Tennesseeský
mimochodník

Tennessee Walking Horse

Obecné informace

Popis

Walker má větší hlavu, níže nesenou a méně ušlechtilou. Delší krk lehce směřující do oblouku, hřívu stříhanou do půli krku. Trup má spíš kratší, hlubší, silný, stejně jako mohutnou záď. Nohy má silné a kvalitní, kopyta vyžadují speciální podkovy. Má dobrý postoj, mohutné zadní nohy. Ocas je dlouhý a stejně jako hlava spíše níže nesený.

Tennesseeský mimochodník se chová jako vraník či ryzák - časté jsou bílé odznaky. Někdy se můžeme setkat i se strakáči, ale to je spíše výjimkou. Výška kohoutku se pohybuje mezi 153 až 165 centimetrů.

Koník má zajímavý netypický chod. Ten může být trojího druhu - v jeho případě je podstatný hlavně pomalý a rychlý mimochod. Chod je na čtyři doby a je tak specifický, že se nedá u koně naučit. Je potřeba, aby se s touto schopností narodil. Podle rytmu těla walker pohybuje i hlavou; jeho mimochod je velice pohodlný.

Původ a historie

Tennesseeskému mimochodníkovi se také jinak říká Tennessee Walking Horse či zkráceně Walker. Předkem mimochodníka je dnes již vyhynulý narrangasettský mimochodník, pocházející z nejmenšího státu USA - Rhode Islandu. Vliv na vývoj plemene měl také americký klusák, americký jezdecký kůň, anglický plnokrevník a morgan.

Za zakladatele chovu moderního walkera je považován Black Allan, narozený roku 1886, který svým potomkům předal poněkud specifický mimochod. Black Allan byl poloviční morgan (klisna Maggie Marshall) a poloviční americký klusák. Byl dovezen do Tennessee roku 1903 a zkřížen s původním tennesseeským mimochodníkem a tímto se dalo vzniknout walkerovi dnešní podoby.

Počátky plemene walkera jsou spjaty s potřebou místních amerických osadníků získat koně takových kvalit, který by zvládal zdejší obtížnější terén a vyšší fyzické nároky. Bylo třeba vyšlechtit koně vyznačující se svou odolností, odpovídající rychlostí, obratností, dlouhověkostí a výdrží. Přesně tyto podmínky splňoval tennesseeský mimochodník, a také proto se stal ve zdejším kraji velmi oblíbeným a zůstává jím i dodnes.

Společenství chovatelů walkera bylo založeno roku 1935 v Lewisburgu; v roce 1947 oficiálně uznáno ministerstvem zemědělství. V témže roce byla také uzavřena plemenná kniha.

Charakteristika

Tennesseeský mimochodník je výborný kůň pro začínající jezdce a taktéž pro ty, kteří se v sedle cítí více nejistí. Je velice spolehlivý, klidný a se skutečně příjemným krokem. Svojí dobrou povahou dodává jezdcům více odvahy. Vyznačuje se učenlivostí a poslušností. Také proto se o něm často říká, že: „Svezeš se dnes a zítra bez něj nebudeš moci být."

Využití

Původní mimochodník byl určen spíše pro více zátěžové práce, například v zemědělství či honáctví. Moderní walker je dnes spíše vyhledáván jako kůň pro rekreační a turistické účely. Vhodný pro začátečníky i děti. Taktéž jej můžeme potkat na přehlídkách, popřípadě i na rozmanitých soutěžích.

VIDEA plemene Tennesseeský mimochodník

Pro videa s plemenem Tennesseeský mimochodník klikněte ZDE

Počet zobrazení: 19 653

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Tennesseeský mimochodník doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?