Španělský
mastin

Mastin espanol

Obecné informace

Povaha

Španělský mastin je inteligentní a sebevědomý. Svojí síly si je vědom, ale používá ji pouze proti nepřátelům a to jsou pro něho šelmy. Španělský mastin je velmi klidný a vyrovnaný pes.

Popis

Španělský mastin je vysoký 77 cm a feny jsou vysoké 72 cm. To jsou však minimální výšky. Obvykle přesahují u psů 80 cm a u fen 75 cm. Jeho srst je polodlouhá, hustá a hrubá, na nohách kratší a naopak na ocase delší. Barva srsti španělského mastina je různá a může být jednobarevná jako například žlutá lví, červená, vlčí šeď, hnědá nebo jelení červeň, tak i může mít žíhání zkombinované z různých barev nebo může být skvrnitá. Španělský mastin má statnou, silnou, svalnatou postavu. Navzdory tomu je Španělský mastin velmi pohyblivý a pružný. Hlava je silná a velká, tvarem připomínajícím tupý jehlan. Zdravé, bílé a silné zuby mají velké a ostré špičáky. Oči má k poměru velikosti hlavy malé, ve tvaru mandle. Barva očí je tmavě hnědá. Vůči známým má španělský mastin pohled pozorný, inteligentní a mírný, avšak na cizí se dívá ostře. Hřbet má rovný, vodorovný a to i při pohybu. Jeho široká hruď je mohutná a dobře osvalněná. Ocas nemá Španělský mastin nasazený ani vysoko ani nízko. V nasazení je silný, jinak ohebný s delší srstí, než jinde na těle. V pohybu nese ocas rovně, na konci zatočeně. Nikdy ho nemá stočený na zádech.

Klasifikace FCI

Podle FCI (Mezinárodní kynologická federace) je španělský mastin veden pod číslem 91/15.10.1984. Zemí původu je Španělsko. Název plemene je Španělský mastin (Mastin espanol) užívá se i název Mastin z Leonu (Mastin leones), Mastin Estremadury (Mastin Extremeno), Mastin Manchy (Mastin Manchego).

Historie plemene španělský mastin

Španělský mastin je známý již od počátku našeho letopočtu. Ve Španělsku, odkud mastin pochází, sloužil hlavně k ochraně stád ovcí, která chránil před dravými šelmami a vlky. Ve středověku a novověku bylo španělské hospodářství založeno na obchodu s vlnou. Bylo nutné stáda přesunovat a právě tato stáda byla ochraňována Španělskými mastiny, kde se na tisíc ovcí používalo pět mastinů. I přesto, že tyto stezky vedly přes města a vesnice, nestalo se, aby španělský mastin vyvolal jakýkoli incident. Španělský mastin je vychováván jako pastýřské plemeno, nikoli jako plemeno bojové. I přesto ho ovšem Němci označili za nebezpečné plemeno, což by mohlo vést k jeho vymizení v Německu. Španělé toto plemeno za nebezpečné nepovažují. Mezi španělskými chovateli není k dispozici údaj žádné organizace na světě, že by došlo k napadení člověka španělským mastinem.

VIDEA plemene španělský mastin

Pro videa s plemenem španělský mastin klikněte ZDE

Základní péče

Španělský mastin je na péči nenáročný. Důraz je kladen na potravu a na životní prostor mastina. Je otužilý, takže je vhodný chov venku s velkým výběhem. Nehodí se pro služební výcvik.

Chovatelské stanice

Chovatelská stanice HA - LA - MÜ | z Netluckých pastvin | Chovatelská stanice Z Kraje Sokolu | MASTIBE | ALKINIANOS | Tornádo Erben
Počet zobrazení: 71 374

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Španělsko
Výška v kohoutku 72 - 88 cm
Hmotnost v dospělosti 52 - 100 kg
Věk 9 - 11 let
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem rezervovaný
Vztah k ost. zvířatům rezervovaný
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

4h

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Molossoidní plemena (dogovití psi)
Číslo standardu FCI č. 091 (15. 10. 1984)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Španělský mastin doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?