Silky teriér

Obecné informace

Popis

  

 

Povaha plemene

Australský silky teriér je velice milý společník. Nezkazí žádnou zábavu, velice rád si hraje, je přizpůsobivý, poslušný. Je oblíben dětmi a on sám děti miluje. Je také inteligentní a učenlivý a rád se učí různým kouskům, kterými baví členy domácnosti.

 

Popis australského silky teriéra

Australský silky teriér je pejsek kompaktní, ale přiměřeně rostlý. Je jemné konstrukce, která je však postačující pro lov drobných hlodavců. Hlava je silná, mezi ušima širší. Uši jsou vzpřímené, malé, na konci špičaté. Uši by měly být zbaveny srsti. Oči má australský silky teriér malé, kulaté a tmavé. Přes oči je nežádoucí spadající dlouhá jemná chocholka. Chocholka spadající přes obličej se na výstavách přísně postihuje. Nos má Silky černý. Délka trupu je přiměřená k výšce pejska, která je v kohoutku cca 23 cm. Fenka je o něco menší. Váha pejska se pohybuje od 3,5 kg do 4,5 kg. Srst je rovná, lesklá a hedvábná, jak napovídá samotný název pejska (silky-hedvábný), dlouhá 13 - 15 cm. Neměla by bránit v pohybu pejska. Na končetinách v jejich spodní části je kratší. Barva srsti je modrá s bronzovými nebo tříslovými znaky. U štěňat je to barva černá s již zmíněnými znaky. Tlapky jsou malé, ale s dobře vyvinutými polštářky. Drápky by měly být černé. Ocas kupírovaný, vysoko nasazený, nesený vztyčený, ale ne přehnaně vesele. Neměly by ho pokrývat žádné praporce. V současné době s ohledem na „týrání zvířat" se ocásky zkracují již jen v Austrálii a v Americe. Ocas ať kupírovaný či ne musí být prost jakýkoliv praporců.

 

Klasifikace FCI

Plemeno australského silky teriéra patří podle FCI do skupiny III. - teriéři, sekce 4 - společenští (toy) teriéři, bez pracovní zkoušky. Oficiální zkratka v České republice je SIT. Číslo standardu je 236/27.10.1995 Austrálie. Datum publikování původního standardu je 19. 04. 2005.

 

Základní péče o psa

Zvláštní péči musíme věnovat srsti. Australský silky teriér má tu výhodu, že jeho srst nelíná, proto se hodí do bytu. V žádném případě nedoporučujeme, aby pejsek trávil zimní měsíce ve venkovním kotci, kde by mohl velice snadno onemocnět. Srst kartáčujeme pravidelně kartáčem se zaoblenými hroty, nejlepší je kartáč, který má na konci hrotů kuličky. Při úpravě srsti doporučujeme speciální psí kosmetiku. Stříhání doporučujeme svěřit do rukou odborníka a to zejména v případě, kdy se chystáte s Vaším mazlíčkem účastnit výstavy.

Historie plemene silky teriér

Australský silky teriér byl vyšlechtěn v Austrálii koncem 19. století. Uvádí se, že tento pejsek je spojením anglického teriéra, jorkšírského teriéra a skaj teriéra. Tito kříženci byli dovezeni do Austrálie a dalším křížením s Dandi-dinmont vzniklo plemeno australského silky teriéra. Již od počátku byl australský silky teriér šlechtěn pro účely domácího mazlíčka a výstavního plemene. Je podobný svému předkovi Jorkšírskému teriérovi a teriérskou povahu nezapře.

 

VIDEA plemene silky teriér

Pro videa s plemenem silky teriér klikněte ZDE

 

Počet zobrazení: 53 457

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Původ plemene Austrálie
Výška v kohoutku 20 – 23 cm
Hmotnost v dospělosti 3,5 – 4,5 kg
Věk 14 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • Učenlivý
  • Dobrý vztah k dětem a dalším zvířatům
  • Aktivní
  • Hravý
  • Tichý
  • Tvrdohlavý
  • Není vhodný pro začátečníky
  • Zkouší co si může dovolit

Menší,ne moc náročný psík vhodný pro zkušenější lidi,kteří mu pevně stanový hranice a poskytnou dostatek pohybu..

fernetka.005
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Silky teriér doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?