publikování původního standardu: 24. 6. 1987

Historie plemene sealyhamský teriér

Sealyham terriér je velmi krásný pes. Původně byl vyšlechtěn v Anglii jako lovec lišek kolem 70. let 19. století, ale pro svou krásu se stal ozdobou psích výstav a pokojovým mazlíčkem. Vznikl záměrným křížením různých nízkonohých teriérů a hrubosrstých bíle zbarvených basetů. Jeho jméno je odvozeno od anglického panství Sealyham, kde byl tento krasavec také vyšlechtěn. Byl velice oblíben i u známých osobností jako je například Alfred Hitchcock, Gary Cooper, princezna Margaretha. Sympatickým zjištěním je také skutečnost, že sealyhamský teriér byl jedním ze základních výchozích plemen při vzniku a později i při osvěžování krve českého teriéra - našeho národního teriérského plemene - mimochodem velice oblíbeného nejen u nás, ale i v zahraničí, a to pro jeho vynikající výsledky především v práci na barvě. Přestože byl sealyhamský teriér původně vyšlechtěn k norování, dnes je pro tuto činnost nevhodný i přesto, že mu lovecké vlohy zůstaly.

VIDEA plemene sealyhamský teriér

Pro videa s plemenem sealyhamský teriér klikněte ZDE

Základní péče

Srst Sealyhamského teriéra vyžaduje pravidelnou, odbornou péči. Pravidelně ho kartáčujeme, nejlépe kovovým kartáčem a dvakrát do roka zastřihujeme. Doporučujeme však pejska svěřit do péče odborníkovi, neboť laické trimování může pejska poškodit. Sealyhamský teriér potřebuje pravidelný pohyb, i když se velice dobře přizpůsobuje okolnostem.

FCI III: Teriéři
Velikost Malá plemena
Původ plemene Velká Británie
Výška v kohoutku 25 – 31 cm
Hmotnost v dospělosti 8,2 – 9 kg
Věk 13 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina III: Teriéři
Sekce Malí teriéři
Číslo standardu FCI č. 074 (19. 5. 2009) F

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.