Tonkinská
kočka

Tonkanese

Obecné informace

Povaha

Tonkinská kočka má něco z povahy obou předků -  jak barmy, tak siamky. Tonkinská kočka je velmi čilá a aktivní kočka dobrodružné povahy. Potřebuje být neustále středem pozornosti. Je dosti zvědavá a nic jí neunikne. S drobnými domácími mazlíčky nevychází zrovna nejlépe, byť by byli dobře zajištění. Díky své společenské povaze se však výborně snese se psy a je skvělým společníkem dětí. Dobré je chovat alespoň dvě kočky pohromadě, neboť tonkinka potřebuje neustále něco dělat, hrát si, potřebuje společnost. Vyžaduje pozornost lidí, ale je ovladatelná a výborná pro výstavy.

Popis

 

Tonkinská kočka dosahuje váhy 2,5 až 5,5 kg. Mírně klínovitá hlava má lehký stop a výrazně polštářky hmatových vousků. Uši jsou delší než základnová šířka, špičky mají oválné. Oči mandlového až trošku orientálního tvaru mají výraznou modrozelenou barvu. Posazeny jsou poměrně daleko od sebe. Tělo tonkinské kočky je středně velké, orientálního tvaru. Je dobře osvalené s dlouhýma a štíhlýma nohama. Zadní končetiny jsou o něco delší než přední. Ocas je stejně dlouhý jako tělo, u kořene je silný a postupně se zužuje do špičky. Srst je krátká, hedvábná a přiléhá k tělu. Zbarvení je modré, hnědé žíhané, platinové, čokoládové, lila, želvovinové, bílé, červené nebo skořicové.

Původ a historie plemene

Tonkinská kočka vznikla křížením siamské a barmské kočky. Jedná se o první čistokrevné plemeno vyšlechtěné v Kanadě. Chovný program začal roku 1965 v Ontariu. Kočku podobnou tonkinské vyšlechtil ve 30. letech dr. Joseph Thompson, ale považoval ji za vedlejší výsledek chovného programu. Až chovatelka Margaret Conroyová začala s chovem těchto koček. Uznání plemene u CCA dosáhla tonkinská kočka roku 1974, poté následovalo uznání u CFA.

VIDEA plemene Tonkinská kočka

Pro videa s plemenem Tonkinská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Srst tonkinské kočky je třeba občas pročesat. Pokud chcete, aby vaše kočička měla krásně lesklou srst, stačí ji hladit nebo přetřít semišovým hadříkem. Tato kočka potřebuje dostatek pohybu a hraček. Ve vrhu je obvykle okolo čtyř koťat, ta se rodí světlá a postupně tmavnou. Tyto kočky pro svou společenskou povahu bývají využívány v zooterapii.

Počet zobrazení: 36 124

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Neuznaná plemena koček
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Tonkinská kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?