Vendéeský
hrubosrstý
baset

Obecné informace

Povaha

Vendéeský hrubosrstý baset patří mezi nenáročné psy. Jedná se o velice živého, aktivního, rychlého a pohyblivého lovce s dobrým hlasem, přesto je i společenský, milý a pokud se rozhodnete ho chovat jen jako domácího mazlíčka bez vycházek na lov, celkem snadno se vašemu stanovisku přizpůsobí. Tento pes má však velice svéhlavou a nezávislou povahu, potřebuje nejen dostatek pohybu, ale i důsledný výcvik už od štěněcího věku, aby se naučil poslouchat a podřídit se svému pánovi. Potom se stává výjimečně oddaným, přátelským a pozorným společníkem. Nemívá problémy s dětmi, ani s menšími domácími zvířaty a ostatními psy, naopak rozšířenou společnost vítá, možná proto, že byl vždy používán ve smečkách. Vendéeský hrubosrstý baset se považuje za velice vhodného psa do rodiny.

Popis

Rámec je typický pro baseta, nohy jsou rovné. Tělesná stavba je pevná a funční. Je harmonicky stavěný a elegantní. Srst je tvrdá a ne moc dlouhá, rovná, nikdy není hedvábná nebo se strukturou vlny. Proporce nesmí být příliš bohaté. Břicho a vnitřní strana stehen nesmí být nikdy lysé. Obočí je výrazné, ale nezakrývá oči. Zbarvení tohoto baseta je černé s bílým stříkáním (černý bělouš), černé s pálením, černé s pískovými znaky, plavé s bílým stříkáním (oranžový bělouš), plavé s černým sedlem a bílým stříkáním (trikolor). Dále pak plavé s uhlováním (černé konce chlupů), pískové s uhlováním a bílým stříkáním nebo pískové s uhlováním. Mezi tradiční pojmenování patří zbarvení zaječí, vlčí, jezevčí a zbarvení divočáka. Oči tmavé, s inteligentním výrazem a výrazným obočím. Ocas má dlouhý a šavlovitě nesený. Kohoutková výška se pohybuje kolem 40 - 44 cm (psi) a 39 - 43 cm (feny) s tolerancí +/- 1 cm.

Historie plemene vendéeský hrubosrstý baset

Vendéeský hrubosrstý baset byl vyšlechtěn z vysokonohých honičů. O jeho existenci se zasloužil v 90. letech minulého století hrabě Christian d´Elve z kraje Vendée, který se snažil cíleně vyšlechtit baseta s rovnýma nohama. Vendéeský hrubosrstý baset patří k nejstarším formám evropských honičů. Později začal Paul Dezamy upevňovat velikost psů na 43 cm, kvůli vhodnosti k lovu zajíců. Dnes jsou tito baseti chováni ve dvou varietách. První, malý vendéeský hrubosrstý baset se specializuje na lov králíků a druhý, Velký vendéeský hrubosrstý baset se jako většina ostatních basetů používá k lovu zajíců a větší zvěře.

VIDEA plemene vendéeský hrubosrstý baset

Pro videa s plemenem vendéeský hrubosrstý baset klikněte ZDE

Základní péče

Vendéeský hrubosrstý baset potřebuje pravidelný přísun pohybu, nevyhnete se tedy dlouhým a častým procházkám. Doporučuje se zastřihávat chloupky mezi polštářky tlapek. Čisté udržujte také uši, zejména zvukovod.

Péče o srst je poměrně jednoduchá. Srst stačí 1 x týdně vyčesat  nebo vykartáčovat. Hustá srst vendéeských hrubosrstých basetů se může trimovat. Před výstavou je vhodné srst nechat upravit odborníkem. V drsné hrubé srsti se nedrží nečistoty, větvičky ani bláto. Mají hustou podsadu, která je chrání před chladem a deštěm. Vendéeský baset tak v podstatě nepromokne, voda se mu nedostane ke kůži.

Chovatelské stanice

Danda Bohemia | Z Mimoňské podkovy | Chovatelska stanice from Czech silver lights | OD VESELÝ ANEŽKY | DANDA BOHEMIA | Eristar Golden | Duo Fído | AVORA | Danda Bohemia
Počet zobrazení: 47 548

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 39 - 44 cm
Hmotnost v dospělosti 25 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům rezervovaný
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 033 (14. 2. 2001) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Vendéeský hrubosrstý baset doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?