Slovenský
kopov

Obecné informace

Povaha

Slovenský kopov je velice vytrvalý, ostrý pes, s velice dobře vyvinutým smyslem pro stopování. Je schopen udržet velice dlouho stopu, a proto je hojně využíván při stopování zvěře, především zvěře černé. Je bystrý a chápavý, lze ho vycvičit i jako doprovod slepců, k čemuž by měl být vychováván od štěněčího věku.

Popis

Slovenský kopov je podobný stavbou i zabarvením dobrmanovi, který je však větší. Stavba těla je lehčí, avšak s pevnou strukturou obdélníkového tvaru. Velikost hlavy je úměrná k velikosti těla, lebeční partie a partie čenichu jsou přibližně stejně dlouhé. Nos má vždy černý. Oči má tmavé, hluboko posazené, mandlového tvaru, které vypadají živě a kurážně, oční linky jsou vždy černé. Uši má slovenský kopov středně dlouhé, zavěšené nad úrovní očí, na konci jsou zakulacené. Uši nosí podél hlavy. Krk je kratší, dobře posazený, svalnatý, bez volné kůže. Pes má středně dlouhá rovná záda, středně hluboký a dlouhý hrudník, krátká svalnatá bedra . Boky a břicho jsou mírně vtažené. Ocas je posazen níže, zužuje se směrem ke konci, v klidu je svěšený, jinak zatočen nahoru ve tvaru šavle. Srst pejska je středně hrubá, dlouhá 2 až 5 cm, hustá a dobře k tělu přiléhající s hustou podsadou. Barva srsti je u slovenského kopova černá s mahagonově hnědým pálením. Výška v kohoutku je přibližně 45 až 50 cm, fenka je zhruba o 5 cm menší. Správná váha se pohybuje od 15 do 20 kilogramů.

Klasifikace FCI

Slovenský kopov patří podle standardu FCI do skupiny VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena, sekce 1.2 - Honiči střední velikosti, s pracovní zkouškou. Oficiální zkratka v ČR je SK, číslo standardu: 244/19.08.1996 Velká Británie, datum publikování původního standardu je 16. 04. 1963.

Historie plemene slovenský kopov

Slovenský kopov, jak sám název napovídá pochází ze Slovenska. Toto plemeno je již známo od středověku. Na jeho původ se názory různí, jeden pramen uvádí, že tento pejsek vznikl zkřížením některých loveckých psů, a to českého fouska s balkánskými a transylvánskými honiči, druhý pramen uvádí, že je také možné příbuzenství s polskými honiči, kterým je slovenský kopov velice podoben. Jako samostatné plemeno je však původně československé plemeno uznáno až v roce 1963. Chová se prakticky pouze na Slovensku, v ostatních zemích se vyskytuje pouze ojediněle.

VIDEA plemene slovenský kopov

Pro videa s plemenem slovenský kopov klikněte ZDE

Základní péče

Slovenský kopov nevyžaduje žádnou zvláštní péči, kromě dostatku pravidelného pohybu. Majitel by měl se svým kamarádem podnikat dlouhé procházky. Také by měl být kladen důraz na výcvik, abychom zkrotili jeho temperamentní povahu, což vyžaduje pevnou ruku.

Chovatelské stanice

Lohyňa
Počet zobrazení: 82 769

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Slovensko
Výška v kohoutku 40 – 50 cm
Hmotnost v dospělosti 15 - 20 kg
Věk 11 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 244 (19. 8. 1996)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Slovenský kopov doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?