Selkirk Rex
krátkosrstý

Selkirk Rex Shorthair

Obecné informace

Povaha

Selkirk rex patří k velmi klidným a méně aktivním kočičím plemenům. Má mírnou povahu, takže to není žádný divoch, ale spíše přítulná a mazlivá kočka. Je tolerantní, soběstačná a inteligentní. Nenechá se pro svoji mírnost a trpělivost něčím vyprovokovat. Dobře si rozumí se všemi členy rodiny, ať už s dětmi, tak s jinými domácími mazlíčky. Je vyrovnaná, milá a chová se přátelsky. Zároveň jí nevadí samota, není závislá na člověku, najde si nějaké pohodlné a měkké místo a bude tam nerušeně odpočívat. Takže se nemusíte bát a můžete ji bez problémů nechat samotnou doma. Její klidný pohled však neznamená, že si nerada hraje. Každá kočka potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Hravost zrovna u tohoto plemene není tak častá, ale je lepší jí pořídit nějaké hračky a občasně se jí v této oblasti věnovat.

Popis

Kadeřavost (rexovitost) se objevuje na měkké srsti tohoto plemene bezprostředně po narození, ale potom mizí a znovu se může objevit v 8-10 měsícíchVáha by se měla pohybovat v rozmezí 3 kg - 5 kg. Hlava je kulatá se zřetelným stopem na čenichu a plnými lícemi. Oči jsou kulaté, široce rozestavené a zřetelné. Má zatočené vousy a uši jsou středně velké, špičaté a dobře nasazené do stran. Na krku je výrazné zkadeření. Tělo této kočky připomíná britskou modrou, je středně velké, zavalité a dobře osvalené. Selkirkové se vyskytují ve dvou typech, plyšový krátkosrstý a mnohem zvláštnější dlouhosrstý. Srst krátkosrstého je hustá, středně dlouhá, řídce zkadeřená. Všechny barvy a vzory včetně odznaků, sépiové a minkové jsou povoleny. Nohy má selkirk rex středně dlouhé se silnými kostmi. Ocas je tlustý, hustě porostlý a mírně zúžený ke kulaté špičce.

Původ a historie plemene

V roce 1967 se v Montaně (USA) narodila želvovinové kočce s bílou (kaliko) koťata, z nichž jedno mělo kadeřavou srst a zvlněné vousy. Slečna DePesto, jak ji nazvali, byla zařazena do chovu a ze tří jejich vrhů mělo šest koťat kadeřavou srst, což prozradilo, že tento znak je geneticky dominantní. Až v roce 1987 v domácnosti Jeri Newmana, který spářil kočku se svým černým perským kocourem, vznikla i dlouhosrstá podoba selkirka rexe. Doba vzniku tohoto plemene připadá tedy na rok 1987, již od této doby se evidují 2 druhy, odlišující se délkou a typem srsti. Jméno získalo podle blízkého pohoří Selkirk.

Standard plemene

Dle standardu FIFe (Fédération Internationale Feline - mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček) není selkirk rex uznán. Toto plemeno uznala TICA, CFA.

VIDEA plemene Selkirk Rex krátkosrstý

Pro videa s plemenem Selkirk Rex krátkosrstý klikněte ZDE

Základní péče

Přestože srst potřebuje běžnou údržbu, nadměrné kartáčování škodí. Kočky se dovedou postarat o svoji úpravu samy, až 15% času, kdy jsou bdělé, tráví péčí o srst. Někdy naši pomoc potřebují. Občasné kartáčování prospívá kůži i srsti a vykartáčovaná kočka vypadá upraveně a elegantněKočkám každého věku prospívá vaše péče o jejich oči, uši, zuby a drápy.

Počet zobrazení: 23 551

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Neuznaná plemena koček
Aktivita Téměř nevyžadující pohyb
Údržba srsti Průměrná
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Selkirk Rex krátkosrstý doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?