Velký anglo-francouzský
trikolorní honič

Grand Anglo-Francais Tricolore

Obecné informace

Povaha

Velký anglo-francouzský bílooranžový honič je lovec nejen tělesnou stavbou, ale na vášeň pro hon poukazuje i jeho duše a povaha. V panelákovém bytě ho odsoudíte k utrpení. Tento pes zkrátka potřebuje čerstvý vzduch, a pokud mu poskytnete i něco, co by mohl lovit, bude štěstím jen zářit. 

Jelikož je početná lovecká smečka jeho přirozeným společenstvím, s ostatními psy vychází bez problémů, jejich blízkost přímo vítá. Stejně jako se psy si rozumí i s dětmi, chová se přátelsky, jen občas může reagovat poněkud bouřlivě. Jeho povaha je velice nezávislá, snad proto, že při honu následuje jen své instinkty a nedostává žádné určité povely od majitele, je tedy možné, že při výcviku poslušnosti se vyskytnou drobné problémy. Přesto jsou tito honiči přátelští a nesmírně odvážní.

Popis

Velký anglo-francouzský honič je elegantní a dobře stavěný pes s pevnou kostrou, zkrátka lovec na první pohled. Snad i pro svůj vznešený vzhled patří mezi nejoblíbenější honiče ze všech známých francouzsko-anglických plemen. Upoutají vás také temně tmavé, velké, hnědé oči, které na štíhlé hlavě výrazně vynikají. Krk má francouzsko-anglický honič štíhlý a poměrně dlouhý. Srst má krátkou a spíše jemnou. Barva srsti se u každé ze tří variant liší. U tříbarevné varianty (tricolor) je to měděná, černá i bílá.

Výška v kohoutku je 60 až 70 cm, hmotnost kolem 35 kg. Velký francouzsko-anglický honič se také velice podobá svému blízkému příbuznému Anglo-français de petite vénerie, který je menšího vzrůstu, jinak jsou však téměř k nerozeznání. 

Klasifikace FCI

Podle standardu mezinárodní kynologické federace (FCI), patří Velký anglo-francouzský honič do skupiny VI. - Honiči a barváři, sekce 1 - Velcí honiči. Číslo standardu je 322 (Francie).

Historie plemene velký anglo-francouzský honič

Velký anglo-francouzský honič pochází z Francie, první zmínky o tomto plemeni se objevují již v 19. století. Vyšlechtěn byl za cílem získání vynikajícího loveckého psa zejména do smeček. Vznikal postupným křížením poitevina s anglickými foxhoundy a používal se zejména k honu velké i malé zvěře, proto se stal velice populárním při kdysi tak oblíbených honech. Díky svému vynikajícímu čichu, sluchu, loveckému pudu a instinktům je výborným lovcem i dnes. Toto plemeno se dělí na tři jednotlivé rasy podle druhu zbarvení.

Videa plemene velký anglo-francouzský bílooranžový honič

Pro videa s plemenem velký anglo-francouzský honič klikněte ZDE

Základní péče

O srst velkého anglo-francouzského bílooranžového honiče se nemusíte příliš starat, potřebuje jen nezbytnou péči o uši nebo drápy. Jediným opravdu důležitým požadavkem tohoto plemene je dostatek pohybu. Pokud se mu ho nedostane, pes velice trpí.

Co se týče výcviku, honiči se díky svým vysoce vyvinutým smyslům hodí zejména pro lov, ale to nevylučuje fakt, že jsou i příjemnými společníky u rodinného krbu. Pokud si však pořídíte psa za účelem lovu, nemusíte se obávat těžkého loveckého výcviku. Všichni honiči totiž stopu sledují automaticky a nepotřebují dvakrát pobízet. To platí i u velkého anglo-francouzského honiče. Jestli se však má zaměřit jen na určitý druh zvěře, například na černou zvěř, musí se naučit rozpoznat správnou stopu a ostatní ignorovat.

Počet zobrazení: 1 096

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 60 - 70 cm
Hmotnost v dospělosti 35 kg
Věk 10 - 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nenáročná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům rezervovaný
Náročnost na výchovu středně náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí venkov
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 322 (24. 7. 1996) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Velký anglo-francouzský trikolorní honič doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?