Sloughi

Arabský chrt

Obecné informace

Povaha

Sloughi je pes s poněkud složitější povahou. Je velmi citlivý. K cizím lidem je nedůvěřivý a může být i agresivní. Pokud však získáte jeho důvěru, je milým společníkem. Tohoto krásného a hrdého psa doporučujeme chovat pouze velkým obdivovatelům tohoto plemene, neboť k jeho výchově je třeba hodně trpělivosti.

Popis

Sloughi je elegantní, ušlechtilý hladkosrstý chrt. Zařazuje se mezi velká plemena krátkosrstých loveckých psů. Je štíhlý, vysoký. Má krátký rovný hřbet, hrudník dosahuje k loktům. Má velmi dobře vyvinuto svalstvo. Břicho je vtažené. Obličejová a mozková partie je stejně dlouhá, přičemž mozkovna je plochá a středně široká. Oči má Sloughi oválné, tmavé a velké se smutným výrazem. Uši má posazeny vysoko, jsou trojúhelníkového tvaru, malé a ploché, ke konci zaoblené, jsou zavěšené a přiléhají k hlavě. Končetiny jsou rovné se silnými svaly. Ocas je tenký, střední délky, nesený pod úrovní hřbetu. Srst má Sloughi velmi krátkou, přiléhavou a hladkou. Na pohmat velmi příjemnou, hedvábnou. Zabarvení srsti je pískové ve všech odstínech, může být i rezavé. Možná je kombinace se žíháním. Pes je v kohoutku vysoký 66 - 72 cm a váží od 20 do 27 kilogramů. Fenka je vysoká 61 - 68 cm a váží 20 - 27 kilogramů.

Klasifikace FCI

Plemeno Sloughi patří podle FCI (Mezinárodní kynologická federace) do skupiny X. - chrti, sekce 3 - chrti, bez pracovní zkoušky, se závodní licencí. Oficiální zkratka v ČR je SL, číslo standardu: 188/27. 04. 1998 Velká Británie, datum publikování původního standardu: 08. 01. 1998.

Historie plemene arabský chrt

Sloughi byl vyšlechtěn v severní Africe, Maroku. Toto plemeno je známé již 1000 let. Původně byl vyšlechtěn k lovu gazel, divočáků a zajíců, protože jeho písková barva byla v pouštním prostředí neviditelná a lovená zvěř spatřila psa v momentě, kdy již únik nebyl možný. Dokáže vyvinout neobyčejnou rychlost. Byl průvodcem arabských karavan. Je znám jako arabská hvězda a vedle koní byl považován za nejcennější majetek. Sloughi je původně lovecký pes, který je v dnešní době psem společenským. Účastní se velmi rád chrtích dostihů.

VIDEA plemene arabský chrt

Pro videa s plemenem arabský chrt klikněte ZDE

Základní péče

Sloughi potřebuje velmi mnoho pohybu a prostoru. Musíme mu zajistit i poměrný klid. V žádném případě ho nesmíme vystavovat chladu, na který je velice citlivý a lehce by mohl onemocnět. Pán, který chová toto plemeno musí opravdu porozumět jeho poměrně složité povaze, za což se nám Sloughi odmění svou láskou.

Chovatelské stanice

El Guerrouj | Kost Tarro
Počet zobrazení: 35 228

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI X: Chrti
Velikost Střední plemena
Původ plemene Maroko
Výška v kohoutku 61 – 72 cm
Hmotnost v dospělosti 20 – 27 kg
Věk 11 - 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina X: Chrti
Sekce Krátkosrstí chrti
Číslo standardu FCI č. 188 (27. 4. 1998) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Sloughi - Arabský chrt doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?