Somálská
kočka

Somali

Obecné informace

Povaha

Somálská kočka vyniká svou inteligencí a živostí. Jedná se o společenské plemeno, které není rádo o samotě, společnost vyhledává a je v ní šťastné. Aby byla vaše kočka spokojenější a netrpěla samotou, je lepší mít kočky dvě nebo pejska. Pokud si druhou kočku pořizujete až déle, nesmí mít vaše dosavadní kočka pocit, že ji kotě ohrožuje, musíte se k ní chovat stejně jako dřív a kotě příliš neupřednostňovat. Somálská kočka je velmi hravá, a to do vysokého věku. Své páníčky miluje a ráda se s nimi mazlí a je v jejich blízkosti. Somálská kočka by měla být dostatek prostoru pro běhání, hraní a šplhání.

Popis

Somálská kočka dosahuje váhy 3,5 až 5,5 kg. Hlava je mírně klínovitá s hladkými liniemi. Uši jsou široko nasazené, velké, klenuté a se štětičkami. Oči mandlového tvaru jsou velké a mají výrazný pohled. Zbarvení očí je buď zlaté nebo zelené, nezáleží na barvě srsti. Tělo somálské kočky je středně velké, pružné a svalnaté. Štíhlé, dlouhé nohy jsou zakončeny oválnými a dobře osrstěnými tlapkami. Ocas je dlouhý a bohatě osrstěný. Srst je jemná, hustá a středně dlouhá. Límec a kalhotky mají být jasně zřetelné. Srst je s tickingem a ten spočívá v přítomnosti tří až dvanácti tmavých kroužků na každém chlupu. Zbarvení je sorrel (červené), divoké zbarvení (rezavě červené), modré, plavé, stříbrné a lila. Koťata mají zprvu velmi tmavou srst a ticking se může objevit až za několik let, ale obvykle je to ve věku kolem 18 měsíců.

Původ a historie plemene

Somálská kočka je vlastně dlouhosrstá varianta kočky habešské. Avšak zpočátku byla dlouhosrstá koťata, která se narodila habešské kočce, kastrována a darována jako domácí mazlíčci. Roku 1940 se habešské kočky pomocí chovatelky Janet Robertsonové dostaly do USA a Austrálie. Zde se právě somálská kočka vyvíjela. V 60. letech kanadský chovatel Ken McGill vyšlechtil první somálskou kočku. V USA se o tuto kočku začala zajímat šlechtitelka Evelyn Magnusová a dala této kočce jméno. Přídomek somálská je pouze odrazem spojitosti s habešskými kočkami, rozhodně tato kočka nemá nic společného se zemí v Africe. CFA uznala somálskou kočku roku 1978, FIFé roku 1982.

Orientační cena: 6.500,- Kč až 15.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

VIDEA plemene Somálská kočka

Pro videa s plemenem Somálská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Přestože je srst somálské kočky delší, tak se nezacuchává. Postačí kočku občas pročesat. Ve vrhu jsou tři až čtyři koťata. Pokud má kočka k dispozici dost šrabadel, není nutné drápky zkracovat. Pravidelně čistěte ouška.

Počet zobrazení: 48 739

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Téměř nevyžadující pohyb
Údržba srsti Průměrná
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Somálská kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?